Προς το περιεχόμενο

Προκάτ σπίτι ... να το προχωρήσω?


demis_n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να απευθυνθείς και στη κατασκευαστική Stamatiou Homes (www.stamatiouhomes.gr, https://www.facebook.com/stamatiouhomes.gr/). Εγώ έκανα εκεί το σπίτι μου και οι άνθρωποι ήταν φοβεροί και με τις γνώσεις που έπρεπε, τόσο νομικά όσο και κατασκευαστικά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, elenianna είπε

Μπορείς να απευθυνθείς και στη κατασκευαστική Stamatiou Homes (www.stamatiouhomes.gr, https://www.facebook.com/stamatiouhomes.gr/). Εγώ έκανα εκεί το σπίτι μου και οι άνθρωποι ήταν φοβεροί και με τις γνώσεις που έπρεπε, τόσο νομικά όσο και κατασκευαστικά!

Φαντάζομαι το ονομα σου είναι elenianna Stamatiou?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, moure είπε

Φαντάζομαι το ονομα σου είναι elenianna Stamatiou?

Αμέ, συνέταιρος Ηλίας Τσετσένογλου , για τα επιπλα κυριως.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mindreader είπε

Εχει παρει το ματι μου και ενα γραφειο Αφων Τουλουμη απο Χαλκιδα, που κατασκευαζει σε ολη την Ελλαδα.

Επειδη ειναι εδω κοντα μου ξερω οτι εχουν εξειδικευση σε μεταλικα κτηρια και κανουν παπαδες https://www.afoitouloumi.gr/

Α και με λενε Βιλλα και οχι τουλουμη ! ! !

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, villasg είπε

Επειδη ειναι εδω κοντα μου ξερω οτι εχουν εξειδικευση σε μεταλικα κτηρια και κανουν παπαδες https://www.afoitouloumi.gr/

Α και με λενε Βιλλα και οχι τουλουμη ! ! !

www.touloumis-villas.gr 

:D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Στις 28/8/2017 στις 10:11 ΜΜ, Lampakis είπε

Παιδιά να σας ρωτήσω, ισχύει αυτό πού άκουσα ότι για προκατ δεν μπορείς να το κάνεις σε οικόπεδο πχ 250 τμ αλλά πρέπει να είναι τουλάχιστον 3-4 στρέμματα και παραπάνω? Γιατί είμαι πολύ ζεστός με το θέμα και εδώ και λίγο καιρό ψάχνω οικόπεδο οικοδομισημο γύρω στα 300 τμ,αν όμως ισχύει αυτό τότε άκυρο το εξοχικό

Οχι φιλε μου δεν ισχυει αυτό. Εγω ξεκιναω σε 250 τμ..

Παιδια ευχαριστώ πολυ για ολες τις απαντησεις. Τυχαια ξαναεπεσα πανω στο topic αυτο και μιας και απο αρχες Νοεμβρη ξεκιναω την κατασκευη, με την ολοκληρωση θα σας εχω εναν πληρη φακελο με ολες τις λεπτομερειες, ωστε εαν καποιος μελλοντικα την χρειαστει, να εχει ετοιμη πληροφορια. Μου πηρε αρκετο καιρο με το ψαξιμο, αλλα πλεον εχω καταληξει και ξεκιναμε. Θα σας εχω ενημερους. Λογικα αρχες καλοκαιριου θα ειμαστε μεσα. Ευχαριστω και παλι..

Υγ μιλαμε για προκατασκευη, εννοειται

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι κ να αποφασίσεις ψάξε το πολύ κ σε πολλούς..Ειδικά στην άδεια μπορείς να γλιτώσεις μέχρι κ τα μισά.Φιλος μου μένει σε προκάτ 7 ετών κ είναι μια χαρά ούτε υγρασιες,καλή ηχομόνωση κ μέχρι που μου το είπε δεν είχα καταλάβει ότι είναι προκάτ. Επίσης μπορείς να το συνδυάσεις με πάνελ στην οροφή κ να να έχεις αυτονομία στον φωτισμό ας πούμε (αν έχετε ηλιοφανεια) κ το υπόλοιπο σπίτι να παίρνει από δεη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/10/2018 στις 10:31 ΠΜ, demis_n είπε

Οχι φιλε μου δεν ισχυει αυτό. Εγω ξεκιναω σε 250 τμ..

Παιδια ευχαριστώ πολυ για ολες τις απαντησεις. Τυχαια ξαναεπεσα πανω στο topic αυτο και μιας και απο αρχες Νοεμβρη ξεκιναω την κατασκευη, με την ολοκληρωση θα σας εχω εναν πληρη φακελο με ολες τις λεπτομερειες, ωστε εαν καποιος μελλοντικα την χρειαστει, να εχει ετοιμη πληροφορια. Μου πηρε αρκετο καιρο με το ψαξιμο, αλλα πλεον εχω καταληξει και ξεκιναμε. Θα σας εχω ενημερους. Λογικα αρχες καλοκαιριου θα ειμαστε μεσα. Ευχαριστω και παλι..

Υγ μιλαμε για προκατασκευη, εννοειται

Γεια χαρά! Πως έχει πάει η κατασκευή έως τώρα; Το ψάχνω κι εγώ τον τελευταίο καιρό μιας και τα ενοίκια έχουν πάει στα ύψη. 

Όταν έχεις κάποιο νέο, ενημέρωσε μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/11/2018 στις 7:12 ΜΜ, loco είπε

Γεια χαρά! Πως έχει πάει η κατασκευή έως τώρα; Το ψάχνω κι εγώ τον τελευταίο καιρό μιας και τα ενοίκια έχουν πάει στα ύψη. 

Όταν έχεις κάποιο νέο, ενημέρωσε μας!

Καλημερα φιλε μου, ειμαστε στην πολεοδομια για αδεια. Σταδιακα θα ανεβαζω updates και λεπτομερειες. 

Επεξ/σία από demis_n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 4/12/2018 στις 12:52 ΜΜ, demis_n είπε

Καλημερα φιλε μου, ειμαστε στην πολεοδομια για αδεια. Σταδιακα θα ανεβαζω updates και λεπτομερειες. 

Καλησπέρα φίλε μου!!!Ελπίζω όλα να βαίνουν καλώς!!μήπως έχεις καμία ενημέρωση να μοιραστείς μαζί μας;;;Επίσης θα μπορούσες μήπως να μ πείς ποια εταιρεία επέλεξες;;;ενδιαφέρομαι και εγώ για κάτι παρόμοιο...    

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοίως και εμένα ενδιαφέρει.

Το μόνο κόλλημα είναι η μεταπωλητική αξία των προκάτ που φαντάζομαι είναι χαμηλότερη των συμβατικών κατοικιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...