Προς το περιεχόμενο

Avengers: Infinity War


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ειναι καλύτερο απο το AoU μου αρκει, στο pacing να μην κανει κοιλιά με κανα άκυρο subplot, για το τελος δεν εχω φάει spoiler αλλα αφου εχω διαβάσει το comic και τα υπονοούμενα που λετε μαλλον εχω καταλάβει τι θα παιχτεί.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

μαπα δεν ειναι σε καμια περιπτωση, ελεος 

μιλαω ως φαν της αυθεντικης ιστοριας και του χαρακτηρα. προφανως για τον μεσο θεατη που θα ριχνει κλεφτες ματιες στην ταινια ενω θα παιζει με το κινητο του, δεν θα ειναι μαπα.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα και εγώ.

Δεν τρελάθηκα ιδιαίτερα. 

Μια καλή Super hero ταινία ήταν όπως συνηθίζει να κάνει η Marvel τελευταία αλλά όχι και κάτι το ιδιαίτερο, δηλαδή μπορώ να πω ότι οι προηγούμενες Avengers ταινίες ήταν καλύτερες

. Περίμενα πολλά περισσότερα γενικά μετά από τέτοιο Hype.

Επίσης εκεί στην Marvel επιτέλους σταματήστε με τα ανέκδοτα, έλεος πια έχετε κάνει όλες τις ταινίες φαρσοκωμωδία σε λίγο θα βάλετε και τον Jim Carrey μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι όσοι δεν ενδιαφερόμαστε για τα comics θα κοιτάμε το κινητό κατά τη διάρκεια της ταινίας από που προκύπτει; Ενθαρρυντικό το ότι έχει κωμικές ατάκες, η προσμονή είναι ακόμα μεγαλύτερη. Αύριο τέτοια ώρα θα γράψω κι εγώ. Φοβόμουν ότι δεν θα είναι τόσο καλό αλλά τελικά το hype είναι πραγματικό. Μπράβο τους. 

Επεξ/σία από YMIB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ενταξει παιδια μιλησανε οι κριτικοι, I'm out σε βαρεθηκα 

δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα. δηλαδη με το ζορι να κανουμε τα στραβα ματια σε κατι που δεν μας αρεσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα. δηλαδη με το ζορι να κανουμε τα στραβα ματια σε κατι που δεν μας αρεσει;

Λυπήσου τα λεφτά σου, διαφορετικά η Disney θα έχει κάνει τη δουλειά της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KilliK είπε

δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα. δηλαδη με το ζορι να κανουμε τα στραβα ματια σε κατι που δεν μας αρεσει;

Το προβλημα ειναι οτι εισαι αρνητικος και βγαζεις κομπλεξ στο οτιδηποτε που αρεσει στο μεγαλυτερο κοινο, οχι μονο εδω, σε οποιοδηποτε τοπικ(μην αναφερω καν το God of war και τι εγραψες εκει), και πατας like σε οσους δεν αρεσε η ταινια

Killik logic

Πραγματικα, στο μοναδικο πραγμα που ειναι εντελως αντιθετος μαζι σου ειναι οι ταινιες, οποτε ας το αφησουμε και ολα καλα. 

Αυτο που με τρελαινει ομως, δεν εχεις δει την ταινια, και εχεις αποφασισει ηδη οτι δεν σου αρεσει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το προβλημα ειναι οτι εισαι αρνητικος και βγαζεις κομπλεξ στο οτιδηποτε που αρεσει στο μεγαλυτερο κοινο, οχι μονο εδω, σε οποιοδηποτε τοπικ(μην αναφερω καν το God of war και τι εγραψες εκει), και πατας like σε οσους δεν αρεσε η ταινια

Killik logic

Πραγματικα, στο μοναδικο πραγμα που ειναι εντελως αντιθετος μαζι σου ειναι οι ταινιες, οποτε ας το αφησουμε και ολα καλα. 

Αυτο που με τρελαινει ομως, δεν εχεις δει την ταινια, και εχεις αποφασισει ηδη οτι δεν σου αρεσει...

Μόνο στις μέτριες ταινίες του Κάμερον του τρέχουν τα σάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Δεν μπορώ να πω ότι συνολικά με απογοήτευσε.

Στα θετικά

ο αρκετά πιο σοβαρός τόνος συγκριτικά με οτιδήποτε άλλο έχει παρουσιάσει το MCU. Εξαιρουμένων κάποιων αστείων σε φάσεις που βάραινε η ατμόσφαιρα. Θεωρώ πάντως πως τα αστεία έπεφταν σε σωστές στιγμές, δεν χάλασαν κάποια απ' τις πραγματικά δραματικές στιγμές.

