Προς το περιεχόμενο

Σκεψεις για γαμο...ποσο θα παει συνολο;


RHCP12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι γυναίκες παίζει.

 

Επειδή οι γυναίκες είτε είναι χαζές είτε βλέπουν το γάμο σαν το αποκορύφωμα της πορείας τους προς την αυτοπραγμάτωση.  :rolleyes:  :rolleyes:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δανειο θα ηθελα να παρω αλλα με το βασικο δε νομιζω να δινουν για στεγαστικο

 

ΔΑΝΕΙΟ ;  :cry:  :cry:

 

Άστο, καλύτερα να μείνετε όπως είστε, για να μην σου πω μόνο φίλοι  :lol:  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν τον άλλον τον ταΐσεις με μενού των 10 ευρώ νομίζω είναι παράλογο να περιμένεις δώρα των 200 και των 500 ευρώ.

Δεν πάει έτσι...

Το δώρο θα το δώσουν πριν φάνε! :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν τον άλλον τον ταΐσεις με μενού των 10 ευρώ νομίζω είναι παράλογο να περιμένεις δώρα των 200 και των 500 ευρώ.

Δεν πάει έτσι...

 

Όλα στη ζωή είναι δανεικά.

 

Τα δώρα που θα πάρεις θα είναι ανάλογα με τα δώρα που έχεις ήδη κάνει ή και το αντίστροφο(και με την άνεση που έχει ο καθένας βεβαίως), δεν πάνε ανάλογα με τι θα σε ταΐσουν ή θα τους ταΐσεις.

 

Το μενού των 10€ πάντως είναι ένα σίγουρος τρόπος να σε σχολιάζουν αρνητικά όλοι για πολλά χρόνια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπιτι δικο μας να μεινουμε δε θα εχουμε εκτος αν νοικιασουμε,δανειο θα ηθελα να παρω αλλα με το βασικο δε νομιζω να δινουν για στεγαστικο,μετα ειναι ολα τα επιπλα του σπιτιου,τα εξοδα δεη,νερο,κοινοχρηστα.

Αυτό δεν το πρόσεξα οπότε ας απαντήσω τώρα.

 

Πραγματικά είναι η πιο έξυπνη ιδέα που έχω ακούσει στην ζωή μου.

Να πάρεις δάνειο με έναν βασικό μισθό, να μαμηθείς με ΕΝΦΙΑ και ιστορίες και ουσιαστικά να πεινάσεις απλά για να έχετε σαν παντρεμένοι ένα δικό σας σπίτι.

 

Καταλαβαίνεις πόσο ηλίθια είναι αυτή η προοπτική έτσι;

 

Ειδικά από την στιγμή που με 400€ τον μήνα παίρνετε διαμερισματαρα σε καλή περιοχή και σίγουρα θα έρχεται φθηνότερα από όσα θα δίνεται σε δάνεια - φόρους και φυσικά χωρίς το παραμικρό άγχος αν δεν έχετε να πληρώσετε τις δόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αμερικη ανακαλυψες; Στην Ελλαδα η αγορα ακινητου ειναι η χειροτερη επενδυση. Αν αξιζει κατι ειναι η μονοκατοικια ( σαν ιδεα οχι σαν αξια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,ειμαι με μια κοπελα 6 χρονια,δουλεια τωρα εχουμε μονιμη,με βασικο και οι δυο δυστυχως αλλα εχουμε,μεταξυ σοβαρου και αστειου μιλαμε για γαμο αλλα σκεφτομαστε τα λεφτα,σπιτι δικο μας να μεινουμε δε θα εχουμε εκτος αν νοικιασουμε,δανειο θα ηθελα να παρω αλλα με το βασικο δε νομιζω να δινουν για στεγαστικο,μετα ειναι ολα τα επιπλα του σπιτιου,τα εξοδα δεη,νερο,κοινοχρηστα...τα εξοδα ολου του γαμου που δεν ξερω ποσο θα πανε...δηλαδη ποσο θα παει ολος ο γαμος;

 

Αν δεν προκυψει καποιο παιδι καλυτερα να το καθυστερησετε.Δε γνωριζω την ηλικια σας αλλα αν ειστε κατω απο 30 να το καθυστερησετε σιγουρα.

