Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nioh_faq -> από reddit

 

Release Date - Europe: February 8, 2017

PS4 Video options

  • Movie Mode: Mode focused on high-quality graphics at 30fps.

  • Action Mode: Mode focused on providing a stable 60fps frame rate.

  • Movie Mode with variable Frame Rate: A bit of both, providing high-quality graphics with a variable frame rate that may go over 30fps when possible.

PS4 PRO Video Options and Enhacements:

  • PS4 Pro, HD display: “Movie Mode”: Stable 1920x1080 resolution with high-quality anti-aliasing at 30 frames per second (fps)

  • PS4 Pro, HD display: “Action Mode”: Stable 1920x1080 resolution at 60fps

  • PS4 Pro, 4K display: “Movie Mode”: Stable 3840x2160 resolution at 30fps

  • PS4 Pro, 4K display: “Action Mode”: Stable 1920x1080 resolution at 60fps

Δεν ειδα δικο του θεμα, αποκλειστικο στο πσ4, developer Koei Tecmo Games

Λογω περιορισμενου χρονου μολις τελειωσα το last trial, το παιχνιδι φαινεται μπομπα και μακαρι να παραμεινει ετσι μεχρι τισ 8/2, ριξτε του μια ματια μεχρι αυριο που θα τρεχει, δινει καποια rewards, ειδικα το Ogress Heagear ειναι και το ευκολοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως σε σχέση με τη beta πρέπει να  "nerfάραν" ένα κομματάκι τη δυσκολία (όχι τόσο όμως όσο από την alpha στην beta). Τα i-frames στα dodges μου φαίνονται περισσότερα, το ki drain σε πολλούς εχθρούς είναι αρκετά περισσότερο και αυτοί έχουν λιγότερες hyper armored attacks και αυτές είναι αρκετά αργές και telegraphed συνήθως. Γενικά είναι πιο κοντά στη souls λογική πλέον (όχι ότι είναι κακό αυτό). Τα είχαν προαναγγείλει έτσι και αλλιώς.

https://www.destructoid.com/team-ninja-has-more-changes-in-store-for-nioh-after-the-beta-388010.phtml

Πιστεύω φοβήθηκαν να βγάλουν ένα ninja gaiden souls όπως ήταν η beta γιατί θα "πάτωνε" στη δύση. Εγώ δε θα άλλαζα το ki balance, ήταν πολύ punishing αλλά έκανε τον παίχτη να σκέφτεται πριν αρχίσει να σπαμάρει και έδινε τον χαρακτήρα στο game. Τώρα αν έχεις κάποιο υποτυπώδες dps μπορείς μέχρι και να σπαμάρεις attacks μέσα σε yokai realm και να κάνεις drain stagger τον demon πριν κάνει αυτός εσένα...

Κατά τα άλλα greek players never change.

Το Ogress Headgear btw γίνεται tied στο save οπότε για καλό και για κακό μη το σβήσετε μετά το πέρας της trial.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τα πολλα Video options  αλλα Action Mode: 60fps θα βαλεις για να γλυτωσεις ξυλο  :-D . Το ki παραειναι punishing και σε ενα ηδη τοσο δυσκολο souls παραπαει . Ενα dodge και ενα parry φτανει . Το stance dancing το εχω ξαναδει αλλα γενικα με ξενιζει ... και το γμιδι το υποχρωτικο R1 ειναι too much για μενα

Παιχνιδι για το σαλονι για να αραγμα στον καναπε δεν ειναι θα δοκιμασω και το controller με καλωδιο μηπως λαγκαρει το bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ki management μου αρεσει πολυ, ειδικα σε boss fight πρεπει να εισαι αρκετα προσεκτικος, γενικοτερη εικονα αν κ δεν επαιξα την πρωτη μπετα, χρειαζομαστε κατι σαν filter απο το poe, τοσο αχρηστο λοοτ δεν εχω ξαναδει και πεφτει με το τσουβαλι, σε καποια φαση ξοδεψα 20 λεπτα να ξεσκαρταρω τα σκουπιδια, τα σκιλλσ πολυ ενδιαφεροντα, τα combos ακομα περισσοτερο. To εκανα pre-order για το theme  :P  :P με το co-op δεν ασχοληθηκα καθολου, αλλα φαινεται καλο απ το παραπανω, to gear ειναι sharable ? H μπορει ο καθενας να νιντζαρει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και αυτό το trial αλλά γενικά το όλο στήσιμο με Ιαπωνία, κατάνες και γιαπωνέζικους δαίμονες με ξενερώνει... θα το προσπεράσω γιατί ούτε και τα combos / stances όπως είναι μου αρέσουν. Σαν Ninja Gaiden/dmc με stamina management μου φάνηκε. Ούτε που βλέπεις το stamina των άλλων μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, για εμένα απλά κάνει πιο πολύπλοκο χωρίς λόγο το παιχνίδι και μου φαίνεται σαν παιχνίδι-στερεότυπο με 50 μπάρες και κουμπιά που πρέπει να πατάς... τεσπα

