Προς το περιεχόμενο

NFL - MLB - NHL topic


tristeza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Snoob είπε

Πολύ καλή δουλειά η άμυνα των Packers, οκ η επίθεση. Δεν περίμενα τόσο αδύναμους τους Seahawks.

Δεύτερη ήττα για τους Cardinals, που γλίτωσαν την προηγούμενη αλλά αυτή τη φορά δεν υπήρχε σωτηρία.

Η αγωνιστική, προφανώς, ανήκει στους Ανώνυμους της Ουάσιγκτον, σπουδαία νίκη.

Ωραίος αγώνας και αυτός με σπουδαία νικη. Το πρωί έγινε και ο αγώνας των Kansas με τους Raiders και εκεί οι Kansas και ο Mahones λες και ξύπνησαν από τον λήθαργο. Μεγάλο game έκαναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 15/11/2021 στις 3:35 ΜΜ, chek2fire είπε

Ωραίος αγώνας και αυτός με σπουδαία νικη. Το πρωί έγινε και ο αγώνας των Kansas με τους Raiders και εκεί οι Kansas και ο Mahones λες και ξύπνησαν από τον λήθαργο. Μεγάλο game έκαναν. 

Δεν λέει κάτι για τους Chiefs αυτό, ακόμα τουλάχιστον. Οι Raiders έχουν υποστεί απανωτά χτυπήματα εδώ κι ένα μήνα τώρα. Έχασαν τον προπονητή τους, ο ταχύτερος receiver τους σκότωσε άνθρωπο, κι ο (άθλιος) corner back τους απολύθηκε γιατί απειλούσε κάποιον με όπλο. Πλέουν σε πελάγη απελπισίας, ψυχολογικά. 

Σπουδαία νίκη των WFT (τι παθαίνει ο Heinicke κάθε φορά με την Ταμπα, ένας Θεός ξέρει), κι οι Titans, από το πουθενά, έχουν το πρώτο seed σε μια AFC που οι μισές και βάλε ομάδες έχουν, ακόμα, πιθανότητες για playoffs. 

Το άσχημο είναι ότι το προϊόν εντός αγωνιστικού χώρου είναι αρκετά κακό τις τελευταίες αγωνιστικές. Βαρετά, κακά ματς ή blowouts. Ελπίζω να αλλάξει κάτι στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι χθεσινοί δύο αγώνες ηταν φοβεροί και το Bears vs Lions που οι Lions ακόμα και τώρα δεν μπόρεσαν να κάνουν νίκη αλλά και τα ξημερώματα οι Raiders με τους Cowboys. Στις λεπτομέρεις χάθηκε ο αγώνας από τους Cowboys συν την ένταση που υπήρχε στον αγώνα έγιναν και μερικές απίστευτες φάσεις.

Tώρα πάμε Κυριακή να δούμε τις θα κάνουν οι Packers. 

Toν προηγούμενο αγώνα τον χάσαμε από την αστοχία του σουτέρ και από την για πρώτη φορά αδυναμία στην άμυνα. Λες και τους είχαν διαβάσει Vikings και η πολύ καλή άμυνα μέχρι τώρα των Packers πήγε περίπατο. 

Aντιθέτως επθετικά είχαμε κάνει ένα από τους καλύτερους αγώνες πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους χθεσινούς αγώνες νομίζω ότι το Buccaneers με του Colts  ήταν από τους καλύτερους που έχω δει. 

Eνώ ξεκίνησε σούπα τελείως μετά το δεύτερο quarter όλο ανατροπές ήταν. Φοβερό game.

Οι Packers συνεχίζουν την πολύ καλή τους επιθεση παρά τον τραυματισμό του Rodgers. Και εκεί όμορφος αγώνας χωρίς βέβαια την μεγάλη ένταση καθως μετά το πρώτο quarter οι Packers τον έλεγχαν τον αγώνα. 

Μου άρεσε και το Raiders vs Cowboys προχθές

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2021 στις 6:29 ΜΜ, chek2fire είπε

Μου άρεσε και το Raiders vs Cowboys προχθές

Φοβερός αγώνας, που λέει πολλά και για τις δυο ομάδες. Πολύ ενδιαφέρον το ότι η επίθεση των Raiders είχε +8.0 ΕΡΑ (δηλαδή σκόραρε 8 πόντους περισσότερους από το μέσο όρο ομάδων σε τέτοιες συνθήκες) σε μια βραδιά που η άμυνα υπέφερε. Cowboys δεν πάνε πουθενά με τον McCarthy. Εσείς οι Packers κάτι ξέρετε από αυτό. 

Το ακριβώς αντίστροφο έγινε στο ματς των Ravens. Αποκρουστικό ματς της επίθεσης, που σώθηκε από την άμυνα, ίσως για πρώτη φορά μετά από καιρό. Εξαιρετικός ο Tyus Bowser (που επιτέλους εξελίσσεται στη θέση), επιτέλους ο Queen κάνει ματσαρα, κι ό,τι και να πω για τον Marlon Humphrey είναι λίγο. 

Ο Λαμαρ πρέπει να προσέξει περισσότερο την υγεία του. Κάθε φορά που αρρωσταίνει, παίζει άθλια στον επόμενο αγώνα. 

Μεγάλος αγώνας με τους μισητούς βράδυ Κυριακής. Τώρα, με τους άλλους μισητούς Patriots στο κατόπι, όλες οι νίκες μετράνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απίστευτη ανατροπή ήταν αυτή που έκανε το Detroit σήμερα στα τελευταία 4 δευτερόλεπτα με ένα touchdown πήραν την νίκη και με χωρίς timeout να κυνηγάει και ο χρόνος.