Εκτος αν εχετε βοηθεια (μεγαλη) απο γονεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,ειμαι με μια κοπελα 6 χρονια,δουλεια τωρα εχουμε μονιμη,με βασικο και οι δυο δυστυχως αλλα εχουμε,μεταξυ σοβαρου και αστειου μιλαμε για γαμο αλλα σκεφτομαστε τα λεφτα,σπιτι δικο μας να μεινουμε δε θα εχουμε εκτος αν νοικιασουμε,δανειο θα ηθελα να παρω αλλα με το βασικο δε νομιζω να δινουν για στεγαστικο,μετα ειναι ολα τα επιπλα του σπιτιου,τα εξοδα δεη,νερο,κοινοχρηστα...τα εξοδα ολου του γαμου που δεν ξερω ποσο θα πανε...δηλαδη ποσο θα παει ολος ο γαμος;

 

είναι απλά τα πράγματα: γάμος είτε πολιτικός είτε θρησκευτικός με καλεσμένους συγγενείς και φίλους, δεν χρειάζονται φανφάρες και πυροτεχνήματα ούτε να κλεισετε τη μητροπολη, αν διαλέξεις πολιτικό έχεις και μηδενικο κόστος, ένας απλός θρησκευτικός μαζί με στολισμό της εκκλησίας και το μπαξίσι του ιερέα δεν θα σου παει πάνω από 300 ευρώ.

 

με περιορισμένα χρήματα, θα σου πρότεινα αν θες γλέντι, να κλεισεις σε ένα μπαράκι με ελάχιστα σνακ που θα βγάλει το μπαρ και να ποτίσεις τους καλεσμενους

θα σου πάει γύρω στα 350-400 ευρώ το όλο γλέντι, μια χαρά, θα το ευχαριστηθείτε κι εσείς και οι φίλοι σας, οι πιο ηλικιωμένοι συγγενείς παίζει και να μην έρθουν καθόλου σε μπαράκι 

 

όσο για το σπίτι, τουλαχιστον στην αρχή θα σε συμβούλευα να μην ανοιχτείς σε αγορές και δάνεια, το ενοίκιο μια χαρά είναι και ίσως έχει λιγότερες υποχρεώσεις στην τελική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα στη ζωή είναι δανεικά.

 

Τα δώρα που θα πάρεις θα είναι ανάλογα με τα δώρα που έχεις ήδη κάνει ή και το αντίστροφο(και με την άνεση που έχει ο καθένας βεβαίως), δεν πάνε ανάλογα με τι θα σε ταΐσουν ή θα τους ταΐσεις.

 

Το μενού των 10€ πάντως είναι ένα σίγουρος τρόπος να σε σχολιάζουν αρνητικά όλοι για πολλά χρόνια :P

Συμφωνώ σε αυτό που λες αλλά εγώ τουλάχιστον άλλο δώρο θα κάνω σε κάποιον που με καλεί στο χιλτον και θα του κοστίσει 100 το κεφάλι και άλλο σε κάποιον που του κόστισα 10 ευρώ .

Εκτός από τους πολύ γνωστούς που το δώρο θα είναι το ίδιο όπου και αν με καλέσουν στους υπόλοιπους τα κριτήρια τα δικα μου είναι πρώτον τι δώρο έχω λάβει σε αντίστοιχη περίπτωση και μετά να φροντίσω να μην βάλω μέσα το ζευγάρι οικονομικά .

Θα φροντίσω δηλαδή το δώρο μου να είναι μεγαλύτερης αξίας από το ποσό που τους κόστισα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...