Προς το περιεχόμενο

500 ευρω σε ΑΤΜ καταθεση?


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε κάποια ΑΤΜ που θα δεις να λεει Online κατάθεση γίνεται άμεσα η καταμέτρηση και η ενημέρωση στον λογαριασμό. Σε άλλα που λέει κατάθεση,που θα βάλεις τα χρήματα σε φακελάκι δηλαδή πρέπει να περιμένεις την επόμενη εργάσιμη συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως (για εθνικη λεω τωρα,πειραιως και ΤΤ που εχω δει) τα μηχανηματα που ειναι εξω κανουνε την καταθεση την επομενη εργασιμη που θα μετρησουν τα λεφτα.Αν μπεις μεσα στην τραπεζα ομως υπαρχει κατι σαν atm που ειναι για καταθεσεις και να πληρωνεις λογαριασμους,το οποιο κανει αμεσως την καταθεση(δεν αργει πολυ κιολας γιατι συνηθως ειναι αδειο :Ρ ).Βεβαιως η καλυτερη λυση νομιζω ειναι το ebanking πλεον ^^ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα ATM  είναι ΧΩΡΙΣ ΦΑΚΕΛΟ και κάνουν άμεση καταμέτρηση, ή μηχανήματα που πληρώνεις και λογαριασμούς, τα βλέπεις επιτόπου.

Στα υπόλοιπα , όταν τα καταμετρήσουν (στο τέλος της επόμενης εργάσιμης συνήθως).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως (για εθνικη λεω τωρα,πειραιως και ΤΤ που εχω δει) τα μηχανηματα που ειναι εξω κανουνε την καταθεση την επομενη εργασιμη που θα μετρησουν τα λεφτα.Αν μπεις μεσα στην τραπεζα ομως υπαρχει κατι σαν atm που ειναι για καταθεσεις και να πληρωνεις λογαριασμους,το οποιο κανει αμεσως την καταθεση(δεν αργει πολυ κιολας γιατι συνηθως ειναι αδειο :Ρ ).Βεβαιως η καλυτερη λυση νομιζω ειναι το ebanking πλεον ^^ 

Η εθνική και η πειραιώς πάντως έχουν πολλά εξωτερικά μηχανήματα που γίνεται άμεσα η κατάθεση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω. Η διαδικασία πιστοποίησης του καταθέτη ποια είναι; Πρεπει να εχει κάρτα πχ; Θέλω να πω, μπορει να βαλει κάποιος ανωνυμα στο λογαριασμό μου; (Θα μου έκανε εντύπωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εθνική και η πειραιώς πάντως έχουν πολλά εξωτερικά μηχανήματα που γίνεται άμεσα η κατάθεση.  

εξαρτάται, ειδικά στην εθνική μπορεί να υπάρχουν 2 ατμ δίπλα δίπλα με διαφορετικό λογισμικό. Στην Πειραιώς συνήθως μέσα έχει μηχάνημα που φαίνεται η κατάθεση άμεσα. Μια φορά έκανα κατάθεση με φάκελο Πέμπτη και καταχωρήθηκαν Τρίτη. Τρελάθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτάται, ειδικά στην εθνική μπορεί να υπάρχουν 2 ατμ δίπλα δίπλα με διαφορετικό λογισμικό. Στην Πειραιώς συνήθως μέσα έχει μηχάνημα που φαίνεται η κατάθεση άμεσα. Μια φορά έκανα κατάθεση με φάκελο Πέμπτη και καταχωρήθηκαν Τρίτη. Τρελάθηκα

Το λέω γιατί τα έχω πετύχει σε διάφορες περιοχές, άρα δε νομίζω να είναι κάτι σπάνιο. Alpha bank ας πούμε δεν έχω πετύχει εξωτερικό μηχάνημα που να δέχεται online κατάθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει online ATM σε Πειραιώς και Alpha, γίνεται κατάθεση χωρίς φάκελο και φαίνονται την ίδια στιγμή.

Αντιθέτως, σε eurobank δεν έχω πετύχει ποτέ, κατάθεση μόνο με φάκελο και τα μετράνε την επόμενη γύρω στις 11-12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ρωτήσω. Η διαδικασία πιστοποίησης του καταθέτη ποια είναι; Πρεπει να εχει κάρτα πχ; Θέλω να πω, μπορει να βαλει κάποιος ανωνυμα στο λογαριασμό μου; (Θα μου έκανε εντύπωση).

 

 

Τουλάχιστον στα μηχανήματα ΚΑΣ εντός της τράπεζας, δεν υπάρχει καμία πιστοποίηση του καταθέτη. Μπορώ να έρθω να σου καταθέσω στον λογαριασμό - αρκεί να ξέρω φυσικά τον λογαριασμό σου. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...