Προς το περιεχόμενο

[Powerbank] Xiaomi Powerbank 10000mAh@banggood ~ $14.39


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου δεν ειναι fix ο φορτιστης με το καλωδιο, τοτε με το καλωδιο που εχει μεσα φορτιζεις το power bank  ,παει αυτο ,για να καταλαβεις η εισοδος που εχει το power bank ειναι σαν αυτην που εχουν σχεδον ολα τα κινητα ,τωρα για να φορτιζεις το κινητο εχεις το υπαρχων καλωδιο του κινητου ,αρα δεν χρειαζεσαι τιποτα

 

edit τωρα δεν ξερω αυτο το type-c αν δεχετε φορτιση απο usb 2 ,για να το καταλαβεις συνδεσε το κινητο σε pc -usb2 και δες αν φορτιζει

φιλε σε ευχαριστω. αρα η θυρα του παουερμπανκ ειναι micro usb και οχι mini usb.

παει αυτο

το κινητο μου φορτιζει απο usb2. ομως φορτιζει αισθητα πιο αργα. αρα το παουερμπανκ δεν εχει γρηγορη φορτιση? αφου γραφει quick charge. μπερδευτηκα παλι γαμωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλε σε ευχαριστω. αρα η θυρα του παουερμπανκ ειναι micro usb και οχι mini usb.

παει αυτο

το κινητο μου φορτιζει απο usb2. ομως φορτιζει αισθητα πιο αργα. αρα το παουερμπανκ δεν εχει γρηγορη φορτιση? αφου γραφει quick charge. μπερδευτηκα παλι γαμωτο...

απο το pc φορτιζει αργα αφου δινει εξοδο max 0,5Αh ,ο φορτιστης ειναι QC2 αλλα πρεπει να  υποστηριζει και το κινητο γρηγορη φορτιση, ποιο κινητο εχεις; ακομη και αν δεν υποστηριζει QC2 θα σου δωσει πανω κατω 2 Αh ,μια χαρα θα εισαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το pc φορτιζει αργα αφου δινει εξοδο max 0,5Αh ,ο φορτιστης ειναι QC2 αλλα πρεπει να  υποστηριζει και το κινητο γρηγορη φορτιση, ποιο κινητο εχεις; ακομη και αν δεν υποστηριζει QC2 θα σου δωσει πανω κατω 2 Αh ,μια χαρα θα εισαι

φιλε εχω το microsoft lumia 950

ακου λοιπον τι ειχα παθει, και ρωταω για καλωδια κτλ κτλ

εχω ενα φορτιστη νοκια για το αμαξι. βγαζει 1ah. οταν αλλαξα κινητο (και πηρα το 950) επρεπε να αλλαξω καλωδιο usb για να παρω ενα type c. πηρα μια κινεζια και κααταλαβα πως το κινητο φορτιζε απελπιστηκα αργα. ουσιαστικα σχεδον δε φορτιζε αν ειχες και το τζιπιες ανοιχτο... οποτε πηρα ενα καλωδιο usb με μπλε πλαστικουλι στην υποδοχη (usb3) και μετα φορτιζε σφαιρα. γιαυτο ρωταω για καλωδια κτλ, μην την παθω. και βλεπω στο ιμπει κινεζικα καλωδια που λενε fast charge αλλα δεν ειναι μπλε το πλαστικο του usb και αναρωτιεμαι αν ειναι μουφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εχω το microsoft lumia 950

ακου λοιπον τι ειχα παθει, και ρωταω για καλωδια κτλ κτλ

εχω ενα φορτιστη νοκια για το αμαξι. βγαζει 1ah. οταν αλλαξα κινητο (και πηρα το 950) επρεπε να αλλαξω καλωδιο usb για να παρω ενα type c. πηρα μια κινεζια και κααταλαβα πως το κινητο φορτιζε απελπιστηκα αργα. ουσιαστικα σχεδον δε φορτιζε αν ειχες και το τζιπιες ανοιχτο... οποτε πηρα ενα καλωδιο usb με μπλε πλαστικουλι στην υποδοχη (usb3) και μετα φορτιζε σφαιρα. γιαυτο ρωταω για καλωδια κτλ, μην την παθω. και βλεπω στο ιμπει κινεζικα καλωδια που λενε fast charge αλλα δεν ειναι μπλε το πλαστικο του usb και αναρωτιεμαι αν ειναι μουφα...

καταλαβα, παρε καλωδιο μαρκας Anker και θα με θυμηθεις ,μαιμου καλωδια no name να μην αγοραζεις ,δεν περναει αρκετο ρευμα απο αυτα και δημιουργουν προβληματα ,βλεπω QC2 δεν εχει το 950 αλλα δεν θα εχεις προβλημα ,θα φορτιζει παλι σχεδον οπως σου φορτιζει οταν το εχεις στην πριζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβα, παρε καλωδιο μαρκας Anker και θα με θυμηθεις ,μαιμου καλωδια no name να μην αγοραζεις ,δεν περναει αρκετο ρευμα απο αυτα και δημιουργουν προβληματα ,βλεπω QC2 δεν εχει το 950 αλλα δεν θα εχεις προβλημα ,θα φορτιζει παλι σχεδον οπως σου φορτιζει οταν το εχεις στην πριζα

να εισαι καλα φιλε μου. σε ευχαριστω πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχουν στο banggood μόνο στην China αποθήκη η οποία σε στέλνει στην Ελλάδα.

