Προς το περιεχόμενο

[Powerbank] Xiaomi Powerbank 10000mAh@banggood ~ $14.39


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παραθέτω:

 

"We are so sorry to tell you that due to the limitation of the postal service, we can't ship this order by Air parcel register.

 

In this case,do you mind we ship this order by Standard shipping? If you don’t agree with it, we can cancel your order and arrange a refund for it to you. Also, you can cancel your order on the customer interface in your account."

 

Οπότε στέλνουν, αλλά μόνο με standard shipping. Άρα θα φτάσει σε κανένα δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παραθέτω:

 

"We are so sorry to tell you that due to the limitation of the postal service, we can't ship this order by Air parcel register.

 

In this case,do you mind we ship this order by Standard shipping? If you don’t agree with it, we can cancel your order and arrange a refund for it to you. Also, you can cancel your order on the customer interface in your account."

 

Οπότε στέλνουν, αλλά μόνο με standard shipping. Άρα θα φτάσει σε κανένα δίμηνο.

Καλημέρα.

Εγώ με από ταχυδρομείο παρέλαβα μέσα σε 3 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παραθέτω:

 

"We are so sorry to tell you that due to the limitation of the postal service, we can't ship this order by Air parcel register.

 

In this case,do you mind we ship this order by Standard shipping? If you don’t agree with it, we can cancel your order and arrange a refund for it to you. Also, you can cancel your order on the customer interface in your account."

 

Οπότε στέλνουν, αλλά μόνο με standard shipping. Άρα θα φτάσει σε κανένα δίμηνο.

Το ίδιο είπαν και σε εμένα. Τους είπα να το στείλουν χωρίς tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Εγώ με από ταχυδρομείο παρέλαβα μέσα σε 3 εβδομάδες.

Το ιδιο και εγώ.

Αλλά πριν την προσφορά είχα ξαναπαραγγείλει powerbank απο BG και είχα φάει άκυρο λογω του ταχυδρομείου

και τότε ήταν πάλι standard shipping. Μάλλον ελυσαν το όποιο θέμα είχαν εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώζουν ζωές αυτά τα Power bank πραγματικά. Βγαίνω έξω και το δίνω σε 4 5 άτομα κάθε φορά να φορτισουν. Μου το ζητάνε δηλαδή μόλις το δουν. Θα κουβαλάω και δεύτερο για τον κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνησα με banggood για το θεμα του σφυριγματος που ακουγετε σε ησυχο περιβαλλον ,τους ειπα αν μου εγγυωνται την σωστη λειτουργια του powerbank χωρις απροβλεπτες καταστασεις, αν παρουν αυτοι την ευθυνη για παν ενδεχομενο ,ειτε για ζημια του κινητου ,ειτε του ιδιου του φορτιστη 

Πηρα απαντηση οτι δεν το γνωριζουν το θεμα και ουτε εχει αναφερθει ξανα ,δηλαδη δεν ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο αυτο η οχι ,μου ζητησαν καποια στοιχεια απο το powerbank οπως και ενα βιντεακι για να το δουνε 

Θα τους στειλω βιντεο αλλα δεν ξερω αν θα κουγετε το προβλημα  

Μιλαω για το powerbank qc2 , σε εσας που επισης ακουγετε το δουλευετε κανονικα; δεν φοβαστε για παν ενδεχομενο; ειτε ζημια του εαυτου σας ειτε του κινητου;

θα προσπαθησω να βγαλω μια ακρη μαζι τους για να δω τι γινεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά χαλαρώστε πρώτη φορά ακούτε κάποιον μετασχηματιστή ή φορτιστή να βγάζει χαμηλόφωνο θόρυβο;

 

Είναι φυσιολογικό ναι :)

 

Όλοι οι φορτιστές/μετασχηματιστές παράγουν θόρυβο αν βάλεις το αυτί σου δίπλα, πολλές φορές ο ήχος είναι απλά σε συχνότητες που δεν αντιλαμβανόμαστε.

 

Ο λόγος που συμβαίνει οφείλεται στον τρόπο λειτουργίας τους, μην σκάτε άδικα, δεν έχω κομματιάσει το δικό μου να δω ακριβώς πως είναι φτιαγμένος αλλά πιστεύω ότι το δικό σου "παράγει" θόρυβο ίσως από κακή εισαγωγή της σιλικόνης που αποτρέπει τις δονήσεις των component του. Δεν προκαλεί πρόβλημα στην λειτουργία όμως αν οφείλεται σε αυτό.

 

Βέβαια αν μιλούσαμε για μεγαλύτερης τάσης μετασχηματιστές θα ήταν σημάδι κακής ποιότητας κατασκευής. Κ το δικό μου που το έχω 3 μήνες αν το βάλω σε quick charge αλλά ή σε φόρτιση 2,1A ακριβώς κολλητά με το αυτί μου αντιλαμβάνομαι έναν σχεδόν ανύπαρκτο ήχο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Billator ενταξει φιλε ,μακαρι να ειναι οπως τα λες ,αλλα μετα απο διαφορα γεγονοτα μπαταριων και κινητων που κανουν εκρηξη ειναι φυσιολογικο να εχουμε καποιες επιφυλαξεις ,περα απο την σωματικη μας ακεραιοτητα συνδεουμε και ενα κινητο αξιας 600 ευρω ,τωρα αν ειναι για 15 ευρω να παθουμε καποια ζημια ειναι προτιμοτερο να το πεταξω ,αν ειναι φυσιολογικο οπως αναφερεις τοτε κανενα προβλημα ,εννοειτε πως δεν μ ενοχλει ο θορυβος αλλα με προβληματιζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αντιληπτό στους περισσότερους φορτιστές γιατί πολύ απλά σχεδόν κανείς μας δεν τους βάζει στην πρίζα κ κολλάει το αυτί πάνω τους.

 

Θεωρώ ότι δεν έχεις πρόβλημα, αν ο ήχος είναι δυνατός όμως αν θες κοίταξε για αντικατάσταση για ψυχολογικούς κυρίως λόγους για να μην το έχεις στο μυαλό σου.

 

Οι μπαταρίες και τα προβλήματα τους είναι ίδια από την αρχή λειτουργίας τους, απλά τώρα έγινε στην μόδα όλοι να κυνηγάν και να δημοσιεύσουν τέτοια περιστατικά.

Δεν εμφανίστηκαν τώρα πρώτη φορά αυτά τα περιστατικά, πάντα υπήρχαν, αλλά μέχρι πριν τα τελευταία περιστατικά που έγινε τόσος ντόρος, πιστεύω επιτηδευμένα, κανένας δεν έδινε σημασία για αυτά. Μιας κ δεν σύμφερε κανέναν ο καταναλωτής να φοβάται για τις μπαταρίες που κουβαλάει πάνω του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το δοκιμαζω παλι ο ηχος ακουγετε οταν φορτιζετε το ιδιο powerbank, ΟΧΙ οταν φορτιζω το κινητο , οταν λεω ακουγετε εννοω ελαχιστα ,σε ησυχο περιβαλλον και το αυτι κοντα σε αυτο , αν ειναι οπως τα λεει ο @Billator τοτε σιγουρα δεν υπαρχει θεμα ,μακαρι γιατι μου αρεσε παρα πολυ, γρηγορη φορτιση και πανεμορφη συσκευη ,οπως και πολυ βολικη  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...