Προς το περιεχόμενο

Nespresso - Κάψουλες Αυθεντικές ή μη (γνώμες, απόψεις και ΟΧΙ προσφορές) και παρελκόμενα


Craven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Για καθαριοτητα τι να χρησιμοποιησω? Βλεπω η nespresso εχει κατι που μαλλον το ριχνεις πισω στο νερο? Δεν το εχω ψαξει πως δουλευει.

Αυριο θα βρισκομαι Θεσσαλονικη και μπορω να πεταχτω στην μπουτικ στο κοσμος. Θα εχουν τετοια? Αξιζει? Μηπως ενα λευκο ξυδακι και κανα 1-2 πλυσεις να ειναι οκ?

Εχουν και την 13αρα?

Παντως χρησιμοποιω και την 11αρα σε freddo, απλα πρεπει να προσεξεις νομιζω με τον παγο και ποσο θα βαλεις. Ειμαι ευχαριστημενος με αυτο που κανω σπιτι.

Spoiler

Βάζω αυτό, 1/3 κάθε εξάμηνο. https://eshop.mymarket.gr/oikiaki-frontida-chartika/katharistika-spitiou/kouzinas-lipokatharistes/dr-beckmann-katharistiko-1

Της nespresso κοστίζει 10 για μια φορά. Ίσως αν πάρεις αρκετές κάψουλες να στο δώσουν δωρεάν. https://www.nespresso.com/gr/el/order/accessories/original/kit-afalatwsis

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Για καθαριοτητα τι να χρησιμοποιησω? Βλεπω η nespresso εχει κατι που μαλλον το ριχνεις πισω στο νερο? Δεν το εχω ψαξει πως δουλευει.

Λευκό ξύδι. Συμβουλή από τις ίδιες της κοπέλες της Nespresso στο Κωτσόβολο (σε φάση promotion που τις είχα βρει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, stark είπε

Λευκό ξύδι. Συμβουλή από τις ίδιες της κοπέλες της Nespresso στο Κωτσόβολο (σε φάση promotion που τις είχα βρει).

Καλύτερα ξινό. Δεν μυρίζει κιόλας. Βάζω μια κουταλιά της σούπας στο δοχείο με το νερό και το περνάω όλο από μέσα και άλλο ένα δοχείο μόνο νερό να ξεπλυθεί. 0.6€ το φακελάκι στα σούπερ μάρκετ. Κρατάει για 3-4 πλύσεις . 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, liakjim είπε

Καλύτερα ξινό. Δεν μυρίζει κιόλας. Βάζω μια κουταλιά της σούπας στο δοχείο με το νερό και το περνάω όλο από μέσα και άλλο ένα δοχείο μόνο νερό να ξεπλυθεί. 0.6€ το φακελάκι στα σούπερ μάρκετ. Κρατάει για 3-4 πλύσεις . 

https://www.market4u.gr/product/xino-skoni-ilios-60gr/

Για κάτι τέτοιο λέμε, απλά σε πιο φθηνό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

https://www.market4u.gr/product/xino-skoni-ilios-60gr/

Για κάτι τέτοιο λέμε, απλά σε πιο φθηνό? 

Ακριβώς. Υπάρχει σε όλα τα σούπερ μάρκετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ξινο κανω αφαλατωση κι εγω ,  ειναι παμφτηνο και αοσμο τα 50γρ. κανουν 50-60 σεντς (φτηνες μαρκες) και βαζω το μισο σακουλακι καθε φορα ,  το εχω δοκομασει και σε βραστηρα που μπορεις να δεις μεσα τα αλατα και τον κανει λαμπικο,  βαζεις σε μια κανατα/μπολ πρωτα νερο βρυσης και το ξινο και ανακατευεις καλα να διαλυθει το ξινο και μετα το βαζεις στο δοχειο νεροu της μηχανης και ακολουθεις τις οδηγιες αφαλατωσης που βρησκεις στην επισιμη σελιδα της nespresso ...

Μην ανακατευτης με χημικα που ειναι και πιο ακριβα!

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καψουλιωτες και καψουλιωτησες σηκωθείτε από καρέκλες ντιβανια καναπέδες το - 45 % αξίζει ταμαλα που έλεγε και ο κατακουζινος... Χαχαχα 

Ναι νομίζω έχει και τον 13 αρι σε όλους αυτήν την έκδοση.. Αυτός και ο 11 ρις είναι οι αγαπημένοι μου συν ο decaf από τους l'or. 