Τι εναλλακτική έχουμε;

 

Με 2 δολάρια παραπάνω σε σχέση με το banggood (19,99) το αγοράζεις από το Geekbuying

 

http://www.geekbuying.com/item/Orignal-Xiaomi-Mi2-10000mAh-Lithium-Polymer-Power-Bank---Silver-373377.html

 

Και δεν έχει και περιορισμό αποθήκης.

 

Και στο Geekbuying υπάρχει και το Romoss 10000 στα 15,99 (άμεσα διαθέσιμο το ροζ και το μπλε), το οποίο είναι, επίσης, πολύ καλό.

 

http://www.geekbuying.com/item/Original-ROMOSS-Polymos-10-Air-10000mAh-Dual-USB-Li-polymer-Power-Bank-Mobile-Power-Charger---Blue-363122.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σορρυ που spammaro αλλά χάλασε σε κανέναν το 10000 το απλό της XIaomi? Το είχα πάρει πριν 2 χρόνια και κάτι ψιλά. Το έχω χρησιμοποιήσει το πολύ 10 φορές. ¨Οσες φορές το χρειάστηκα ήταν μια χαρά. Ανοίγω τις προάλλες την τσάντα και πάω να φορτίσω το κινητό και τπτ... Τα λαμπάκια του δεν αντιδρούσαν στο πάτημα του power. Πάω να το φορτίσω  και δεν φορτιζε κλασικά όπως τις άλλες φορές αλλά νομίζω αναβόσβηναν όλα μαζί. Χάλασε μόνο του...

 

 

 

Επίσης μεταξύ romos και xiaomi προτίνετε? Έχουμε κανέναν κωδικό για το τι είναι πιο φθηνο και καλό στα 5-10Kmah?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σορρυ που spammaro αλλά χάλασε σε κανέναν το 10000 το απλό της XIaomi? Το είχα πάρει πριν 2 χρόνια και κάτι ψιλά. Το έχω χρησιμοποιήσει το πολύ 10 φορές. ¨Οσες φορές το χρειάστηκα ήταν μια χαρά. Ανοίγω τις προάλλες την τσάντα και πάω να φορτίσω το κινητό και τπτ... Τα λαμπάκια του δεν αντιδρούσαν στο πάτημα του power. Πάω να το φορτίσω  και δεν φορτιζε κλασικά όπως τις άλλες φορές αλλά νομίζω αναβόσβηναν όλα μαζί. Χάλασε μόνο του...

Επειδή είπες ότι το έχεις χρησιμοποιήσει σε 2 χρόνια το πολύ 10 φορές για κοίτα μήπως είναι τελείως ξεφόρτιστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είπες ότι το έχεις χρησιμοποιήσει σε 2 χρόνια το πολύ 10 φορές για κοίτα μήπως είναι τελείως ξεφόρτιστο!

 

 

Οι μπαταρίες λιθίου πεθαίνουν αν μείνουν τελείως άδιες,μήπως και λόγω της μικρής του χρήσης την πάτησες έτσι;

 

Όχι δεν το είχα ξεφόρτιστο... εκεί είναι το περίεργο. Γενικά δεν το χρησιμοποιούσα πολύ αλλά το πρόσεχα:P Δηλαδή πρέπει κανονικά να είχε πάνω από 3/4. Πχ μια βδομάδα νωρίτερα απλά λειτουργούσε... τόσο απλά.Όχι τίποτα άλλο αλλά το καλοκαίρι είναι και η πιο πιθανή του χρήση και παίζει να μου κόψει τα πόδια αυτή η αναποδιά :P Για αυτό προτίνετε αν θέλετε μεταξύ romos kai xiaomi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το είχα ξεφόρτιστο... εκεί είναι το περίεργο. Γενικά δεν το χρησιμοποιούσα πολύ αλλά το πρόσεχα:P Δηλαδή πρέπει κανονικά να είχε πάνω από 3/4. Πχ μια βδομάδα νωρίτερα απλά λειτουργούσε... τόσο απλά.Όχι τίποτα άλλο αλλά το καλοκαίρι είναι και η πιο πιθανή του χρήση και παίζει να μου κόψει τα πόδια αυτή η αναποδιά :P Για αυτό προτίνετε αν θέλετε μεταξύ romos kai xiaomi...

Γενικά κ σε εμένα είχε αυτό το πρόβλημα. Τα ανοιξα κ ξανακολλησα το καλώδιο του σενσορα θερμοκρασίας κ ξεκίνησε να δουλεύει παλι.

 

Το έχω κανει κ σε 2-3 φίλους που τους "πέθανε" ξαφνικά. Στο καινούριο μοντέλο δεν υπάρχει ευτυχώς τέτοιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...