Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Ξερει κανεις αυτα τα χαρτονακια που εχει η ek στα ψυγεια τι χρηση εχουν?

Αν εννοείς αυτά που έχει κολλημένα το σακουλάκι είναι για να μην μπουν οι βίδες στο ψυγείο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, emperorN είπε

Αν εννοείς αυτά που έχει κολλημένα το σακουλάκι είναι για να μην μπουν οι βίδες στο ψυγείο... 

Όχι 4 χαρτονακια περίπου όσο το προφίλ του ψυγείου σε μέγεθος. Δεν τα  ανφέρει ούτε στη σελίδα του ψυγείου.

3 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Ποια χαρτονάκια ρε συ, βοήθησέ με λίγο να θυμηθώ 😛 

PSX_20190507_202352.jpg.f06fb97e50e35e347f4d37f464fcd9b1.jpg

Και μια φωτο

PSX_20190507_201809.jpg.a96cd29dbc6bb92fdb2af1afae102757.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Όχι 4 χαρτονακια περίπου όσο το προφίλ του ψυγείου σε μέγεθος. Δεν τα  ανφέρει ούτε στη σελίδα του ψυγείου.

η αληθεια ειναι οτι τα χαρτονακια που ειχε ηταν κολημενα τα βιδακια σε οσα εχω ανοιξει τελος παντων ...  φανταζομαι οτι απλα ειναι για να μην χτυπιουντε τα ψυγεια  (καθε ψυγειο που εχω ανοιξει εχει διαφορετικα πραματα μεσα  απο θεμα προστασιας φαντασου)

Επεξ/σία από emperorN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, emperorN είπε

η αληθεια ειναι οτι τα χαρτονακια που ειχε ηταν κολημενα τα βιδακια σε οσα εχω ανοιξει τελος παντων ...  φανταζομαι οτι απλα ειναι για να μην χτυπιουντε τα ψυγεια  (καθε ψυγειο που εχω ανοιξει εχει διαφορετικα πραματα μεσα  απο θεμα προστασιας φαντασου)

το ψυγειο ηταν μεσα σε προστατευτικο καλυμμα ,αυτα ηταν ολα μαζι στο πλαι του κουτιου ,δεν ειχαν ετσι οπως ηταν μες το κουτι καμια σχεση με προτασια του ψυγειου δλδ ,μονο η ek πρεπει να ξερει γτ τα βαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

το ψυγειο ηταν μεσα σε προστατευτικο καλυμμα ,αυτα ηταν ολα μαζι στο πλαι του κουτιου ,δεν ειχαν ετσι οπως ηταν μες το κουτι καμια σχεση με προτασια του ψυγειου δλδ ,μονο η ek πρεπει να ξερει γτ τα βαζει

σοβαρά τώρα αν δεν βιαριεσαι στειλε ενα μαιλ να δουμε τι θα απαντησουν .. ετσι απο περιέργεια ...(αν και λογικα νομιζω οτι ειναι για προστασια) ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, emperorN είπε

σοβαρά τώρα αν δεν βιαριεσαι στειλε ενα μαιλ να δουμε τι θα απαντησουν .. ετσι απο περιέργεια ...(αν και λογικα νομιζω οτι ειναι για προστασια) ... 

τους εστειλα ,αν ηταν για προστασια γτ να μην ειναι ρε συ ενα χοντρο και εχουν βαλει 4 λεπτα κομματια μαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τους εστειλα ,αν ηταν για προστασια γτ να μην ειναι ρε συ ενα χοντρο και εχουν βαλει 4 λεπτα κομματια μαζι?

ξερω γω τους τελειωσαν ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι μήπως τα έχουν για να μετρήσεις ξέρω γω,γτ έχουν το ίδιο πλάτος με το ψυγείο.

Θα δούμε τι θα απαντήσουν.

Σχετικά με το ψυγείο, είναι το πρώτο ek που αγοράζω, μέχρι τώρα είχα χρησιμοποιήσει της alphacool που είχα παλια και το phobya το 60αρι που έχω πάνω τώρα. Η αλήθεια είναι ότι από άποψη κατασκευής δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν ξέρω αν τα PE και XT δένονται με το  ίδιο τρόπο αλλά το SE ειναι πολύ εύκαμπτο και όχι ιδιαίτερα σταθερά τα μέρη μεταξύ τους.

 

 

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι μήπως τα έχουν για να μετρήσεις ξέρω γω,γτ έχουν το ίδιο πλάτος με το ψυγείο.

Θα δούμε τι θα απαντήσουν.

ναι αν ειναι το ιδιο υψος στεκει αυτο που λες αλλα γιατι δεν το καναν μονοκοματο και το κανα 4 κομματια ? για να δουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με τις στροφές της αντλίας. Έχω μια D5 από την ΕΚ, θα ήθελα να μου πείτε αν είναι καλύτερα να δουλεύει μόνιμα σε στάνταρ στροφές π.χ. στο 60% ή αν είναι καλύτερα να ανεβαίνει παράλληλα με τις θερμοκρασίες;; Θα ήθελα να μου πείτε τις αναλογίες για να την ρυθμίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Papanikolis είπε

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με τις στροφές της αντλίας. Έχω μια D5 από την ΕΚ, θα ήθελα να μου πείτε αν είναι καλύτερα να δουλεύει μόνιμα σε στάνταρ στροφές π.χ. στο 60% ή αν είναι καλύτερα να ανεβαίνει παράλληλα με τις θερμοκρασίες;; Θα ήθελα να μου πείτε τις αναλογίες για να την ρυθμίσω 

Καλύτερα παραλληλα με δικο σου rpm curve αλλα το ευρως που θα την δουλέψεις καλο ειναι να μην φτανει πανω απο το 90%  μπορείς π.χ όταν είναι se idlle να την δουλέψεις κοντα στο 40% και οταν κανει load  το pc να ανεβαζει σταδιακα η σε στανταρ π.χ 70% ολα αυτα ομως εξαρτοντε απο την εκαστοτε συνθήκη η ροη του ψυκτικού δεν κατεβάζει την θερμοκρασία άπλα δεν υπερθερμαίνει   το υγρό και δεύτερον η ροη εξαρτατε και απο τα μπλοκ που εχεις στο συστημα καθως και απο τα ψυγεια- ρακορ  που το περιλαμβάνει ... οι περισσότεροι το αφηνουν στο αuto προσωπικα την εχω με δικο μου curve γιατί εχω πολλά πράματα μέσα στην λούπα και δεν επαρκεί η ροη σε πολυ χαμηλες στροφες......   

Επεξ/σία από emperorN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...