Προς το περιεχόμενο

NFL - MLB - NHL topic


tristeza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 782
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/7/2022 στις 12:55 ΜΜ, vorlon68 είπε

Εγω έχω βρεί κάτι απο τον "θείο" και βρίσκω τους αγώνες καμια ώρα μετα την λήξη τους.

Γενικά δεν είναι δύσκολο να βρει κάποιος streams. Τόσο live, όσο και on-demand, όλα σε πολύ καλή ποιότητα. Μέχρι πέρσι υπήρχε κανάλι στο youtube που ανέβαζε αυτούσιους όλους τους αγώνες την επόμενη μέρα σε HD και φαντάζομαι/ελπίζω εξακολουθεί να λειτουργεί. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι δεν το κυνηγάνε (ακόμα) οι Αμερικάνοι επειδή διαδίδει το άθλημα εκτός ΗΠΑ, οπότε βραχυπρόθεσμα όλα αυτά κάνουν μόνο καλό στο NFL.

1 ώρα πριν, bilisios είπε

Ενδιαφέρεται κανείς να μαζευτούμε να βάλουμε;

Αυτή είναι μια καλή ερώτηση. Δεν έχω βάλει ακόμα αφού δεν νομίζω να ασχοληθώ φέτος με preseason, Hard Knocks, εκπομπές κλπ αλλά λίγο που δοκίμασα τις προάλλες το μοίρασμα ταυτόχρονων streams πριν λήξει το account μου, διαπίστωσα ότι έπαιζε μια χαρά.

Αν θυμάμαι καλά στο επίσημο site του NFL Gamepass αναφέρει συγκεκριμένα ότι μπορούν να παίξουν ταυτόχρονα μέχρι 5 οθόνες από την ίδια ΙΡ, ωστόσο εγώ είχα βάλει να στριμάρει app κινητού από τοπική ΙΡ και browser λάπτοπ από ΙΡ εξωτερικού (μέσω  VPN και proxy). Τα άφησα κανα μισάωρο και δούλευαν απροβλημάτιστα. Οπότε είναι λίγο περίεργο το θέμα με το μοίρασμα. Ακόμα δεν ξέρω τι θα κάνω βέβαια. Το σίγουρο είναι παράλληλη live μετάδοση redzone μαζί με τους Vikings ή άλλο επιλεγμένο παιχνίδι της αγωνιστικής.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Το NFL στη Cosmote TV. Σύμφωνα με πληροφορίες, η Cosmote TV εξασφάλισε για τα επόμενα δύο έτη και θα μεταδίδει το Πρωτάθλημα Αμερικανικού Ποδοσφαίρου NFL.Το πρόγραμμα μεταδόσεων θα περιλαμβάνει και τον δεύτερο σημαντικό γεγονός του πλανήτη, τον Τελικό του Super Ball που καθορίζει τον πρωταθλητή του Αμερικάνικου Ποδοσφαίρου.

Βλέπω έχουν ήδη στο πρόγραμμα 4 αγώνες για Week 1. Όχι ότι τρελαίνομαι μιας και προτιμώ Redzone σε συνδυασμό με τους συγκεκριμένους αγώνες που θέλω να δω εγώ. Αλλά από το τίποτα νομίζω είναι καταπληκτική είδηση και μπράβο τους που κατάφεραν να πάρουν τα δικαιώματα έστω και τελευταία στιγμή.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι καλό που εμείς οι Vikings ξεκινάμε με τόσο μεγάλο ντέρμπι αλλά αν είναι να πιάσουμε στον ύπνο τους τυροκέφαλους, ας το κάνουμε τώρα που είναι αρχή ακόμα. Διαφορετικά θα ξέρουμε από νωρίς ότι πάλι δεν θα δούμε playoff. 