Ο villain. Με εξαίρεση το backstory που το βίασαν και το σημείο που σκοτώνει την Gamora (Τι δάκρυα ρε πούστη μου), θεωρώ πως μετέφεραν αρκετά καλά τον Thanos. Οι fight scenes, αρκετά καλές και διαφωνώ με κάποιον που έγραψε πως δεν είδαμε συνεργασίες. Τόσο στον Titan, όσο και στην Wakanda, οι μάχες ήταν πολύ καλές και οι συνεργασίες πολύ δεμένες. Bonus, το πολυπόθητο finger snapping, το οποίο βέβαια το περίμενα καλύτερο. Σχεδόν δεν το είδαμε δλδ. 

Προσωπικά μου άρεσε και η στολή του SM, τα μεταλλικά "πόδια" δεν τα πέτυχα σε spoiler και ήταν ευχάριστη έκπληξη.

Στα αρνητικά

Αναφέρθηκε ο ρυθμός. Πολύ σωστά, οι εναλλαγές από ΝΥ, σε Space, σε Wakanda, θύμιζε τα λεπτό προς λεπτό της Nova. Να προλάβουμε να δείξουμε 10 χρόνια δουλειάς, σε μία ταινία. Μέχρι και Red Skull είδαμε σε ρόλο Soul Stone keeper μόνο και μόνο για να τον δούμε. 

 

Συνολικά έφυγα ικανοποιημένος και με ευχάριστη προσμονή για το 2ο μέρος, όπου θα έχει ενδιαφέρον τι θα δούμε, δεδομένου ότι ο Thanos πλέον αποσύρθηκε. Ευτυχώς όχι στην φάρμα του @tritonas00:P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το έπος της δεκαετίας.

Βαθμολογία 10/10.

Τέτοιες ταινίες βγαίνουν μία κάθε δέκα χρόνια.

Και μια ερώτηση.

Το σήμα που εμφανίζεται στο gadget του fury στο τέλος τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το προβλημα ειναι οτι εισαι αρνητικος και βγαζεις κομπλεξ στο οτιδηποτε που αρεσει στο μεγαλυτερο κοινο, οχι μονο εδω, σε οποιοδηποτε τοπικ(μην αναφερω καν το God of war και τι εγραψες εκει), και πατας like σε οσους δεν αρεσε η ταινια

Killik logic

Πραγματικα, στο μοναδικο πραγμα που ειναι εντελως αντιθετος μαζι σου ειναι οι ταινιες, οποτε ας το αφησουμε και ολα καλα. 

Αυτο που με τρελαινει ομως, δεν εχεις δει την ταινια, και εχεις αποφασισει ηδη οτι δεν σου αρεσει...

κανεις λαθος. ειμαι αρνητικος μονο σε οτι δεν μου αρεσει. ειχα εξηγησει τις ανησυχιες μου για το ΙW οταν ειδα τα τρειλερς και διαβασα τα spoilers. αυτες οι ανησυχιες δυστυχως επιβεβαιωθηκαν.

οποτε τι πρεπει να κανω τωρα; να αγνοησω τα προβληματα της ταινιας και να προσποιηθω οτι θα ειμαι ευχαριστημενος; και αυτο επειδη η αγελη την εκθειαζει; ας σοβαρευτουμε λιγο. δεν το εκανα οταν βγηκε το TFA, και δεν προκειται να το κανω τωρα, ποσο μαλλον οταν ο Thanos και οι πρωτοτυπες ιστοριες του ειναι απο τις αγαπημενες μου. ειμαι hardcore fan, εχω καποιες απαιτησεις, αυτες δεν ικανοποιηθηκαν, ε να παει στα κομματια η ταινια.

στο GOW4 το μονο που ειπα αφου ειδα το 10λεπτο gameplay video, οτι τα mechanics ειναι στατικα, αργα και επαναλαμβανομενα. και αυτο ισως απογοητευσει καποιους φανς. guess what. αυτο συνεβει, δεν ενθουσιαστηκαν ολοι με το παιχνιδι του απολυτου 10. δηλαδη να απαξιωσουμε και την αποψη αυτων των ανθρωπων; πρεπει κατι με το ζορι να αρεσει στους παντες, επειδη αρεσει στην πλειονοτητα; δεν παει ετσι.

μα επιβεβαιωθηκαν οι φοβοι μου για την ταινια απο τα παιδια που την ειδαν. διαβασα τα plot spoilers,  τα οποια και αυτα βγηκαν αληθικα. ξερω τι θα παω να δω και εχω ηδη χασει τον ενθουσιασμο μου. τι ακριβως θα αλλαξει την γνωμη μου οταν την δω στο σινεμα; η "τρομερη" σκηνοθεσια των Russo? λελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KilliK είπε

 

οποτε τι πρεπει να κανω τωρα; να αγνοησω τα προβληματα της ταινιας και να προσποιηθω οτι θα ειμαι ευχαριστημενος; και αυτο επειδη η αγελη την εκθειαζει;

να την δεις και τα γραφεις μετα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...