Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση SIM καρτας 5 ευρω?????? Για πιο λογο


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, VonLoutsos said:

Για το κόψιμο δεν το προτείνω γιατί είναι και πιο λεπτές και αν γίνει καμιά βλακεία και σου κολλήσει στο sim tray θα τρέχεις χωρίς λόγο για 8 Ευρώ (απατεωνιά το κόστος αλλά...)

ναι το εχω γραψει και σε πιο παλιο Post (παραθεση στο τελος)οτι ειδικα απο micro sim σε nano υπαρχει περιπτωση καποιος να εχει θεμα.Σε καποιους παιζει μια χαρα αλλα πολλοι αναφερουν οτι περα απο το μεγεθος υπαρχει και διαφορα λιγακι στο παχος και τους εκανε θεματα.Οποτε θελει λιγο προσοχη. Αλλα ακομα και το θεμα παχους να βγαλουμε εκτος παλι θελει προσοχη γιατι αμα δεν κοπει σωστα και κολλησει καπου υπαρχει περιπτωση να παρει και Pin μαζι. Μου εχει τυχει μια φορα βλακεια που εγινε λιγο βιαστικη δουλεια.(samsung galaxy s3 που το sim tray δεν βγαινει). Ειδικα σε αυτα που δεν βγαινει το sim tray(αν και ειναι λιγα) θελει ακομα περισσοτερη προσοχη.Σε αυτα που βγαινει οπως εγραψα αμα δεν την κοψεις στο σωστο μεγεθος δεν θα μπαινει στο tray οποτε εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να κανεις ζημια αφου αν δεν μπει στο tray δεν εχει νοημα να το σπρωξεις μεσα. βεβαια αν γινει ζημια τοτε θα το πληρωσεις πολυ παραπανω απο τα 8 ευρω.και το καλο με την 3 σε 1 ειναι οτι αν χρειαστει την αυξομειωνεις χωρις προβλημα αν τυχει να πρεπει να αλλαξεις κινητο ειτε προσωρινα ειτε μονιμα

On 26/09/2019 at 17:46, poulinos said:

απο mini σε micro ειναι ευκολο.προσοχη θελει σε nano που ειναι ολα πιο οριακα. και καποιοι λενε οτι μερικες mini sim ειναι πιο μεγαλες σε παχος οποτε αν γινει nano μπορει να κανει θεμα.το καλο ειναι οτι αμα η sim δεν μπαινει απευθειας στο κινητο αλλα πρωτα στο sim tray ειναι λιγοτερο επιφοβο να γινει ζημια αφου πρεπει να ταιριαξει στο sim tray

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως ο τιμοκατάλογος της Vodafone αναφέρει 5 ευρώ https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/timokatalogoi/  κάνω λάθος;;;

σκοπεύω να αλλάξω SIM απο δευτέρα διότι χάλασε η παλιά απο το βάλε-βγάλε. Έχω καρτοκινητό, μόνο ταυτότητα, όνομα και αριθμό ζητάνε, σωστά; ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Sotos878 είπε

σκοπεύω να αλλάξω SIM απο δευτέρα διότι χάλασε η παλιά απο το βάλε-βγάλε. Έχω καρτοκινητό

Το είχα πάντα απορία…

Πόσες φορές βγάζετε και βάζετε αυτή την καημένη κάρτα sim και για ποιον λόγο για να χαλάσει;;;;

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/11/2019 at 04:01, Sotos878 said:

Πάντως ο τιμοκατάλογος της Vodafone αναφέρει 5 ευρώ https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/timokatalogoi/  κάνω λάθος;;;

σκοπεύω να αλλάξω SIM απο δευτέρα διότι χάλασε η παλιά απο το βάλε-βγάλε. Έχω καρτοκινητό, μόνο ταυτότητα, όνομα και αριθμό ζητάνε, σωστά; ευχαριστώ

ναι η ταυτοτητα ειναι το βασικο.αν εχεις 2 καρτες αλλα ενα κινητο μαλλον ειναι ωρα για dual sim να πας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2019 στις 11:48 ΠΜ, poulinos είπε

αν εχεις 2 καρτες αλλα ενα κινητο μαλλον ειναι ωρα για dual sim να πας. 

