Προς το περιεχόμενο

speedport entry 2 + vigor 2700 brige mode


mp3nick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημερα. Εκανα μία σκεψη χθες και θα ηθελα τη γνωμη σας.Στο vigor 2700 γινεται να δουλεψει εκτος απο wifi και η τηλεφωνικη συνδεση (ευρυζωνικη) που εχω; Δηλαδη να καταργηθει τελειως το speedport του ΟΤΕ και να εχω μονο το vigor που νομιζω ειναι ποιο δυνατο σε σημα κτλ; Να μην εχω 2 συσκευες συνδεδεμενες... Εαν γινεται αυτο, πως θα το κανω; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να ζητήσεις από τον ΟΤΕ τα στοιχεία voip και να τα σεταρεις στο vigor και θα δουλέψει, πάρε τους τηλέφωνο και ρώτα.

Α μαλιστα.Λογικα θα μου τα δωσουνε ετσι; Να τους πω οτι θελω να αλλαξω ρουτερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβάζω σε άλλο φόρουμ ότι πλέον τα δίνουν.

 

Ε ναι ρουτερ θα τους πεις ότι θα αλλάξεις όχι αυτοκίνητο.:)

Επεξ/σία από chios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω σε άλλο φόρουμ ότι πλέον τα δίνουν.

 

Ε ναι ρουτερ θα τους πεις ότι θα αλλάξεις όχι αυτοκίνητο. :)

Επικοινωνησα με τον ΟΤΕ και μου ειπαν << ευχαριστως να σας δωσουμε τα στοιχεια voip αλλα δεν θα χρησιμεψουν σε τιποτα διοτι καθε 5 λεπτα αλλαζουν αυτοματα...>>.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό. Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που θα τα δώσουν έχεις περιθώριο μιας ώρας να τα ενεργοποιήσεις, διαφορετικά ακυρώνονται και χρειάζεται εκ νέου η διαδικασία.

 

Καλύτερα είναι η ενεργοποίηση του καινούργιου κωδικού να γίνει πρώτα στο Speedport, ώστε να γίνει εύκολα και γρήγορα η ανανέωση, αλλά και να έχει έτοιμη την τηλεφωνία σε περίπτωση που χρειαστεί αργότερα να το βάλεις στην γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό. Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που θα τα δώσουν έχεις περιθώριο μιας ώρας να τα ενεργοποιήσεις, διαφορετικά ακυρώνονται και χρειάζεται εκ νέου η διαδικασία.

 

Καλύτερα είναι η ενεργοποίηση του καινούργιου κωδικού να γίνει πρώτα στο Speedport, ώστε να γίνει εύκολα και γρήγορα η ανανέωση, αλλά και να έχει έτοιμη την τηλεφωνία σε περίπτωση που χρειαστεί αργότερα να το βάλεις στην γραμμή.

Kαλημερα. Οποτε τι να κανω ακριβως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς που σου έγραψα.

Ζητάς τον κωδικό και όταν τον πάρεις με sms, τον περνάς εντός μιας ώρας στο Speedport για να ενεργοποιηθεί.

Μετά όποτε θέλεις, τον περνάς στο Vigor για να δουλεύει σε αυτό η τηλεφωνία, εφόσον το βάλεις στη γραμμή ως κύριο modem/router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς που σου έγραψα.

Ζητάς τον κωδικό και όταν τον πάρεις με sms, τον περνάς εντός μιας ώρας στο Speedport για να ενεργοποιηθεί.

Μετά όποτε θέλεις, τον περνάς στο Vigor για να δουλεύει σε αυτό η τηλεφωνία, εφόσον το βάλεις στη γραμμή ως κύριο modem/router.

Αρα μπαρουφα για να με αποφυγουν ηταν οταν μου ειπαν για τα 5 λεπτα; Ενταξει θα το ξαναζητησω,αλλα τωρα το ερωτημα που τιθεται απο μενα ειναι: πως θα τα περασω στο speedport; Θα ανοιξω το μενου του router kai που θα παω για τις αλλαγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ρυθμίσεις της VoIP τηλεφωνίας.

Πηγα μεσα απο περιεργεια και υπαρχει ο αριθμος μου και ο κωδικος.Θα μου δωσουν αλλα να βαλω εκει;

 

f6787e1fd9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα. Εκανα μία σκεψη χθες και θα ηθελα τη γνωμη σας.Στο vigor 2700 γινεται να δουλεψει εκτος απο wifi και η τηλεφωνικη συνδεση (ευρυζωνικη) που εχω; Δηλαδη να καταργηθει τελειως το speedport του ΟΤΕ και να εχω μονο το vigor που νομιζω ειναι ποιο δυνατο σε σημα κτλ; Να μην εχω 2 συσκευες συνδεδεμενες... Εαν γινεται αυτο, πως θα το κανω; Ευχαριστω.

το  vigor 2700 ελπιζω να το εχεις με το generic firmware το τελευταιο και οχι με το custom της altec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα μεσα απο περιεργεια και υπαρχει ο αριθμος μου και ο κωδικος.Θα μου δωσουν αλλα να βαλω εκει;

Μόνο τον κωδικό θα αλλάξεις. Τα άλλα 2, που αναφέρουν τον αριθμό τηλεφώνου και ουσιαστικά είναι το username, δεν τα πειράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  vigor 2700 ελπιζω να το εχεις με το generic firmware το τελευταιο και οχι με το custom της altec.

Kαλημερα.Ωχ δε ξερω...αλλα απ οτι θυμαμαι απο παλια οταν με βοηθησες να το εγκαταστησω κατι ειχα κατεβασει και καναμε πριν 5-6 χρονια... Μπορω να το δω αυτο τωρα με τι ειναι;Και εαν δεν εχει το generic firmware που το βρισκω και το εγκαθιστω;

Μόνο τον κωδικό θα αλλάξεις. Τα άλλα 2, που αναφέρουν τον αριθμό τηλεφώνου και ουσιαστικά είναι το username, δεν τα πειράζεις.

Καλημερα.Ωραια καταλαβα.Σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.οταν μπεις μεσα θα γραφει altec καπου.

β.για το πως αλλαζει γραφουν εδω αλλα αμα δεν ξερεις τιποτα δεν ειναι τοσο ευκολα και υπαρχει παντα και η περιπτωση να μην μπορει να γινει flash αμα εχει καποια συγκεκριμενη mac address(Πεδιο στην mac address)

http://www.insomnia.gr/topic/413712-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-vigor-2700vg-adsl2-2-modem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...