Στο διαυτα του service δεν χρειάζεται να πάρεις απαραίτητα Το original πακέτο που σου δίνει η εταιρεία με τα καθαριστικά της υπάρχουν και σε είδη που πουλάνε για καφετιέρες υγρά μπουκάλια για αφαλάτωση αλλιώς μπορείς να πας σε οποιοδήποτε σούπερ μάρκετ να αγοράσεις το λεγόμενο ξυνο. Είναι σακουλάκια άοσμο είναι η σκόνη η μπίλιες θα το βρεις στα μπαχαρικά λίγη ποσότητα τέτοιο μέσα στο νερό και θα είσαι κομπλέ. Όχι Ξυδι ούτε καν το λευκό αφήνει μυρωδιές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη πολυ καλα λογια βλεπω για τη 13αρα l'or, για πειτε πως ειναι.
αν επρεπε να τη συγκρινουμε με τη σειρα της nepresso,με ποια θα λεγατε πως ειναι πιο κοντα?

επισης ποιες αλλες τις l'or μετρανε?
εχω δοκιμασει τις onyx, bio organic , papua nea guinea και arabica catuai.
δεν ξετρελαθηκα με καμια τους.

Επεξ/σία από sleepychris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά έκανες και δεν ξετρελάθηκες.. Εγώ έχω δοκιμάσει όλους τους l'or μα όλους. Ούτε ο 12 αρης ο onyx έχει μια περίεργη γεύση και όλοι οι άλλοι από χώρες κλπ κλπ το θέμα είναι από ένα σημείο και μετά να πίνεις καφέ!! Espresso!! Και όχι κάτι που μοιάζει. Απλό καφέ με ωραία γλυκιά γεύση χωρίς περίεργες εντάσεις και πικράδα. Τους nespresso δεν τους θυμάμαι καλά. Οι τοπ 3 l'or για μένα είναι no1 ο 11 ristretto και no2 ο 13 Barista. Και μετά no3 ο decaf!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Miatakias είπε

Με ξινο κανω αφαλατωση κι εγω ,  ειναι παμφτηνο και αοσμο τα 50γρ. κανουν 50-60 σεντς (φτηνες μαρκες) και βαζω το μισο σακουλακι καθε φορα ,  το εχω δοκομασει και σε βραστηρα που μπορεις να δεις μεσα τα αλατα και τον κανει λαμπικο,  βαζεις σε μια κανατα/μπολ πρωτα νερο βρυσης και το ξινο και ανακατευεις καλα να διαλυθει το ξινο και μετα το βαζεις στο δοχειο νεροu της μηχανης και ακολουθεις τις οδηγιες αφαλατωσης που βρησκεις στην επισιμη σελιδα της nespresso ...

Μην ανακατευτης με χημικα που ειναι και πιο ακριβα!

Εγώ πάω σε κατάστημα  με μπαχαρικά κλπ οπότε παίρνω μισο κιλό 2-3 ευρώ δεν θυμάμαι

Στις 26/5/2022 στις 1:29 ΜΜ, toxotis67 είπε

Από σήμερα και για μια βδομάδα -45% στους LOR το supermarket με τα δύο γράμματα. Πολύ δυνατή προσφορά.

Μόνιμα δεν έχει την 40αδα με 13ευρώ; 

Στον Γαλαξία 

 

Μιας και ο espresso είναι εκτός εποχής, τι κάψουλες να πάρω για freddo; Εξαιρούνται κάψουλες starbucks, dimello έχουν θέματα με την ροή και ο καφές ήταν χάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Qwerty_2 είπε

Εγώ πάω σε κατάστημα  με μπαχαρικά κλπ οπότε παίρνω μισο κιλό 2-3 ευρώ δεν θυμάμαι

Μόνιμα δεν έχει την 40αδα με 13ευρώ; 

Στον Γαλαξία 

 

Μιας και ο espresso είναι εκτός εποχής, τι κάψουλες να πάρω για freddo; Εξαιρούνται κάψουλες starbucks, dimello έχουν θέματα με την ροή και ο καφές ήταν χάλια

Μα με την προσφορά, πάει στη μισή τιμή από αυτή που λες. Η σαραντάδα 7,62 δηλ η κάψουλα γύρω στα 20 λεπτά. 
Εσβησα το link για να μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση. 
 

Επεξ/σία από toxotis67
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, toxotis67 είπε

Μα με την προσφορά, πάει στη μισή τιμή από αυτή που λες. Η σαραντάδα 7,62 δηλ η κάψουλα γύρω στα 20 λεπτά. 
https://www.ab.gr/promotion/leaflet

Θα εφοδιαστώ γιατί μου αρέσουν για espresso είχα μείνει στα 13ευρώ που τα διαφημίζει το σταντ ως προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα 4x10 απο τον 13αρη της l'or, κυριως για κρυο.
εκανα ενα διπλο (με μια καψουλα) ζεστο για τη δοκιμη.

οκ,μια χαρα αλλα μεχρι εκει. τιποτα ιδιαιτερο, ουτε κρυο ουτε ζεστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...