Προς το περιεχόμενο

Nioh [PS4]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην αρχισουμε τις συγκρισεις και εδω plz, φτανει το official thread

Συγνωμη αλλα κακως μπαινεις σε forum τοτε αν δεν σου αρεσει η τωρινη κατασταση.

Πλεον το πως τρεχει ενα παιχνιδι που το περιμενει κοσμος ειναι απο τα πρωτα πραγματα που ενδιαφερουν τον κοσμο(ακριβως επειδη μερικοι εχουν απλο ps4 ενω αλλοι ps4 pro).

Οι συγκρισεις λοιπον οχι μονο ειναι αναποφευκτες αλλα επιβαλλονται κιολας,κυριως για ενημερωση του κοσμου και πληροφοριση,και απο την στιγμη που το video αυτο αφορα μονο το Nioh δεν καταλαβαινω το σχολιο σου.

 

Αυτο αλλωστε ειναι το official thread του Nioh.....

 

Οσο για το κεντρικο θεμα του ps4 το εχω ξαναγραψει και πιο παλια. Απο την μια παραπονα για τα συγκριτικα,απο την αλλη περισσοτερο για αυτα μιλαει/κουβεντιαζει ο κοσμος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα κακως μπαινεις σε forum τοτε αν δεν σου αρεσει η τωρινη κατασταση.

Πλεον το πως τρεχει ενα παιχνιδι που το περιμενει κοσμος ειναι απο τα πρωτα πραγματα που ενδιαφερουν τον κοσμο(ακριβως επειδη μερικοι εχουν απλο ps4 ενω αλλοι ps4 pro).

Οι συγκρισεις λοιπον οχι μονο ειναι αναποφευκτες αλλα επιβαλλονται κιολας,κυριως για ενημερωση του κοσμου και πληροφοριση,και απο την στιγμη που το video αυτο αφορα μονο το Nioh δεν καταλαβαινω το σχολιο σου.

 

Αυτο αλλωστε ειναι το official thread του Nioh.....

 

Οσο για το κεντρικο θεμα του ps4 το εχω ξαναγραψει και πιο παλια. Απο την μια παραπονα για τα συγκριτικα,απο την αλλη περισσοτερο για αυτα μιλαει/κουβεντιαζει ο κοσμος....

ποιος κοσμος το περιμενει, εγω βλεπω ειμαστε 5 6 ατομα που το περιμενουμε, και ειμαι σιγουρος κανεις δε νοιαζεται για την διαφορα με το προ παρα για το παιχνιδι και το gameplay, τεσπα δε θα το αναλυσω, στο πσ4 thread δε μπαινω αλλο αυτων των αστοχων συγκρισεων 

 

συν οτι δεν εχω θεμα που το πσοταρες και καλα εκανες, απλα ζητησα να μη γινει εκτεταμενο θεμα γυρω απο το βιντεο , εχω βαλει στη 1η σελιδα τις διαφορες με το προ ετισ κ αλλιως  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω λατρεψα το Ninja Gaiden και μου αρεσαν πολυ τα Dark Souls με το Bloodborne καταλαβα οτι εχω κουραστει λιγο για πολυ δυσκολα παιχνίδια.

 

Τα παλουκια ανηκουν στην Σαλαμινα.. :)

 

Παντως φαινεται καλο. Και μου αρεσει το οτι εχει επιλογη ειτε γραφικα, ειτε framerate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος κοσμος το περιμενει, εγω βλεπω ειμαστε 5 6 ατομα που το περιμενουμε, και ειμαι σιγουρος κανεις δε νοιαζεται για την διαφορα με το προ παρα για το παιχνιδι και το gameplay, τεσπα δε θα το αναλυσω, στο πσ4 thread δε μπαινω αλλο αυτων των αστοχων συγκρισεων 

Δες ποσες σελιδες εχει γραψει το Bloodborne(που αρκετοι αγνωστοι με την σειρα souls το πηρανε επειδη ειχε τις υψηλοτερες βαθμολογιες+ps exclusive)και του Dark Souls 3.

 

Μονο και μονο απο αυτο υπαρχει αρκετο ενδιαφερον για το εν λογω παιχνιδι το οποιο το ξανατονιζω δεν εχει βγει καν και τα reviews σιγα σιγα αρχιζουν να βγαινουν.

