Προς το περιεχόμενο

Η νέα διαφήμιση της Apple έχει χρώμα ελληνικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η οποία by the way είναι διεθνής διαφήμιση, δεν απευθύνεται μόνο στην ελληνική αγορά, αλλά την βλέπουν από Αμέρικα μέχρι Τόκυο...

συμφωνώ μόνο το σουβλάκι η χωριάτικη σαλάτα και το τζατζίκι 

 

Επιτέλους να και κατι Ελληνικό που εκανε και η Apple.

να μας λείπει η διαφήμιση τέτοιου είδους 

 

ε ναι γατί να φάμε δεν έχουμε αλλά το iphone  πάντα στο χέρι του Έλληνα αυτά βλέπουν έξω και μας ......

ναι η αγΕλλάς είναι το κέντρο του κόσμου 

 

Γιατι δεν σας αρεσε ρε παιδια? Ντρεπεστε για την καταγωγη σας?

 

τη καταγωγή σου είναι από το Ελληνιστάν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσφημιση της Ελλαδας.

Ονομα/επωνυμο του σκηνοθετη για λιντσαρισμα οπου βρεθει κι οπου σταθει!

Αδερφια στην Αμερικη κοψτε του τη μπαλα του αλητη.

 

Οχι δεν ειναι Ελλαδα αυτο το πραγμα.

Ηρθε η αμερικανα με την υπερ-τεχνολογια να μας δειξει ποσο μπροστα ειναι αυτοι.

Και ποσο ζωα ειμαστε εμεις.

Παλι καλα που δε εδειξε κτηνοβατες!

Εδειξε ομως τον Τραμπακουλα.

http://info-war.gr/ta-prota-iphone-7-irthan-stin-ellada-tou-50/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Κοιτάξτε καλό θα είναι να ηρεμήσουμε όλοι,

δεν υπάρχει λόγος να γινόμαστε επιθετικοί ούτε αγενείς.

Θεωρώ υπερβολικά τα σχόλια που γράφονται εδώ περί ρατσισμού διότι και εγώ κατάγομαι από το εξωτερικό και σας διαβεβαιώνω δυστυχώς εκεί  έξω δεν υπάρχει η καλύτερη εικόνα και γνώμη για εμάς, αλλά παρόλα αυτά δεν είναι ανάγκη να γινόμαστε επιθετικοί και λαϊκιστές για μια κατά την γνώμη μου άστοχη διαφήμιση.

 

Διότι όποιος τάχα μου θίγετε περί εθνικότητας να θυμηθεί σαν χώρα και σαν ιστορία ότι έχουμε προσφέρει τόσα πολλά που χρειάζονται πολλά παραπάνω από μια απλή διαφήμιση για να μας πτοήσουν.     

 

Σαν χώρα έχουμε περάσει και θα περάσουμε πολλά άσχημα ακόμα, ας μην κονταροχτυπιομαστε για ένα κινητό που στην ουσία οι περισσότεροι από εμάς θα το δούμε μόνο σε φωτογραφία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η διαφήμηση, σε σχέση με το ότι δεν θίγει κανέναν, ή παρουσιάζει αρνητικά την Ελλαδα.

Χωρις να είμαι υπέρ της Apple, ή των διαφημίσεων γενικότερα.

Είναι η κλασσική γλυκανάλατη διαφήμιση που θα γυριζόταν σε οποιοδήποτε χωριό του κόσμου.

Αλλα δεν θίγει κανέναν.

 

Η πολύ γκρίνια και ο αρνητισμός, δείχνουν κατι για το άτομο μας.

Αν θεωρούμε οτι είμαστε κάτι το πολύ καλύτερο από αυτο που παρουσιάζουν...ας το δείξουμε λοιπόν με έργα.

 


Ναι, μπορεί να θυμίζει Ελλάδα του '60...αλλα παρουσιάζει, Παράδοση και Ζεστασιά...και όχι υποανάπτυξη.

Ειναι κακό αυτό?

 

Αυτός που δεν ξέρει να χρησιμοποιεί την τελευταία τεχνολογία δεν είναι υποανάπτυκτος.

Υποανάπτυκτος ειναι ο κακόβουλος, ο κουτοπόνηρος, και εγωιστής.

