Προς το περιεχόμενο

Η πλήρης έκδοση του Gmail θα σταματήσει να λειτουργεί στα Windows XP και Vista μέσω Chrome


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι φυσικα SATA2 ειναι εμενα εβαλα ενα driver installer και βρικε μονο τοθ καποιους drivers και ολα ειναι μπομπα..

Ποιον μου προτεινεις ρε φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ρε φιλε γιατι πολυ απλα τα XP  ειναι το ποιο αξιοπιστο το ποιο ασφαλες και το ποιο γρηγορο λειτουργικο.. ολα τα αλλα ειναι αχρηστα.. Τα windows xp ειναι ποιο ασφαλες και γρηγορα ακομα και απο οτιδηποτε linux υπαρχει

Μα ακριβως το αντιθετο συμβαινει λογω ηλικιας του λειτουγικου.

Τρυπες ασφαλειας, τα προωτοκολλα δεν λειτουργουν σωστα, αναβαθμησιμοτητα σχεδον 0 και αλλα πολλα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να απαιτείς να υπα΄ρχει υποστηριξη για ενα λειτουργικό που βγήκε το 2001 είναι τραγικό. Δεν σου σταμάτησε το support στα Windows 10 αλλά στα Windows XP, ενα λειτουργικό που είναι 16 χρόνων. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβως το αντιθετο συμβαινει λογω ηλικιας του λειτουγικου.

Τρυπες ασφαλειας, τα προωτοκολλα δεν λειτουργουν σωστα, αναβαθμησιμοτητα σχεδον 0 και αλλα πολλα.

Ακουσε να δεις φιλε μου. Μαλλον δεν εισαι σωστα ενημερωμενος. Το λειτουργικο αυτο ειναι το ποιο ασφαλες απο ολα τα αλλα και θα σου πω τον λογο??? ποσα ατομα χρησημοποιουν xp στον κοσμο?? λιγα... Οποτε κανεας δεν καθετε να ψαξει ή να φτιαξει exploit για windows xp. Για αυτον τον λογο να ξερεις οτι δεν υπαρχουν κενα ασφαλειας. ειδικα μετα το τελευταιο update που εκανε η microsoft. Και να ξερεις πως αν βαλεις updates απο windows server 2003 τα οποια υποστιριζονται ακομα ( γιατι ειναι το καλυτερο server build της microsoft ) εισαι μπομπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσε να δεις φιλε μου. Μαλλον δεν εισαι σωστα ενημερωμενος. Το λειτουργικο αυτο ειναι το ποιο ασφαλες απο ολα τα αλλα και θα σου πω τον λογο??? ποσα ατομα χρησημοποιουν xp στον κοσμο?? λιγα... Οποτε κανεας δεν καθετε να ψαξει ή να φτιαξει exploit για windows xp. Για αυτον τον λογο να ξερεις οτι δεν υπαρχουν κενα ασφαλειας. ειδικα μετα το τελευταιο update που εκανε η microsoft. Και να ξερεις πως αν βαλεις updates απο windows server 2003 τα οποια υποστιριζονται ακομα ( γιατι ειναι το καλυτερο server build της microsoft ) εισαι μπομπα.

αυτα πες τα σε όλους που μου έρχονται με cryptlocker ιούς κτλπ έχουν κλάψει μανούλες....... τουλάχιστον τα 10 έχουν ένα defender..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι win 10... αλλά πολλοί πελάτες στο μαγαζί έρχονται με παλιούς p4+ που τρέχουν xp... 

Φιλε μου τα windows 10 ειναι οτι χειροτερο υπαρχει σημερα σε λειτουργικο γιατιο ειναι καινουριο και ακομα η microsoft ψαχνεται για το αν ειναι καλο η οχι... Εγω προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει αλλα μου εχουν πει αλλοι πως ειναι απαισια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patchακι για υποστηριξη DX12 σε XP εχετε βρει; Εχω βρει για DX11 και παιζει μπομπα! Αλλα θα ηθελα και για dx12 σε XP.

Φιλε, σε σωζω, επειδη ηθελα κι εγω να βαλω DX12 με τα XP μου, βρηκα αυτο το tutorial, ακολουθησε το βημα προς βημα, και θα εχεις DX12 κανονικοτατα! Δοκιμασμενο!

 

http://www.msfn.org/board/topic/175264-directx12-patch-for-windows-xp-32bit/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα πες τα σε όλους που μου έρχονται με cryptlocker ιούς κτλπ έχουν κλάψει μανούλες....... τουλάχιστον τα 10 έχουν ένα defender..

 

αυτα πες τα σε όλους που μου έρχονται με cryptlocker ιούς κτλπ έχουν κλάψει μανούλες....... τουλάχιστον τα 10 έχουν ένα defender

Φιλε μου εγω τα εχω απο το 2001 και ποτε  μα ποτε δεν εχω κολησει ιους. Αν εισαι ανθρωπος το defender το απενεργοποιεις γιατι πολυ απλα ειναι ενας πραγματικος καρκινος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω τα εχω απο το 2001 και ποτε  μα ποτε δεν εχω κολησει ιους. Αν εισαι ανθρωπος το defender το απενεργοποιεις γιατι πολυ απλα ειναι ενας πραγματικος καρκινος.

βασικά την πατάνε απο τα emails.. το gmail εχει ενα βασικό antivirus/spam φίλτρο αλλα τα εταιρικά emails πολλές φορές σου στέλνουν τα πάντα στο outlook/thunderbird και έτσι την πατάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αμα θεληδω 64bit XP?

Ειναι τιγκα στα bugs.

Φιλε μου μαλλον δεν εισαι σωστα ενημερομενος.. Υπαρχει pacth για windows xp που το βαζεις και σου αναγνωριζει μεχρι 8GB RAM

 

Οριστε και το link αν εδιαφερεσε: https://www.techwalla.com/articles/how-to-enable-pae-on-a-32-bit-windows-xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...