Προς το περιεχόμενο

Απλή ερώτηση χωρίς ίχνος ρατσισμού ( ειλικρινά)


normal40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι γονεις μου ειναι και οι δυο απο επαρχεια εκτος αττικης. Γεννηθηκα και μεγαλωσα Αθηνα. Ειμαι αθηναιος; Πιστευω πως ναι. Ασχετο απο που καταγομαι.

 

Ο G. Μαηκλ δεν θεωρω πως ειναι ελληνας. Ουτε η καλομοιρα ουτε ο καθε "σημαντικος" ανθρωπος στον πλανητη, οταν ταυτοχρονα ολους τους "ασημαντους" πχ για σας γυφτοι κλπ, δεν τους θεωρειτε ελληνες το ιδιο, αν και μεγαλωσαν και ζουν εδω.

 

Αλλο να λες για καποιον διασημο οπως η ανιστον οτι καταγεται απο ελλαδα και αλλο οτι ειναι ελληνιδα. Μη δουν οι ελληνες καποιον ανθρωπο να πετυχαινει στη ζωη του στο εξωτερικο, αμα δουν οτι καταγεται απο ελλαδα τον βαφτιζουν ελληνα, αυτο δεν μπορω να το καταλαβω.

 

Οσοι απ την αλλη γεννηθηκαν εδω και εχουν παει σε ελληνικο σχολειο μεταξυ αλλων με μητρικη τα ελληνικα κλπ, τον εχω για ελληνα. Αλλα η καταγωγη του δεν με αφηνει και αδιαφορο.

 

Μαυρος ελληνας 100% μπορει να υπαρξει οταν υπαρχουν δευτερες γενιες με γονεις που καταγονται απο ελλαδα. Αλλα ποιος το λεει αυτο στους εθνικιστες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι ψαχνουν δουλεια βρηκα κατι καλο

 

http://www.aggeliopolis.gr/dimos_delta/prosfora_ergasias/%CE%94%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%AC_%CF%83%CE%B5_%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B1%CF%84%CE%B1_13202908.htm

 

ακου εκει Ελληνας μαυρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απ' αυτό το τρανταχτό επιχείρημα άλλαξα τελείως γνώμη. Τελικά έχεις δίκιο, μ' έπεισες.

Φιλε εχω ενα γατο που γενηθηκε σε σταυλο, ειναι αλογο ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική δεν είναι το δυνατό σου σημείο. Δεν ασχολούμαι άλλο.

μηπως ειναι το δικο σου νομιζεις ; Απλα το νομιζεις ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ο Michael Jackson ηταν μαυρος η λευκος?

Η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα ;

Οτι θες γινεσαι πλεον απο μαυρος λευκος και απο λευκος κιτρινος και πρασινος.

Τι γεννιεσαι μετραει λογικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα ;

Οτι θες γινεσαι πλεον απο μαυρος λευκος και απο λευκος κιτρινος και πρασινος.

Τι γεννιεσαι μετραει λογικα .

 

Άρα αν γεννηθείς Έλληνας και γίνεις πράσινος, μετά θα είσαι Έλληνας ή <πράσινος> whatever?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα ;

Οτι θες γινεσαι πλεον απο μαυρος λευκος και απο λευκος κιτρινος και πρασινος.

Τι γεννιεσαι μετραει λογικα .

Το αρχικο ερωτημα σου ηταν λαθος. Επρεπε να ρωτησεις αν υπαρχει μαυρος που καταγεται απο ελλαδα. Μη μπερδευουμε καταγωγες με το παρον, αν εχει ζησει εδω και μιλαει ελληνικα μεταξυ αλλων μονο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...