Βασικά έχω μια κάρτα και 2 κινητά (είχα, πλέον αποφάσισα να μείνω με ένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, Sotos878 said:

Βασικά έχω μια κάρτα και 2 κινητά (είχα, πλέον αποφάσισα να μείνω με ένα)

σε μερικες εταιρειες μπορεις να βγαλεις 2 sim για να εχεις στα 2 κινητα.απλα δεν παιζουν ταυτοχρονα εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
16 λεπτά πριν, skoulas είπε

Έχω vodafone cu φοιτητικό αλλά πλέον δεν είμαι φοιτητής...για αλλαγή (micro σε nano) sim λέτε να μου ζητήσουν φοιτητική ταυτότητα;

Nope. Κανονική ταυτότητα μόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που χρειαζόμουν nano για το νέο μου κινητό,

πήρα τη micro που είχα, έβαλα από κάτω μια άλλη nano και με ένα ψαλίδι, κυριολεκτικά σε 10 δευτερόλεπτα την έκοψα. 

σε μια γωνία που δε κόπηκε καλά, με μια λίμα την έφερα στα ίσα. Κόπηκε ακριβώς!

Μη τους δίνετε λεφτά ρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

εγώ πάντως που χρειαζόμουν nano για το νέο μου κινητό,

πήρα τη micro που είχα, έβαλα από κάτω μια άλλη nano και με ένα ψαλίδι, κυριολεκτικά σε 10 δευτερόλεπτα την έκοψα. 

σε μια γωνία που δε κόπηκε καλά, με μια λίμα την έφερα στα ίσα. Κόπηκε ακριβώς!

Μη τους δίνετε λεφτά ρε

Ακριβώς!

Υπάρχουν και templates με πατρόν στο ιντερνετ που τα τυπώνεις κ κόβεις.

Αλλά και μια υπάρχουσα  nano ως οδηγός λειτουργεί μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον εμείς δεν την γλιτώνουμε, αλλά ας μας πει κάποιος για σίγουρα :lol:.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, JOHN ONLY είπε

Δεν μπορούμε λόγω έλλειψης 4g σε παλιά κάρτα να γίνει δωρεάν αντικατάσταση;

Διαλέγεις ή 6-7 ευρώ ή 4G… γιατί ο τσάμπας πέθανε…

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε στις διαφημίσεις τους θα έπρεπε να το διευκρινίζουν όταν λένε με απίστευτες ταχύτητες του δικτύου κοσμοτε, ότι ισχύει μόνο για νέα νουμερα και όχι με φορητοτητες αφού μπορεί να μην γίνει αλλαγή κάρτας και να μην έχεις ότι διαφημίζουν. Δεν κάνω επίθεση just saying

Επεξ/σία από JOHN ONLY
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JOHN ONLY είπε

Τότε στις διαφημίσεις τους θα έπρεπε να το διευκρινίζουν όταν λένε με απίστευτες ταχύτητες του δικτύου κοσμοτε, ότι ισχύει μόνο για νέα νουμερα και όχι με φορητοτητες αφού μπορεί να μην γίνει αλλαγή κάρτας και να μην έχεις ότι διαφημίζουν. Δεν κάνω επίθεση just saying

Τότε στις διαφημίσεις τους θα έπρεπε να το διευκρινίζουν όταν λένε με απίστευτες ταχύτητες του δικτύου κοσμοτε, ότι ισχύει μόνο για νέα νουμερα και όχι με φορητοτητες αφού μπορεί να μην γίνει αλλαγή κάρτας και να μην έχεις ότι διαφημίζουν. Δεν κάνω επίθεση just saying

Έλεος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...