Προς το περιεχόμενο

speedport entry 2 + vigor 2700 brige mode


mp3nick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α.οταν μπεις μεσα θα γραφει altec καπου.

β.για το πως αλλαζει γραφουν εδω αλλα αμα δεν ξερεις τιποτα δεν ειναι τοσο ευκολα και υπαρχει παντα και η περιπτωση να μην μπορει να γινει flash αμα εχει καποια συγκεκριμενη mac address(Πεδιο στην mac address)

http://www.insomnia.gr/topic/413712-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-vigor-2700vg-adsl2-2-modem

Mαλιστα.Κατεβασα τα αρχεια απο τον οδηγο και προχωραω να δω τι θα γινει.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

a.Δες αν ειναι altec ή οχι.β.κοιτα την mac address που αναφερει.αν εχεις νομιζω την 81 δεν μπορεις να αλλαξεις Firmware.

Ενταξει.Περιμενω να μου στειλουν τον κωδικο voip να τον περασω sto speedport πρωτα και μετα προχωραω στο vigor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασε καλα τον οδηγο.σε καποιο σημειο πιο μετα ξαναεχουν γραψει λιγο καλυτερα τις οδηγιες αν δεν σε καλυψουν οι πρωτες.δεν θυμαμαι αν τις εχω κανει Mark σαν best answer για να φαινονται και στην αρχη του τοπικ

το εχω κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασε καλα τον οδηγο.σε καποιο σημειο πιο μετα ξαναεχουν γραψει λιγο καλυτερα τις οδηγιες αν δεν σε καλυψουν οι πρωτες.δεν θυμαμαι αν τις εχω κανει Mark σαν best answer για να φαινονται και στην αρχη του τοπικ

το εχω κανει

Αυτες ειναι τον Σεπτεμβρη 2016

http://www.insomnia.gr/topic/413712-ξεκλείδωμα-vigor-2700vg-adsl2-2-modem/?p=55164145

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυστηρια πραματα συμβαινουν. Εβαλα το νεο voip που μου εδωσε ο ΟΤΕ το αποθηκευσα.Αλλα δεν μπαινω στο ρουτερ...Με το παλιο μπαινω κανονικα.

Αυτο το προγραμμα του vigor για να μπω δεν μου δουλευει.Μου βγαζει αυτο στις φωτο παρακατω ενω κανω ακριβως οτι λεει ο οδηγος.

 

04b23235af.jpg

 

 

04b2555c3c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

192.168.1.1 είναι η ΙΡ. Έχεις φάει ένα ψηφίο στην 2η 3άδα.

Mπα τα ιδια εβγαλε. Αλλα το συνδεσα να δω τι γινεται και δουλευει το wifi.Μονο η τηλεφωνικη συνδεση δε δουλευει.Τι κανω τωρα; Πρεπει να μπω λογικα στο ρουτερ του vigor για ρυθμισεις;  και με τι user k pass;

 

Bαζω user: admin  pass: admin  αλλα δε μπαινω με τιποτα στο μενου του vigor

 

07694e3ca6.jpg

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα απο ψαξιμο πολυ μπηκα στο μενου του vigor 2700. Hθελε user: admin και το pass: κενο.Ειναι ενταξει το firmware; Εαν ειναι ενταξει, τωρα τι ρυθμισεις να κανω ωστε να εχω και τηλεφωνια; 

 

 

08b9d34792.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δώσε μια εικόνα από το μενού για τις ρυθμίσεις του VoIP.

Για δες αυτο θέλεις;

 

0c072ad7cb.jpg

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sip account πας και βάζεις τις ρυθμίσεις

Που θα τις βαλω φιλε μου ακριβως; Ποιες ρυθμισεις ακριβως; Δε ξερω την τυφλα μου...συγνωμη

 

0ccf98f6ca.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...