Προς το περιεχόμενο

Το στοίχημα του gaming για το 2017 είναι ένα: mobile


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχεις δικιο θα δωσω το pc μου δωρεαν για να πεζω σενα κινητο τον 1000 ευρω

    παίζεις   παίζει     παίζομε / παίζουμε παίζομεν (λόγ.) παίζετε   παίζουν

παίζουνε (προφ.)

http://www.lexigram.gr/lex/newg/%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%B6%CF%89#Hist1

 

Αυτό είναι το απλούστερο . Τα άλλα ορθογραφικά είναι πιο περίπλοκα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To gaming πηγε στα pc, στα ηλεκτρονικα, στις κονσολες, στα φορητα, στα vr και δεν ακουστηκε κιχ. Οταν ομως πηγε στο mobile, βγηκαν τα μαχαιρια. Αυτο πραγματικα δεν το καταλαβαινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mobile "gaming" (ο θεός να το κάνει) είναι με διαφορά και από όλες τις απόψεις ο μεγαλύτερος ΚΑΡΚΙΝΟΣ στα χρονικά του gaming...

Είναι η πηγή του κακού και ο μεγαλύτερος λόγος της κατρακύλας των video games σήμερα... Και δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο αν θα θιχτούν κάποιοι από την άποψη μου...  

Ποσο δικιο εχεις...

Απλα δεν υπαρχει mobile gaming για καποιον που εχει μεγαλωσει με πραγματικο gaming

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mobile "gaming" (ο θεός να το κάνει) είναι με διαφορά και από όλες τις απόψεις ο μεγαλύτερος ΚΑΡΚΙΝΟΣ στα χρονικά του gaming... Στα παπάρ** μας αν σου προσφέρει την ευκολία και την δυνατότητα να έχεις ανά πάσα στιγμή μαζί σου κάτι να παίξεις, να περάσεις την ώρα σου... 

 

Όσο όλο και περισσότεροι μεγάλοι τίτλοι παιχνιδιών θα δανείζονται τακτικές από τα τουλάχιστον κατωτάτου επιπέδου mobile games, με σκοπό να σε "αρμέξουν" όσο περισσότερο γίνεται, τόσο πιο χαμηλά θα πέφτει και το επίπεδο...  Και πιστέψτε με ΔΕΝ θέλετε να πέσει τόσο χαμηλά το gaming... 'Ηδη είναι μεγάλο το κακό, δεν χρειάζεται να γίνει μεγαλύτερο...

Γαμ* λοιπόν σύσσωμο το mobile gaming και τους υποστηρικτές του... Είναι η πηγή του κακού και ο μεγαλύτερος λόγος της κατρακύλας των video games σήμερα... Και δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο αν θα θιχτούν κάποιοι από την άποψη μου...  

 

Δεν παει ακριβως ετσι 100%. Ισχυει πως τα ποιο πολλα παιχνιδια ειναι για τον πατο και σχεδον ολα ειναι με βαση το κερδος. Αλλα υπαρχουν και μερικα παιχνιδακια που ειναι οντως καλα! Το roberry bob πχ ειναι ενα οντως καλο παιχνιδακι!

 

Απο εκει και περα. Τα παιχνιδακια των κινητων μην τα μπλεκεις με τα game σε pc και κονσολες. Μην τρελαθουμε! Το ενα ειναι σε 4k 55" με τηλεχειριστηριο και το αλλο ειναι σε μια οθονιτσα 5,5" με καρτα γραφικων της πλακας! Βεβαια το mobile gaming δεν ειναι για να κανεις καριερα! Αλλα οταν ειμαι στο αμαξι και περιμενω την γυναικα 20 λεπτα να κατεβει, ειναι οτι πρεπει. Απο το να βαριεμαι.

 

Καποτε παιζαμε gameboy. Και τοτε υπηρχε psx. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο. Το psx το παιζαμε σπιτι και το gameboy στα πουλμαν στις εκδρομες. Ε. Το gameboy τωρα αντικατασταθηκε με κατι εναλλακτικο. Δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο. Τα χρονια περνανε.