 

Και δεν βλέπω τίποτα από αυτά να παρουσιάζονται στην διαφήμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι έχετε μπερδέψει τι γνωστή φράση με τη βούρτσα

Δεν νομίζω ότι η αρνητική κριτική γίνετε γιατί αγοράζουν άλλη φίρμα και όχι την μήλο εταιρία 

Η αντίδραση έχει να κάνει με τον τρόπο που παρουσιάζετε η χώρα πό την εποχή του 50 και συνεχίστηκε με αυτό το τρόπο μέχρι σήμερα από υπουργίνες του "πολιτισμού"

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάποιοι δεν έχουν πατήσει σε χωριό μικρότερο από... την Αθήνα. Δεν απέχουν πολύ από τη διαφήμιση ορισμένα μικρά χωριά της επαρχίας ή κάποιων νησιών. Και εμένα προσωπικά, πολύ μου αρέσουν.

 

Όσο γι αυτούς που λένε ότι μας παρουσιάζουν τεχνολογικά αναλφάβητους, μάλλον δεν είδαν τη διαφήμιση. Η γιαγιά δεν εντυπωσιάζεται επειδή το κινητό τραβάει φωτογραφίες αλλά γιατί τραβάει ωραίες φωτογραφίες. Μάλιστα λέει και στην εγγονή της "Α, τι ωραία φωτογραφία, στειλ' την μου".

 

Αυτά.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο όμορφο που βλέπω είναι η Ελλάδα, οι άνθρωποι και τα κινητά χαλάνε το αποτέλεσμα.... Άσε που δεν είναι ρεαλιστικό δεν έχει ούτε έναν μετανάστη η λαθρομεταναστη μέσα στο πόρταιτρο. Μάλλον πρέπει να είναι τραβηγμένο το βίντεο 30 χρόνια πρην

 

Έχει έναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η διαφημιση καλη ειναι και το χωριο ειναι φοβερο. Επισης το portrait mode, πολυ ωραιο εργαλειο τελικα κι ας ειναι ψευδοbokeh.

Τωρα τι τα βαζουν καποιοι με τα χωρια δεν καταλαβαινω. Ξερεις ποσων Ευρωπαιων τους τι βαραει μετα συνταξης και παν και αγοραζουν ιδιοκτησιες σε αντιστοιχα χωρια σε Ισπανια, Πορτογαλλια, Ιταλια, Κυπρο, κτλ;

Καθηστε καλα ρε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάποιοι δεν έχουν πατήσει σε χωριό μικρότερο από... την Αθήνα. Δεν απέχουν πολύ από τη διαφήμιση ορισμένα μικρά χωριά της επαρχίας ή κάποιων νησιών. Και εμένα προσωπικά, πολύ μου αρέσουν.

 

Όσο γι αυτούς που λένε ότι μας παρουσιάζουν τεχνολογικά αναλφάβητους, μάλλον δεν είδαν τη διαφήμιση. Η γιαγιά δεν εντυπωσιάζεται επειδή το κινητό τραβάει φωτογραφίες αλλά γιατί τραβάει ωραίες φωτογραφίες. Μάλιστα λέει και στην εγγονή της "Α, τι ωραία φωτογραφία, στειλ' την μου".

 

Αυτά.

 

Και φυσικά απο το στείλ'την μου όλοι καταλαβαίνουμε οτι εννοεί μέσω messenger, όχι να την τυπώσει ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το εθνικιστικό παραλήρημα και τη μηλολατρεία, καλό θα ήταν να αναφερθεί ότι μια απλή dslr με ενα prime σταθερό φακό, δηλαδή ο εξοπλισμός που τράβηξε τις φωτογραφίες της διαφήμισης στη πραγματικότητα, κοστίζει πλέον πιο φθηνά από το αηφον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη η μιζέρια και η κακομοιριά σε ένα thread. 

Βρήκαν την ευκαιρία μερικοί-μερικοί να βγάλουν πάλι τη χολή τους, αφού είδαν την "αγαπημένη" τους εταιρεία στον τίτλο. 

 

Κατάντια... 

 

Ξαναδες το μία. Οι αντιδράσεις δεν έχουν σχέση με την Apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...