Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι κοντινο σε αυτο απο Ελλαδα? Θα ηθελα με ευκαμπτο σωληνακι μπροστα αλλα δεν ξερω πως να το ψαξω. Λογικα τιποτα φαρμακο-supplies θα εχουν.

μπορεις να ψαξεις σε ειδη μοντελισμου. παρομοια μπουκαλακια εχουν για να γεμιζουν τα ντεποζιτα στα βενζινοκινητα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι κοντινο σε αυτο απο Ελλαδα? Θα ηθελα με ευκαμπτο σωληνακι μπροστα αλλα δεν ξερω πως να το ψαξω. Λογικα τιποτα φαρμακο-supplies θα εχουν.

Φαρμακεία η σε ειδη μοντελισμου πρεπει να χει και το Eworld

καλόοο για μέτρα λίγο το παχος του πλέχυ ή δείξε το από το πλάι αν μπορείςςς

Μόλις γυρίσω θα σου πω
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο σίγουρα θα έχει ένα custom κύκλωμα, καλύτερη ποιότητα σίγουρα πάλι το custom κύκλωμα

Εξαρτάτε αν θέλεις να ξοδεψεις ~300 ευρώ για ένα αξιοπρεπείς custom κύκλωμα (μιλάμε για επεξεργαστή μόνο σε αυτά τα λεφτά για καινούργια κομμάτια)

αρα με 300 χτιζω καλο συστημα? Επισης και των 2 τυπων,χρειαζεται καποιο ειδος συντηρηση ανα 2 χρονια πχ? Επισης στα 300,ειναι και furuteproof και για μελλοντικη καρτα γραφικων? Η χρειαζομαι μεγαλυτερες αντλιες και τα λοιπα εξαρχης αρα ειναι παραπανω απο 300+++ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αρα με 300 χτιζω καλο συστημα? Επισης και των 2 τυπων,χρειαζεται καποιο ειδος συντηρηση ανα 2 χρονια πχ? Επισης στα 300,ειναι και furuteproof και για μελλοντικη καρτα γραφικων? Η χρειαζομαι μεγαλυτερες αντλιες και τα λοιπα εξαρχης αρα ειναι παραπανω απο 300+++ ?

Περίπου στα 300 και κάτι θα φτιάξεις ένα αρκετά καλό σύστημα

Ναι η custom θέλει συντήρηση τουλάχιστον μια φορά το χρόνο θέλει αλλαγή υγρό και εγώ προτείνω και σωλήνες ειδικά αν έχεις λάστιχενιους

Όχι αν φτιάξεις ένα κύκλωμά με γύρω στα 300 μπορείς άνετα να προσθέσεις αργότερα και κάρτα γραφικών αλλά και έξτρα ψυγεία

 

 

http://www.eworld.com.gr/products/page/1382225136

Και θέλεις και σωλήνα http://www.eworld.com.gr/products/details/5132/PrimoChill-PrimoFlex-Advanced-LRT-15,9-/-9,5mm-Crystal-Clear-1m-(PFLEXA-58)

 

 

 

Αν δεν σε βολεύει το κυλινδρικό ρεζερβουαρ δες σε 5,25 πχ http://www.eworld.com.gr/products/details/8143/EKWB-EK-DBAY-D5-MX---Acetal-Watercooling-Tank

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου στα 300 και κάτι θα φτιάξεις ένα αρκετά καλό σύστημα

Ναι η custom θέλει συντήρηση τουλάχιστον μια φορά το χρόνο θέλει αλλαγή υγρό και εγώ προτείνω και σωλήνες ειδικά αν έχεις λάστιχενιους

Όχι αν φτιάξεις ένα κύκλωμά με γύρω στα 300 μπορείς άνετα να προσθέσεις αργότερα και κάρτα γραφικών αλλά και έξτρα ψυγεία

σε ευχαριστω παρα πολυ.. για περισσοτερες πληροφοριες,οταν ερθει η ωρα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και το Barrow Cpu Block :) πως σας φαινετε

Ποτέ δεν παίρνω ακρυλικά, νομίζω στο έχω πει. Λίγο περισσότερο σφίξιμο ή μερικά βάλε βγάλε και αρχίζουν οι "τρίχες".

Δεν λέω ότι θα βγάλει 100% πρόβλημα αλλά και μόνο όταν το βλέπεις δεν το εμπιστεύεσαι ;(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν παίρνω ακρυλικά, νομίζω στο έχω πει. Λίγο περισσότερο σφίξιμο ή μερικά βάλε βγάλε και αρχίζουν οι "τρίχες".

Δεν λέω ότι θα βγάλει 100% πρόβλημα αλλά και μόνο όταν το βλέπεις δεν το εμπιστεύεσαι ;(

Εντάξει θέλει προσοχή στο σφυξιμο :) αλλά

ειναι ομορφο το ατιμο

 

Να και μια εικόνα για το τι ετοιμαζω

post-263634-0-17498900-1486417361_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κρατήσει εικόνες από δικό μου reservoir αλλά εδώ υπάρχει παρόμοιο θέμα

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/453145-Water-block-acrylic-crack-!-Or-i-m-just-paranoid

 

Όπως είπα δεν είχα διαρροή φυσικά αλλα better safe than sorry.

 

Το ίδιο είχα πάθει και πριν χρόνια σε GPU block, εδώ και 3-4 χρόνια πάντως μόνο acetal.

Ναι έχεις δίκαιο είναι ομορφότερα τα ακρυλικά ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλησπέρα θέλω να βάλω υδροψυξη στο μηχάνημα μου.

 

i7 5820k

 

θέλω με ίσια σωληνάκια και όχι από λάστιχο.

Πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις? Έχεις εργαλεία (κυρίως θεεμοπιστολο) θέλεις και κάρτα γραφικών στο κύκλωμα? Σε ενδιαφέρει η ησυχία η απόλυτες επιδόσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις? Έχεις εργαλεία (κυρίως θεεμοπιστολο) θέλεις και κάρτα γραφικών στο κύκλωμα? Σε ενδιαφέρει η ησυχία η απόλυτες επιδόσεις?

Κοίτα μπορω να πάω στα 200ευρο? Σκεφτόμουν να παρω ψυγείο που να μπορώ να του βάλω μετά και τη κάρτα. Πόσο παραπάνω πάει με τη κάρτα? (Έχω διάφορα εργαλεία και θερμοπισρολο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όπως και να έχει αν ψάξεις μερικά ποστ πιο πίσω έχω βάλει λινκ για σύνθεση με 200 ευρώ και Hard tubing πάντως μην περιμένεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...