 

Τελος, οχι. Οι οι μεγάλοι τίτλοι παιχνιδιών δεν θα δανείζονται τακτικές από τα τουλάχιστον κατωτάτου επιπέδου mobile games. Χεστηκε η Konami που βγαζει το Metal Gear Solid η η EA που βγαζει το battlefield για το cut the rope και για το fruit ninja.

 

To touchgrind υπαρχει 1000 χρονια στο android αλλα οταν η EA ηθελε να βγαλει το καλυτερο skate παιχνιδι ολων των εποχων (EA Skate 3) στα τετοια της για το touchgrind. Εφερε τον Ryan Sheckler και τον Nyjah Huston για να μεταφερει το στυλ τους στο παιχνιδι!

 

To mobile gaming ειναι καλο για αυτο που ειναι αλλα εισαι φαουλ και μονο που το συγκρινεις με pc gaming.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτος 2022:

-Ά_πατο το νεο elder scrolls, επισκιάστηκε από το sequel του candy crash

 

-Παρατάμε το Gta VI λέει η Rockstar για να συγκεντρωθουμε στο Clash of mobile legendary monster heros

 

-Στα πρόθυρα της χρεοκοπίας η AMD και η Nvidia

 

-9000% οι πωλήσεις desktop και αυτό το 3μηνο δηλώνει ο τελευταίος Ceo της intel

 

-Το βραβείο της καλύτερης κονσόλας παίρνει το νέο iPad pro

 

-Αυτοκτονεί ο Gaben λίγους μήνες μετά το κλείσιμο του steam

 

-To development του half life 3 ανατίθεται στην ομάδα πίσω από το color switch , "Τα σχέδια άλλαξαν, αντί για Fps θα είναι pay to win puzzle game" ανακοίνωσε ο ceo της εταιρίας.

 

Είμαστε και σε τεχνολογικo site, μερικοί εδώ μέσα έπρεπε να μείνουν στο candy crash και το πολύ πολύ σε κάνα fifa, το είδαν και gamers.

Επειδή το casual κοινό σκοτώνει την ώρα του με τέτοια Games δεν σημαίνει πως είναι και το μέλλον. Άλλο κάθομαι σπίτι και παίζω 3 ώρες το Χ Game και άλλο παίζω λίγο color switch στην σταση, δεν είναι το ίδιο.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mobile "gaming" (ο θεός να το κάνει) είναι με διαφορά και από όλες τις απόψεις ο μεγαλύτερος ΚΑΡΚΙΝΟΣ στα χρονικά του gaming... Στα παπάρ** μας αν σου προσφέρει την ευκολία και την δυνατότητα να έχεις ανά πάσα στιγμή μαζί σου κάτι να παίξεις, να περάσεις την ώρα σου... 

 

Όσο όλο και περισσότεροι μεγάλοι τίτλοι παιχνιδιών θα δανείζονται τακτικές από τα τουλάχιστον κατωτάτου επιπέδου mobile games, με σκοπό να σε "αρμέξουν" όσο περισσότερο γίνεται, τόσο πιο χαμηλά θα πέφτει και το επίπεδο...  Και πιστέψτε με ΔΕΝ θέλετε να πέσει τόσο χαμηλά το gaming... 'Ηδη είναι μεγάλο το κακό, δεν χρειάζεται να γίνει μεγαλύτερο...

Γαμ* λοιπόν σύσσωμο το mobile gaming και τους υποστηρικτές του... Είναι η πηγή του κακού και ο μεγαλύτερος λόγος της κατρακύλας των video games σήμερα... Και δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο αν θα θιχτούν κάποιοι από την άποψη μου...  

Για Δήμαρχος το έχεις σκεφτεί; :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παει ακριβως ετσι 100%. Ισχυει πως τα ποιο πολλα παιχνιδια ειναι για τον πατο και σχεδον ολα ειναι με βαση το κερδος. Αλλα υπαρχουν και μερικα παιχνιδακια που ειναι οντως καλα! Το roberry bob πχ ειναι ενα οντως καλο παιχνιδακι!