Πρώτη τους νίκη και την πανηγύρισαν λες και πήραν το πρωτάθλημα :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, το Detroit νίκησε μετά από 15 αγώνες και πάνω από 365 μέρες. Είχαν να βάλουν 20+ πόντους από την πρώτη αγωνιστική. Και νίκησαν με buzzer beater. Εμείς χάσαμε 3 (τρία) 2-point conversions, που ναι μεν ήταν όλα σωστές αποφάσεις την ώρα που πάρθηκαν (αντί για extra point) αλλά ρε φίλε βάλε έστω ένα από τα τρία. Εννοείται ΜΟΝΟ εναντίον των Vikings γίνονται αυτά. Ο θίασός μας συνεχίζει να προσφέρει θέαμα.

Βέβαια χθες παίζαμε με μισή ομάδα λόγω τραυματισμών, αλλά δεν έχει σημασία. Όταν είσαι contender για playoff και παίζεις εναντίον της χειρότερης ομάδας της λίγκας εδώ και 1 χρόνο, είσαι υποχρεωμένος να νικήσεις. Μεγάλη εμφάνιση από Jefferson που είναι και το μόνο κέρδος. Και δυστυχώς ο Cousins συνεχίζει την αρνητική παράδοση που (αν θυμάμαι καλά) τον θέλει να έχει 25-1 όταν μπαίνει με προβάδισμα στην τέταρτη περίοδο και 2-26-1 όταν είναι πίσω στο σκορ.

Ρε τι κατάρα είναι αυτή.

ps: σήμερα (δηλ. αύριο) έχει ωραίο ματσάκι, Μπιλς-Πάτριοτς

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό το πανηγύρι των Lions. Ομάδες που έχουν τουλάχιστον μια νίκη έχουμε πολλές στην ιστορία του NFL και δεν τις θυμόμαστε. Ομάδες των 0 νικών, όμως; Τις θυμάμαι και τις τρεις. Κι εκεί είναι η διαφορά. Εξάλλου, πάλι 1st overall pick έχουν. 

Εμείς χάσαμε τον Marlon Humphrey, και με αυτόν έχασα και κάθε ελπίδα για τους Ravens φέτος. Playoffs, λογικά, θα αποκλειστούν πριν τον Divisional γύρο, κι αυτό αν γίνει θαύμα. Όλες οι ομάδες βλέπουν τραυματίες να επιστρέφουν κι εμείς τους χάνουμε. 

Να δω τι διαολο θα κάνουμε με το συμβόλαιο του Λαμαρ φέτος. 

Patriots πάλι στην κορυφή, και απομακρύνομαι περισσότερο από τη φετινή σεζόν. Κρίμα. Ελπίζω να μην δω καμία εκ των Κάνσας/Tampa/New England στο Super Bowl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

απίστευτος ο αγώνας σήμερα από τους Lions μέχρι στιγμής έχουν διαλύσει την αριζόνα. Φοβερή και η μετάδοση του αγώνα. πρώτη φορά τόσο παθιασμένη αναμετάδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο χθεσινός αγώνας με τους Packers - Ravens νομίζω το μεγαλύτερο plus ήταν η φοβερή απόδοση του Huntley, 

Γενικά φοβερός αγώνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νέο, τεράστιο άρθρο (2.600+ λέξεις) όπου αναλύω τις αδυναμίες των Ravens στην επίθεση και πώς είναι περισσότερο αποτέλεσμα του OC Greg Roman παρά του Lamar Jackson.

@nzeppos Nομίζω θα το εκτιμήσεις ιδιαίτερα, όσον αφορά το βάθος του.

Καλή Πρωτοχρονιά σε όλους!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chemicalpoisons είπε

Νέο, τεράστιο άρθρο (2.600+ λέξεις) όπου αναλύω τις αδυναμίες των Ravens στην επίθεση και πώς είναι περισσότερο αποτέλεσμα του OC Greg Roman παρά του Lamar Jackson.

@nzeppos Nομίζω θα το εκτιμήσεις ιδιαίτερα, όσον αφορά το βάθος του.

Καλή Πρωτοχρονιά σε όλους!

 

ποιούς βλέπεις για Superbowl φέτος?

Το gamepass έχει πάντως λόγο και του θανάτου του Madden ένα φοβερό τελικό του 74. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/1/2022 στις 1:38 ΠΜ, chek2fire είπε

ποιούς βλέπεις για Superbowl φέτος?

Το gamepass έχει πάντως λόγο και του θανάτου του Madden ένα φοβερό τελικό του 74. 

Δεν ξέρω. Ξέρω ποιους δε θέλω να πάνε (Patriots, Chiefs, Buccaneers). Ευτυχώς, είναι υπόθεση πολλών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, chemicalpoisons είπε

Δεν ξέρω. Ξέρω ποιους δε θέλω να πάνε (Patriots, Chiefs, Buccaneers). Ευτυχώς, είναι υπόθεση πολλών.

και χθές φοβεροί αγώνες ιδίως αυτός με τους raiders κρίθηκε στην παράταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2022 στις 6:27 ΜΜ, chek2fire είπε

και χθές φοβεροί αγώνες ιδίως αυτός με τους raiders κρίθηκε στην παράταση

Φανταστικό ματς, κι ας μην υποστηρίζεις αυτές τις ομάδες. Ήμουν όρθια μπροστά στην οθόνη στα τελευταία πέντε λεπτά της παράτασης. 

Αν θέλετε ένα ωραίο preview των playoffs, έκανα ένα podcast για τα ματς του Σαββατοκύριακου (και της Δευτέρας). Enjoy!

https://www.youtube.com/watch?v=jN9gBFVEg1I

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...