Προς το περιεχόμενο

Το στοίχημα του gaming για το 2017 είναι ένα: mobile


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θες να μου πεις ότι η μάνα σου παίζει Oceanhorn, VainGlory, Grand theft Auto, Tomb Raider, République, Minecraft, Hearthstone, Bastion, Limbo, Carmageddon, RC Revenge, XCom, Star Wars: Knights of the old republic, Max Payne, Sonic the Hedgedog, Implosion: Never Lose Hope, Transistor.

Eιναι παιχνιδια αυτα? Μονο hearthstone παιζει ο γιος μου που ειναι 5 και σε ταμπλετ. οχι σε 5 ιντσες κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eιναι παιχνιδια αυτα? Μονο hearthstone παιζει ο γιος μου που ειναι 5 και σε ταμπλετ. οχι σε 5 ιντσες κινητο

Γιατί τι έχουν τα παραπάνω παινχίδια, για δώσε μου ένα παράδειγμα τι είναι για εσένα ή καλύτερα ποιο είναι για εσένα "Παινχίδι"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι έχουν τα παραπάνω παινχίδια, για δώσε μου ένα παράδειγμα τι είναι για εσένα ή καλύτερα ποιο είναι για εσένα "Παινχίδι"?

Δεν θα συνεχισω παρακατω. Παιχνιδια για μενα ειναι mass effect  για να σου πω κατι σχετικα καινουριο.Βaldurs gate το οπιο υπαρχει και στο κινητο. Και τελικα για να παιξεις βαρια παιχνιδια θα θες τουλαχιστον 400+ και για κινητο

Ο στοχος ειναι ενας τα λεφτα. Να πουλανε οτι μπορουν και να σε αναγκαζουν να αγοραζεις ακριβα και τα παιχνιδια

εφοσον δεν θα εχεις αλλη λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα συνεχισω παρακατω. Παιχνιδια για μενα ειναι mass effect  για να σου πω κατι σχετικα καινουριο.Βaldurs gate το οπιο υπαρχει και στο κινητο. Και τελικα για να παιξεις βαρια παιχνιδια θα θες τουλαχιστον 400+ και για κινητο

Ο στοχος ειναι ενας τα λεφτα. Να πουλανε οτι μπορουν και να σε αναγκαζουν να αγοραζεις ακριβα και τα παιχνιδια

εφοσον δεν θα εχεις αλλη λυση

Για κάποιον που αγοράζει μόνο ναυαρχίδες τα παιχνίδια είναι ουσιαστικά ένα εξτρά που έχει στο κινητό του. Εγώ για παράδειγμα κάτι κάτω από ναυαρχίδα δεν θα αγόραζα, οπότε τα παιχνίδια στο κινητό πάνε πακέτο, δεν το αγόρασα για τα παιχνίδια αλλά για τα υπόλοιπα που μου προσφέρει αλλά έχει και τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

  Το mobile gaming είναι καλή (χρήσιμη) φάση. Κάποτε χρειαζόμουν την συντροφιά μουσικής όταν ταξίδευα με τρένα κλπ. Όταν κάλυψα αυτή την ανάγκη με ένα gadget που έπαιζε μουσική αλλά είχε και άλλες δυνατότητες, δεν σκεπτόμουν τα παιχνίδια.

  Αργότερα, είδα ότι υπάρχουν αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια και δοκίμασα να ασχοληθώ με μερικά. Αν και γενικώς προτιμώ τους επιτραπέζιους Η/Υ για αυτή την ενασχόληση, θεωρώ ότι το mobile gaming είναι χρήσιμη εφαρμογή των σχετικών συσκευών. Το μέλλον θα είναι οπωσδήποτε με mobile συσκευές/gaming να καταλαμβάνουν ένα μεγάλο μερίδιο στην αγορά!!

  Tα χαρακτηριστικά μοντέλα χρήσης που αναφέρθησαν (free to start, συνδρομητικό, επεισοδιακό), θα αποτελέσουν ευκολίες και πόλο έλξης για χρήστες που ενδιαφέρονται για παιχνίδια σε σχετικές συσκευές!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Μ' αρέσει που στην εικόνα υπάρχει το Need For Speed Hot Pursuit, δηλαδή ένα από τα παλιά καλά racing games πριν ενσκήψει η πανούκλα του free-to-play.

 

'Νταξει, ο τζάμπας πέθανε το καταλαβαίνω, αλλά αυτή η αηδία με τους timers, τα random drops και το κυνήγι των parts δεν παλεύεται βρε φίλε. Είπαμε ναι στο free-to-play αλλά το παιχνίδι να παίζεται.

 

Προσωπικά δεν έχω βρει καινούργιο racing game που να αξίζει:

 

Τα τελευταία που έχω βρει είναι:

 

Beach Buggy Blitz και Racing

Need for Speed Hot Pursuit και Most Wanted

Asphalt 6-7-8

Ridge Racer Slipstream

GT Racing 2

Horizon Chase

 

Δηλαδή, με εξαίρεση το Horizon Chase, όλα παλιά παιχνίδια που παραμένουν στο app store.

 

Οποίος θέλει να εμπλουτίσει τη λίστα ας το κάνει... αν και μάλλον θα δυσκολευτεί με τη σαβουρα που κυκλοφορεί σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...