 

Απο εκει και περα. Τα παιχνιδακια των κινητων μην τα μπλεκεις με τα game σε pc και κονσολες. Μην τρελαθουμε! Το ενα ειναι σε 4k 55" με τηλεχειριστηριο και το αλλο ειναι σε μια οθονιτσα 5,5" με καρτα γραφικων της πλακας! Βεβαια το mobile gaming δεν ειναι για να κανεις καριερα! Αλλα οταν ειμαι στο αμαξι και περιμενω την γυναικα 20 λεπτα να κατεβει, ειναι οτι πρεπει.

 

Καποτε παιζαμε gameboy. Και τοτε υπηρχε psx. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο. Το psx το παιζαμε σπιτι και το gameboy στα πουλμαν στις εκδρομες. Ε. Το gameboy τωρα αντικατασταθηκε με κατι εναλλακτικο. Δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο. Τα χρονια περνανε.

 

Τελος, οχι. Οι οι μεγάλοι τίτλοι παιχνιδιών δεν θα δανείζονται τακτικές από τα τουλάχιστον κατωτάτου επιπέδου mobile games. Χεστηκε η Konami που βγαζει το Metal Gear Solid η η EA που βγαζει το battlefield για το cut the rope και για το fruit ninja.

 

To touchgrind υπαρχει 1000 χρονια στο android αλλα οταν η EA ηθελε να βγαλει το καλυτερο skate παιχνιδι ολων των εποχων (EA Skate 3) στα τετοια της για το touchgrind. Εφερε τον Ryan Sheckler και τον Nyjah Huston για να μεταφερει το στυλ τους στο παιχνιδι!

 

To mobile gaming ειναι καλο για αυτο που ειναι αλλα εισαι φαουλ και μονο που το συγκρινεις με pc gaming.

μάλλον δεν καταλαβες τι εννοούσα... ούτε φέρνω κάποια σύγκριση μεταξύ αυτών που λες, γιατί δεν τίθεται ΚΑΝ τέτοιο θέμα... και ναι προφανώς θα υπάρχουν και αξιοπρεπή παιχνιδάκια, αλλά μέχρι εκεί... 

Για Δήμαρχος το έχεις σκεφτεί; :)

δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το λες...  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φαση μου θυμιζει κατι πιτσιρικαδες που εχουν ριξει τοσα λεφτα και χρονο για να μαστορευουν το παπακι ή το σκουτερακι τους ... που θα μπορουσαν ανετα να εχουν μια κανονικη μοτοσυκλετα :)

 

gaming και κινητο ειναι λιγο σαν φαρσα :)

καταλαβαινω οτι ειναι μια τεραστια αγορα

οτι ειναι το κατι νεο

και ολα γυρνανε γυρω απο το mobile

και φυσικα μια τεραστια ευκαιρια για κερδος

λογικο και θεμιτο αντε να περναμε την ωρα μας με καμια σαχλαμαρα στην τουαλέτα...

αλλα οχι και συγκριση με pc ή κονσολες ας ειμαστε σοβαροι

 

ειναι σαν το αλλο ανεκδοτο που ακουω απο μερικους οτι βλεπουν ταινιες ή σειρες στο κινητο :) :) :)

 

καλο ειναι να μην ξεχναμε οτι παντα το εξειδικευμένο λειτουργει καλυτερα στα παντα ...

και φυσικα την εννοια "εμπειρια χρησης"

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο δικιο εχεις...