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

Οι πρώτοι αγώνες είναι νωρίς πάντως. Ξεκινάνε 8 και μετά τις 11. Οι packer είναι στις 11:30. Για να δούμε φέτος :P 

Κάτι χάνω εδώ. Όλοι οι αγώνες της Κυριακής τέτοιες ώρες δεν είναι πάντα; Με εξαίρεση καναδυο αγώνες ξημερώματα Δευτέρας και φυσικά τα TNF και MNF. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nzeppos είπε

Δεν ξέρω αν είναι καλό που εμείς οι Vikings ξεκινάμε με τόσο μεγάλο ντέρμπι αλλά αν είναι να πιάσουμε στον ύπνο τους τυροκέφαλους, ας το κάνουμε τώρα που είναι αρχή ακόμα. Διαφορετικά θα ξέρουμε από νωρίς ότι πάλι δεν θα δούμε playoff. 

Κάτι χάνω εδώ. Όλοι οι αγώνες της Κυριακής τέτοιες ώρες δεν είναι πάντα; Με εξαίρεση καναδυο αγώνες ξημερώματα Δευτέρας και φυσικά τα TNF και MNF. 

8 αν θυμάμαι πέρσι ήταν λίγοι ο αγώνες. Οι περισσότεροι ήταν από 2-3:30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Vikings μας έριξαν καλή φόλα. Καμία σχέση η packer έτσι όπως τους είδα με πέρσυ. Αμυνα μαύρο χάλι και στην επίθεση τα ίδια να μην μπορεί να βρεθούν λύσεις η να καλύψουν τον Rodgers. 

Και πέρσι πάντως έτσι είχαμε ξεκινήσει και μετά πήραν μπρος αλλά πέρσι αν και δεν φτάσαμε ποτέ τελικό νομίζω η ομάδα έπαιζε πανέμορφα δηλαδή άξιζε το superbowl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να γράψω τι έχω δει μέχρι στιγμής καθώς διανύουμε την 5η μέρα των αγώνων και πoιές ομάδες της θεωρώ πολύ αναβεσαμένες. 

Καταρχήν στο north τομέα νομίζω όλες οι ομάδες έχουν ανέβει αρκετα, οι New York Giants μεγάλη αναγέννηση εντυπωσιακή ομάδα σε σχέση και με αυτό που ήταν πέρσι ακόμα και οι Vikings πολύ δυνατή ομάδα φέτος.

Οι packers τώρα είναι εμφανώς με πολλές αδυναμίες φέτος κυρίως στην άμυνα της που είναι στην κυριολεξία σκορποχώρι. Tρύπιο σαν τυρί εμενταλ και μπαίνουν οι αντίπαλoι από παντού σχεδόν περπατώντας :D 

Πολύ καλλοί φέτος είναι και οι Ravens με τον Jackson να είναι σε εντυπωσιακή φόρμα ενώ και οι Kansas είναι για μένα φέτος ένα από τα φαβορί. Πολύ δεμένη ομάδα και ο Mahones είναι σε τρελή φόρμα. Μιλάμε απίστευτο παιχνίδι έχει κάνει καθώς αυτούς μαζί με τους packers είναι οι ομάδες που έχω δει όλους τους αγώνες τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, chek2fire είπε

ακόμα και οι Vikings πολύ δυνατή ομάδα φέτος.

Με απίστευτα σκαμπανεβάσματα, αλλά η ουσία είναι ότι έστω κι έτσι φτάσαμε στο 4-1 που είναι το καλύτερο ξεκίνημα επί εποχής Cousins. Και μάλιστα με νίκες επί της υπόλοιπης Division. Πάμε γερά.

image.png.00818679ecfae3457336e01f72f9b697.png

Έτσι, να βλέπω φανέλες των Vikings παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 ώρες πριν, chek2fire είπε

από τι λέγαμε και εδώ στο νήμα κάποιους μόνο αγώνες δεν δείχνει? 

Ναι, δεν θα δείχνει τα πάντα από ό,τι κατάλαβα, κάποια επιλογή (με στοιχειωδώς λογικά κριτήρια ελπίζω, όχι όπως εκείνο το καλοκαίρι που απέκτησαν τα δικαιώματα του παγκοσμίου πρωταθλήματος κρίκετ και αντί για Αυστραλία-Ινδία μας έδειξαν το Ζιμπάμπουε-Ιρλανδία...) από τους σημαντικότερους αγώνες θα κάνουν, σε ώρα φαντάζομαι κάπως πιο "τηλεοπτική". Πρέπει να το ψάξω, είδα μια διαφήμιση προς το τέλος της, το απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...