Προς το περιεχόμενο

Η νέα διαφήμιση της Apple έχει χρώμα ελληνικό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αυτη την διαφημιση θα ωφεληθει η Ελλαδα περαν των 15 δευτερολεπτων διασημοτητας? Αν ναι μπραβο και καλως να ρθει κ η αναπτυξη, αν οχι τοτε ουτε μπραβο ουτε ευγε, μου ειναι παντελως αδιαφορο γιατι μονο η apple κερδιζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτη την διαφημιση θα ωφεληθει η Ελλαδα περαν των 15 δευτερολεπτων διασημοτητας? Αν ναι μπραβο και καλως να ρθει κ η αναπτυξη, αν οχι τοτε ουτε μπραβο ουτε ευγε, μου ειναι παντελως αδιαφορο γιατι μονο η apple κερδιζει..

Γερμανός θα ήταν αυτός που έκανε την διαφήμιση έλεος 
 
αίσχος
 
τόσα μέρη όμορφα έχουμε στην Ελλάδα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει μεταναστες λεει ο ενας, δεν ειναι η πραγματικη εικονα ενος χωριου λεει ο αλλος, μας παρουσιαζει υποαναπτυκτους λεει ο τριτος. Ρε, πατε καλα;

 

Θελατε δηλαδη σε μια διαφημιση να βαλουν μεσα ολη την ιστορια της Ελλαδας;

 

Σοβαρευτειτε, το χωριο ειναι γραφικοτατο και δεν απεχει καθολου απο απομακρυσμενα χωρια στην επαρχια. Και ειναι μια χαρα.

 

Υποαναπτυκτους ε; Για δειξε μου ρε φιλε την τελευταια τεχνολογικη καινοτομια που παρηγαμε σαν χωρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο απαξιωτικός τρόπος προβολής των ανθρώπων σε αυτό το σποτ?

 

Όχι... 

Το ότι τους παρουσιάζει λες και ζούσαν σε σπηλιές και ήρθε ο μοντέρνος και τους έφερε το μέλλον, κατά την γνώμη μου πάντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά η διαφήμιση μου άρεσε. 

 

Μα γιατί γίναμε ρεζίλι και γιατί απαξιώνεται μερικοί τόσο πολύ την απλότητα που κρύβουν τα χωριά μας (είτε μερικά νησάκια); Τότε υπήρχαν αξίες και ιδανικά, τώρα ισοπεδώθηκαν όλα. Τότε ζούσε ο άνθρωπος με τη φύση και δεν ήταν θηρίο αποξενωμένο, τώρα ζει ώρες μπροστά από τον Η/Υ ή την μικρή οθόνη (κινητό).

 

Όσο για τα πρόβατα, πληροφορώ μερικούς, ότι η κτηνοτροφία, ήταν, είναι και θα είναι (γίνει ξανά) η οικονομική ανάπτυξη του μέλλοντος. Αυτή είναι η Ελλάδα μας. Ήλιος, γη, θάλλασα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμβληματική διαφήμιση τι μένει ένα ξύρισμα στο τέλος.

 

Anyway πάσχει το όλο concept κάπως γρήγορα βγήκε αυτό μου δίνει σαν σύνολο δεν έχει την αύρα της ανάτασης big fail για τέτοια εταιρεία.

 

Πάντα Ταπεινά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή  η τοποθέτηση πολύ καλύτερη από τη γενίκευση για τα χωριά της χώρα που έκανες πριν.

 

Η διαφήμιση είναι όμορφη, αλλά καλώς ή κακώς περνιέται η εικόνα πως η ελλάδα είναι σαν διαλυμένο πρώην κομμουνιστικό κρατίδιο. Αλλά με όμορφη αισθητική και θελκτικότητα προς τον τουρισμό. :P

 

Οπότε fair for me (αν και θα ήθελα να δείξει και πιο μοντέρνες υποδομές, καθαρά για προσέλκυση μεγαλύτερου κομματιού της -τουριστικής- αγοράς, ξέρω δεν το κάνει για εμάς, λέμε τι θα μας βόλευε καλύτερα και ας μας παρουσίαζε και ως σκλάβους, μπρος στο ΑΕΠ τι είναι η περηφάνια).

 

Το πιο γελοίο όμως είναι πως αυτή ΔΕΝ είναι η μοναδική διαφήμιση της apple, απλά ακόμα μία, και εμείς πλακωνόμαστε λες και ολόκληρη megacorporation στηρίζει το marketing της ΜΟΝΟ πάνω στην "εικόνα" μας  :P

Οταν λες μοντερνες υποδομες, εννοεις τα σπασμενα μηχανακια ηλεκτρονικου εισητηριου που πηραν παραταση 3 μηνες, για να φανε αλλα λιγα λεφτα ή την ΕΟ Πατρας-Αθηνας που ειναι υπο κατασκευη τα τελευταια 15 χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι τους παρουσιάζει λες και ζούσαν σε σπηλιές και ήρθε ο μοντέρνος και τους έφερε το μέλλον, κατά την γνώμη μου πάντα. 

Μα σε "σπηλιές" ζούνε στην ελλάδα τι μας πέρασες; Ιαπωνία; και τα πράματα θα χειροτερεύσουν ακόμη περισσότερο όσο ο βασικός μισθός θα ειναι κανόνας (γιατι τυπικά ως θεσμός ειναι για να βάζει όριο στο ελάχιστο και όχι στο "στάνταρτ" μεροκάματο εδώ στην ελλάδα όλοι σχεδόν βασικό δίνουν... ) και όσο θα ειναι αυτός  πιο κοντά στα 500 αντί λιγο πιο πάνω απο τα 1000 οι σπηλιές θα γίνουν τρώγλες. 

 

Οι κινέζοι που τους έχουμε για σκλαβάκια στο μυαλό μας κάποιοι, παίρνουν καλύτερο μεροκάματο απο εμάς + έχουν φθηνότερο κόστος επιβίωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γιαγιά μόλις βγαίνει φωτογραφία λέει:

 

"Στείλτη μου"

 

Ακριβώς αυτό θα έλεγε ένας τεχνολογικά αναλφάβητος... καθρεφτάκι λοιπόν έχετε; Πάρτε.

 

Και ας τολμήσει να πει κάποιος ότι εννοεί με ταχυδρομείο...

Για να σε γλυτωσω απο τον κοπο, ναι καποιος το ειπε!

και ενας αλλος ειπε πως "στειλ'τη μου" εννοουσε να την τυπωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα διαφημιση ειναι.Σε χωριουδακι με 200 κατοικους δεν θα δεις κατι διαφορετικο απο αυτο που δειχνει το βιντεο..

Στο δικο μου χωριο πχ 300 πρπ κατοικων αν σε δουν στο pc λενε "σηκω απο κει , σαν τα παιδια καθεσαι παιζεις"

 

Εγω huawei εχω μην παρεξηγηθω ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ότι τους παρουσιάζει λες και ζούσαν σε σπηλιές και ήρθε ο μοντέρνος και τους έφερε το μέλλον, κατά την γνώμη μου πάντα. 

 

Θέλω να μας το δείξεις αυτό το σημείο ακριβώς μέσα στο spot! Εγώ βλέπω απλά κατοίκους ενός χωριού που θέλουν να τους βγάζουν φωτογραφίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω αδύναμο concept μια απλή παραλλαγή κινητών βαρεμάρα.

Κοίτα Apple http://edition.cnn.com/2015/06/02/travel/cnnphotos-greek-paros-fishermen-boats/index.html σε βίντεο τι μπορούσες να κάνεις ενώ επέλεξες μία από τα ίδια σαν τα κινητά ένα πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...