 

Προφανώς σε όσους αρέσει το στήσιμο θα γουστάρουν γιατί φαίνεται προσεγμένο   :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ στην αρχη ειναι αρκετα βαθυ το ολο πραμα και θελει να το ψαξεις, αν καταλαβεις ομως τα μεκανικς θα σου αρεσει παρα πολυ, το σταμινα των εχθρων εγω το βλεπω μεγαλο πλας, μπαινουν σε stagger, και το ολο σκηνικο με Ιαπωνια απλα ειναι φοβερο για μενα, αλλα ειναι καθαρα προσωπικο, ελπιζω να αλλαξεις γνωμη το παιχνιδι αναμενεται πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκούπισμα του stage με έτερο συμφορουμίτη :-D

Απλα να πω οτι ηταν πρωτη φορα που παιζω και πεθανα μια φορα απο χαζομαρα. :P Το mini boss δεν θυμαμαι πως λεγεται με δυσκολεψε αρκετα παντως, εχει erratic pattern και ειναι αρκετα γρηγορος, καπου ενιωθα και οτι εχω input lag στα dodges, ισως ειναι η tv το ασυρματο pad δεν ξερω, παντως οκ τον εβγαλα με λιγο leveling. Δεν ειχα συνηθισει και τα controls το demo το εβαλα κυριακη να rusharw να παρω τα items για το final game.

 

Σιγουρα θα το παρω το game μου αρεσε αρκετα, ειναι dark souls φαση μια γευση απο loot και setting onimusha, ninja gaiden δεν μου θυμισε και πολυ ομως. Το μονο θεμα ειναι οτι και σε 60fps stable υποτιθεται ειχα αρκετα frame drops και λιγο stuttering αλλα οκ δεν ειναι game breaking απλα ελπιζω να ειναι πιο stable στην final.

 

Τωρα το θεμα ειναι την απλη η την digital deluxe pre-order..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να πω οτι ηταν πρωτη φορα που παιζω και πεθανα μια φορα απο χαζομαρα. :P Το mini boss δεν θυμαμαι πως λεγεται με δυσκολεψε αρκετα παντως, εχει erratic pattern και ειναι αρκετα γρηγορος, καπου ενιωθα και οτι εχω input lag στα dodges, ισως ειναι η tv το ασυρματο pad δεν ξερω, παντως οκ τον εβγαλα με λιγο leveling. Δεν ειχα συνηθισει και τα controls το demo το εβαλα κυριακη να rusharw να παρω τα items για το final game.

 

Σιγουρα θα το παρω το game μου αρεσε αρκετα, ειναι dark souls φαση μια γευση απο loot και setting onimusha, ninja gaiden δεν μου θυμισε και πολυ ομως. Το μονο θεμα ειναι οτι και σε 60fps stable υποτιθεται ειχα αρκετα frame drops και λιγο stuttering αλλα οκ δεν ειναι game breaking απλα ελπιζω να ειναι πιο stable στην final.

 

Τωρα το θεμα ειναι την απλη η την digital deluxe pre-order..

Αν σου αρεσε ξεκαραθα deluxe, εγω αυτη διαλεξα και τα καλουδια πολυ καλα + τα dlc  ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε μου αρεσε παρα πολυ απλα δεν ξερω κατα ποσο θα παιξω τα dlc και τι ποιότητα θα εχουν, πχ dark souls/bloodborne εννοείται παίρνω digital deluxe/season pass γιατι ξερω οτι τα dlc θα ειναι καλα, εδω αν κανουν καμια αρπαχτή δεν γνωρίζω. :P Μαλλον στην deluxe θα καταληξω ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, εγω 6 7 ωριτσες ασχοληθηκα μονο, εχω δει ατομα 70 λβλ, και το build diversity φαινεται αρκετα καλο, το μονο που με χαλασε ειναι το ποσα αχρηστα αντικειμενα σηκωνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...