Προς το περιεχόμενο

Η εταιρεία Ghostek αποκάλυψε τη νέα της θήκη για το LG G6 και μαζί και το… κινητό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο καιρό, η ίδια εταιρεία με την ονομασία Ghostek δημοσίευσε φωτογραφίες της νέας της θήκης για το Galaxy S8, και τώρα επανέρχεται με την θήκη για το νέο LG G6.

Μάλιστα, πέρα από την θήκη, έχουμε την δυνατότητα να δούμε και ορισμένες λεπτομέρειες από το σώμα του G6, όπως τη διάταξη των δύο καμερών στο πίσω μέρος μαζί με το διπλό flash και τον αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων.

 

Το πλαίσιο είναι μεταλλικό, ενώ το ίδιο κατά πάσα πιθανότητα συμβαίνει και με το υπόλοιπο σώμα –το οποίο ενδεχομένως να διαθέτει όμως το “περίεργο” φινίρισμα με τη πλαστική αίσθηση που υπήρχε και στο G5. Η συσκευή φαίνεται πως είναι αρκετά λεπτή, ενώ το dual camera setup δεν φαίνεται παρά να εξέχει ελάχιστα, ίσως λιγότερο από ένα χιλιοστό αν δεν μας γελούν τα μάτια μας.

 

Από άποψη χαρακτηριστικών, γνωρίζουμε ότι θα είναι αδιάβροχο και πως η οθόνη του θα έχει διαγώνιο 5,7 ιντσών υποστηρίζοντας ανάλυση 2880 x 1440 pixels. Επίσης περιμένουμε να βασίζεται το Qualcomm Snapdragon 835 SoC με τουλάχιστον 4GB RAM. Η συσκευή θα ανακοινωθεί σε ειδική εκδήλωση, στα πλαίσια του Mobile World Congress σε περίπου ένα μήνα και μία εβδομάδα (26 Φεβρουαρίου) και βεβαίως το Insomnia θα βρίσκεται εκεί για να σας μεταφέρει τις τελευταίες εξελίξεις.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑ, πρώτα το S8 και τώρα to G6. Μονο εμένα μου βρομάει οτι η εταιρία αυτή βρήκε τρόπο να προβάλεται και να κάνει τσάμπα διαφήμιση με τα και καλά leaks?

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑ, πρώτα το S8 και τώρα to G6. Μονο εμένα μου βρομάει οτι η εταιρία αυτή βρήκε τρόπο να προβάλεται και να κάνει τσάμπα διαφήμιση με τα και καλά leaks?

Δεν βγαίνεις για κανένα καφεδάκι λέω να γω? Έχεις θολώσει..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βγαινουν πρωτα οι θηκες και μετα οι συσκευες δεν το καταλαβαινω.

 

Διορθωστε με αλλα κατι παρομοιο δεν εγινε και με το Νote 7 και κατι θηκες για το εν λογο μοντελο τις κανανε τασακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και χαρά σε όλους,

 

Θα εστιάσω μόνον στην θήκη.

Νομίζω ότι δεν είναι τόσο ωραία όσο του αντίστοιχου S8. Νομίζω όμως ότι το λεπτό διάφανο προστατευτικό της πίσω πλευράς είναι προς την σωστή κατεύθυνση.

 

Καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw έχω την συγκεκριμένη θήκη για το Samsung Galaxy S7 Edge, μπορώ να πω πως η εταιρία βγάζει καταπληκτικές θήκες με την καλύτερη ποιότητα που έχω δει μέχρι στιγμής. Εφαρμόζουν τέλεια πάνω στο κινητό χωρίς να χάνεις την αίσθηση του. Παρέχει αδιαβροχοποίηση και τεράστια αντοχή στις φθορές και χτυπήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw έχω την συγκεκριμένη θήκη για το Samsung Galaxy S7 Edge, μπορώ να πω πως η εταιρία βγάζει καταπληκτικές θήκες με την καλύτερη ποιότητα που έχω δει μέχρι στιγμής. Εφαρμόζουν τέλεια πάνω στο κινητό χωρίς να χάνεις την αίσθηση του. Παρέχει αδιαβροχοποίηση και τεράστια αντοχή στις φθορές και χτυπήματα.

 

Για το Nexus 5 είχα θήκη Spigen Neo Hybrid 1st gen για το μόνο που μετάνιωσα είναι που την έβγαλα από το κινητό. Όποιο κινητό και να πάρω πάλι θα του βάλω τέτοιας κατηγορίας θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Color Spectrum και LaserAF που πήγαν, γιατί μάλλον είναι λάθος που τα βγάλανε......αλλά θα δείξει στο τέλος.

 

Δεν είναι επίσημη η φωτογραφία του G6, πιθανώς και να μην είναι πραγματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε θα τους παρουν και τα σωβρακα στις μηνυσεις, μεσα σε 2 μερες αποκαλυψαν και τις 2 πιο πολυαναμενομενες ναυαρχιδες για το 2017.

 

Και ποιος μας λέει ότι δεν υπάρχουν under the table συμφωνίες για τις ανακοινώσεις αυτές; Δεν το λέω γιατί γνωρίζω κάτι, αλλά με τόσο μεγάλες εταιρίες ποτέ δεν μπορεί να είναι κανείς σίγουρος για τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...