Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, someone- είπε

εγω που πινω lungo, εχω δοκιμάσει Starbucks, jacobs και άλλα εχω καταλήξει στις μωβ Lor. ωραία γεύση άρωμα και καϊμάκι.

Εγώ προτιμώ σε? L'or την μαύρη την κλασσική για δυνατή γεύση. Αλλά σε μόνιμη βάση πίνω Lollo. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/11/2023 στις 7:21 ΜΜ, Agmourk είπε

Καλησπέρα, 

Τα φώτα σας. Πήρα ένα καθαριστικό από Σκλαβενίτη για μια εσπρεσσιερα nesspresso inissia (dr. Beckmann). Έκανα την διαδικασία όπως λέει στο κουτί αλλά το νερό που βγάζει ειναι θολό. Έκανα πάνω από 10 πλυσεις και είναι ακόμα θολό. 

Είναι φυσιολογικό? Ο καφές πάντως βγαίνει με καλύτερο καιμακι από πριν και πιο νόστιμος (μια γουλιά που δοκιμασα). 

Με το ίδιο καθαριστικο δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα. Έκανες 2 περάσματα με το ίδιο νερό και μετά αλλά 2 με καθαρό όπως λέει στις οδηγίες της μηχανής έτσι; 
Επιπλεον ενναλακτικη πάντως είναι και το κιτρικό οξύ που πήρα επιτέλους και δοκίμασα από το Σκλαβενίτη αντί για χημικά. Μισό ευρώ το σακουλάκι για 2 φορές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2023 στις 11:01 ΜΜ, someone- είπε

εγω που πινω lungo, εχω δοκιμάσει Starbucks, jacobs και άλλα εχω καταλήξει στις μωβ Lor. ωραία γεύση άρωμα και καϊμάκι.

αγορασα starbucks (colombia και house blend) και οι δυο μου φαινονται σαν καμενοι. Σωζεται καπως αν κανω μεγαλη+μικρη δοση με την ιδια καψουλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας τη Lattissima One;

Την πήρα πρόσφατα και ενώ σε όλα τα videos βλέπω πως αν πατήσεις το κουμπί του γάλακτος, βγάζει και γάλα και καφέ, η δική μου βγάζει μόνο γάλα και μετά πρέπει να πατήσεις το καφέ για να βγάλει καφέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

προσφατα δοκιμασε καψουλες nespresso για καφε φιλτρου..αλλα το αποτελεσμα ηταν μαπα.

τσαμπα πληρωσα ακριβοτερες καψουλες.

καλυτερα να παρω μια μηχανη φιλτρου και καφε αλεσμενο και να πιω εναν καφε της προκοπης.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ktikti είπε

προσφατα δοκιμασε καψουλες nespresso για καφε φιλτρου..αλλα το αποτελεσμα ηταν μαπα.

τσαμπα πληρωσα ακριβοτερες καψουλες.

καλυτερα να παρω μια μηχανη φιλτρου και καφε αλεσμενο και να πιω εναν καφε της προκοπης.

τις γνησιες nespresso πρεπει να λες..

Εχω ακουσει οτι πολυ καλο καφε φιλτρου που αν αλεσεις τον καφε πιο ψιλα και κανεις την σωστη διαδικασια φερνει καπως σε εσπρεσσο ειναι το aeropress

Μπορει να παρω καποια στιγμη για πλακα καθως ειναι και φορητη συσκευη πουε χει μια εξτρα χρησιμοτητα.

Επεξ/σία από Miatakias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ktikti είπε

προσφατα δοκιμασε καψουλες nespresso για καφε φιλτρου..αλλα το αποτελεσμα ηταν μαπα.

τσαμπα πληρωσα ακριβοτερες καψουλες.

καλυτερα να παρω μια μηχανη φιλτρου και καφε αλεσμενο και να πιω εναν καφε της προκοπης.

Εξαρτάται ποιες πήρες. Εγώ δεν αλλάζω τις ristretto με τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ktikti είπε

καλυτερα να παρω μια μηχανη φιλτρου και καφε αλεσμενο και να πιω εναν καφε της προκοπης.

Spoiler

Σε καταλαβαίνω. 2-3 χρόνια με κάψουλες, πήρα μια dedica και με έναν καφέ εμπορίου, ήπια χίλιες φορές καλύτερο καφέ. Τη χάρισα την καψουλοκαφετιέρα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, kalgeorge είπε

Εξαρτάται ποιες πήρες. Εγώ δεν αλλάζω τις ristretto με τίποτα 

https://www.nespresso.com/gr/el/order/capsules/original/filter-style-intense

 

αυτες πηρα.αλλα το αποτελεσμα ηταν κακο.ενα αγευστο νεροζουμι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ktikti είπε

https://www.nespresso.com/gr/el/order/capsules/original/filter-style-intense

 

αυτες πηρα.αλλα το αποτελεσμα ηταν κακο.ενα αγευστο νεροζουμι 

οντως οι περισσοτερες δεν ειναι καλες. Δοκιμασε αυτη που σου λεω, εχει και ενταση, θα σου αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...