Απλα δεν υπαρχει mobile gaming για καποιον που εχει μεγαλωσει με πραγματικο gaming

ξεκίνησα αν θυμάμαι καλά με mame32 (λατρεία σε Mega Man,TNMT, κλπ) και παιχνίδια σε pc τύπου World Cup 98, Carmaggedon, NFS III... μετά πήγα στο PS1 που είχε αγοράσει ο αδερφός μου και στην συνέχεια αγόρασα Gameboy Color, όπως και το SP με Fire Red αξέχαστα... Κάπου ενδιάμεσα με την βοήθεια του αδερφού μου έφτιαξα τότε το πρώτο μου pc με Athlon κλπ πάνω... Αργότερα είχα αγοράσει PS2 και PS3 με το που βγήκαν... Σήμερα είμαι κάτοχος Xbox One S και ενός αρκετά καλού budget/mid range pc που λένε και στο χωριό μου, το οποίο είναι και το "καμάρι" μου  :P Οπότε ναι ΠΟΙΟ mobile gaming, τι να λέμε...  

 

ΥΓ Μαλάκα μου πόσα λεφτά παίζει να έχω σκάσει σε όλα αυτά!?  :o  :lol:  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι τα πραγματα,η μαζα οδηγει τις εξελιξεις κι αφου υπαρχουν 3.5 δις συσκευες σε 7.5 δις πλυθησμο αρα....Την κατσαμε την  βαρκα...Μην ξεχνατε οτι ειτε μας αρεσει ειτε οχι, ολοι μας εχουμε πλεον  μια  παιχνιδομηχανη επι 24ωρου βασεως διπλα μας(κινητο).. Μονο desktop εχω και στο κινητο μου ουτε ενα game..!Αντιστεκομαι ακομα..! Χεχεχε!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε θιασώτες σκληροπυρηνικοί gamer.

Όταν παίζαμε εμείς πλατφορμ μάριο και σόνικ της κακιάς ώρας ,δεν περνάγαμε την ώρα μας,εξασκούσαμε το πηγαίο ταλέντο μας στο gaming.

Τα gameboy δεν ήταν για casual,δεν σκοτώναμε τον νεκρό χρόνο στο ταξίδι για το χωριό το Πάσχα,ήταν για σκληροπυρηνικά rpg,και για να ακονίζουμε τις στρατηγικές μας ικανότητες.

Κάποιοι λιώναν σε rts και άλλοι ψάχναν κωδικούς να δουν τα βυζιά της Λάρα.

Έτσι ήταν πάντα.

Τώρα που όλοι πια παίζουν και από μία μαλακία,τουλάχιστον δε θα σε κοιτούν περίεργα όταν θα λες ,ξενύχτησα σφάζοντας δράκους.

Είμαστε πια τόσοι πολλοί στο κόσμο,που όλα έχουν αγορά.

Ναι,προφανώς θα πέσουν λεφτά στο mobile,πόροι θα κοπούν από τα pc games,αλλά αν αυτό σημαίνει λιγότερα fps που βγαίνουν σαν μύγες,εμένα δε με χαλάει.Ας παίζουν πίου πίου στα κινητά.

Όσοι επενδύουν ώρες στα παιχνίδια τους,θα συνεχίσουν να το κάνουν,και οι εταιρείες θα συνεχίσουν να προσφέρουν τίτλους.

Κανένα civ δε θα κοπεί,κανένα total war δε θα παίζετε με touch,κανένα elder scrolls δε θα γίνει puzzle.

Είδαμε και με τις συγχρονες κονσόλες/κουτσουρεμένα pc.Είχαμε προβλήματα με τους ιεχωβάδες του gaming;Σαφώς.Καταστράφηκε το gaming;Όχι.

Όσο τα κινητά θα εξελλίσονται σε ισχύ,απλά θα ρίχνουμε και καμμιά φάπα στο μετρό,και θα συνεχίσουμε στο πισί μας στο σπίτι μας,σαν άνθρωποι.

Αυτή τη στιγμή,που βγαίνουν κάτι nes και κάτι hd remastered ,τα κινητά μπορούν να τα αναπαράγουν άνετα.Και το switch επίσης. :devil:

Άνετα θα έπαιζα ένα M&M III στο κινητό μου.

Αν το παιχνίδι είναι καλό,δε με νοιάζει σε πόσες ίντσες οθόνη θα το παίξω.

Αυτό είναι gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...