 

Τελος για το αλλο που γραφεις εισαι λαθος σε 2 πραγματα

 

1)Εκφραζεις προσωπικη γνωμη την οποια γενικευεις(ειδικα το ''ειμαι σιγουρος'' πολυ κακως γραφτηκε). Το ''δεν ενδιαφερει κανενα'' δεν προκυπτει απο πουθενα.

 

2)Μαλλον ξεχασες οτι βρισκεσαι σε τεχνολογικο forum εκτος των αλλων. Μπορει τα περι ps4 και ps4 pro να σου ειναι καινουργια μιας και εισαι και νεοτερο μελος στο forum,αλλα και πριν το pro ειχαμε αναλογες κουβεντες ποια παιχνιδια τρεχουν σε 1080p,ποια σε 900p 30/60fps και παει λεγοντας.

 

Κανε μια βολτα και απο το Ελληνικο ps4 forum να δεις αν τους ενδιαφερουν τα συγκριτικα αυτα ή οχι.

Μην ειστε απολυτοι οταν εχετε αδικο.....

 

Τα παραπανω τα αναφερω γιατι ουτως ή αλλως το παιχνιδι δεν εχει κυκλοφορησει για να μπορει ο κοσμος να εχει προσωπικη αποψη για αυτο(και αρα να γινει κουβεντα ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος παντων το σταματαω εδω, αυτη η κουβεντα δεν οδηγει πουθενα και δε θελω να ασχολουμαι με αυτη τη συγκριση προ/απλο, για το ειμαι σιγουρος εχεις δικιο, αλλα δε νομιζω να παρει καποιος το nioh για τα γραφικα ετσι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος παντων το σταματαω εδω, αυτη η κουβεντα δεν οδηγει πουθενα και δε θελω να ασχολουμαι με αυτη τη συγκριση προ/απλο, για το ειμαι σιγουρος εχεις δικιο, αλλα δε νομιζω να παρει καποιος το nioh για τα γραφικα ετσι ? 

Μα το παραπανω video δεν το ανεβασα για τα γραφικα.

Το ανεβασα για να δειξω οτι το Nioh τρεχει αξιοπρεπεστατα και στο απλο ps4 με 60fps καρφωμενα στο μεγαλυτερο διαστημα. Και σε τετοια παιχνιδια ναι τα fps παιζουν πολυ μεγαλυτερο ρολο απο τα γραφικα,ακριβως λογω του γρηγορου/συγκεκριμενου gameplay.

 

Ισα ισα που το Mode που εχει για τα γραφικα ειναι αθλιο και δεν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το παραπανω video δεν το ανεβασα για τα γραφικα.

Το ανεβασα για να δειξω οτι το Nioh τρεχει αξιοπρεπεστατα και στο απλο ps4 με 60fps καρφωμενα στο μεγαλυτερο διαστημα. Και σε τετοια παιχνιδια ναι τα fps παιζουν πολυ μεγαλυτερο ρολο απο τα γραφικα,ακριβως λογω του γρηγορου/συγκεκριμενου gameplay.

 

Ισα ισα που το Mode που εχει για τα γραφικα ειναι αθλιο και δεν αξιζει.

haha ειδαμε και το bloodborne και το ds3 που ειναι σχεδον τραγικο στο ps4, οταν το πρωτοεβαλα ειχα παθει σοκ απο το ποσο αθλια τρεχει στην κονσολα, το nioh τουλαχιστον ειναι απιστευτο με 60 frames και εχει παρα πολυ γρηγορα loading times οπως τονιζει και ο τυπος στο video, 5 μερουλες μεινανε, δε μας ειπεσ ομως, εσυ θα το παρεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

haha ειδαμε και το bloodborne και το ds3 που ειναι σχεδον τραγικο στο ps4, οταν το πρωτοεβαλα ειχα παθει σοκ απο το ποσο αθλια τρεχει στην κονσολα, το nioh τουλαχιστον ειναι απιστευτο με 60 frames και εχει παρα πολυ γρηγορα loading times οπως τονιζει και ο τυπος στο video, 5 μερουλες μεινανε, δε μας ειπεσ ομως, εσυ θα το παρεις ? 

Εχοντας παιξει Demons Souls,Dark Souls 1,2,3,Bloodborne και Lords Of the Fallen η ερωτηση δεν ειναι αν θα το παρω/παιξω αλλα ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...