Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/12/2023 στις 9:40 ΠΜ, andreasomagiras είπε

Σε αγορές με την φυσική κάρτα αλλά και με το google wallet σε pos  διαφορετικών καταστημάτων. 

Δεν έχω δοκιμάσει ηλεκτρονικά. 

Την δοκίμασα στις 31 σε διόδια με φυσική κάρτα και μου δούλεψε σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, runner69 είπε

Την δοκίμασα στις 31 σε διόδια με φυσική κάρτα και μου δούλεψε σωστά.

Εξακολουθεί να "έχει πρόβλημα", έχω στείλει mail αλλά δεν ελπίζω σε κάποια λύση. 

Σκέφτηκα, ακόμα, να καλέσω στην curve την σύζυγο και να κάνουμε χρήση το δικό της λογαριασμό. 

Δεν ξέρω σε περίπτωση που καταργήσω τον λογαριασμό μου, μετά από πόσο διάστημα θα μπορούσα να δημιουργήσω καινούριο ή ακόμα εάν δε μπορέσω ξανά. 

Αν μου απαντήσουν ποτέ στο mail, θα ρωτήσω και αυτή την περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μια χαζή (;) ερώτηση. 

Μπορώ να συνδέσω στην curve κάρτα που ανήκει σε άλλο άτομο; 

Φαντάζομαι πως όχι, αλλά η ερώτηση είναι δίχως κόστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, andreasomagiras είπε

Μια χαζή (;) ερώτηση. 

Μπορώ να συνδέσω στην curve κάρτα που ανήκει σε άλλο άτομο; 

Φαντάζομαι πως όχι, αλλά η ερώτηση είναι δίχως κόστος. 

Το έχω κάνει. Δοκιμασε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το έχω κάνει αλλά δεν αποκλείεται να "χτυπήσει" αν γίνει κάποιες φορές με διαφορετικά άτομα. Δε το έχω ακούσει πουθενά αλλά δε θα μου φανεί παράξενο αν συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/02/2024 at 15:26, andreasomagiras said:

Κάποια στιγμή στο παρελθόν, είχα διάβασα κάτι τέτοιο αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν για την curve ή κάποια άλλη υπηρεσία. 

Όλες οι υπηρεσίες έχουν κάποια μέτρα ασφαλείας. Όπως πχ αν προσπαθησεις πολλές φορές να κάνεις log in με λάθος κωδικό, οπότε δεν αποκλείεται αν δουν κάποια τέτοια κίνηση να χτυπήσει καμπανάκι. Το να βλέπουν στο δικό σου λογαριασμό να εισάγονται κάρτες με διάφορα ονόματα εκτός του δικού σου είναι σοβαρός λόγος ελέγχου. Δε λέμε για μια φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χθες το κατέβασα, έβαλα μια κάρτα και μου ζητάει identification. Δεν με αφήνει ουτε να βγαλω την κάρτα, ούτε να κλείσω το account.

Στο καπάκι έστειλα mail για ακύρωση/κλείσιμο λογαριασμού και δεν έχουν απαντήσει καν 1,5 μέρα μετά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, pan05 είπε

Χθες το κατέβασα, έβαλα μια κάρτα και μου ζητάει identification. Δεν με αφήνει ουτε να βγαλω την κάρτα, ούτε να κλείσω το account.

Στο καπάκι έστειλα mail για ακύρωση/κλείσιμο λογαριασμού και δεν έχουν απαντήσει καν 1,5 μέρα μετά..

Και γιατι δεν περνας την ταυτοτητα να ξεμπερδευεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα καιρο να φαω διπλοχρεωση στην κάρτα πίσω από την curve. Καλως την παλι. Αυτη τη φορα για πληρωμη στην ΕΥΔΑΠ. Θα αναμενω τις επομενες μερες την επιστροφη της μιας κινησης χωρις να κανω κατι.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φεύγω για Τουρκία την ερχόμενη εβδομάδα.... έχω βάλει την curve στο g pay την συνδεσα με χρεωστική της Πειραιώς, έχω τσακαρει καί μέσα από την εφαρμογή ως βασικό νόμισμα τό ευρώ..... άρα μπορώ να την χρησιμοποιήσω με το κινητό για αγορές στην Τουρκία κανονικά; θά έχω έξτρα χρέωση; κάθε φορά θά με ρωτάει ο Τουρκος σέ ποίο νόμισμα θά γίνει ή συναλλαγή; ή απλά θά τό περνάω στο μηχανιμα καί τέλος;ειχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα.Θέλω να με πειτε τι πρεπει να κανω .Ειχα βγαλει αυτην την κάρτα και τον Απρίλιο του 24 λήγει.Την ειχα βγαλει μέχρι να έρθει το google pay ,πλέον δέν την χρειάζομαι.Απο την εφαρμογή του κινητού,να κανω διαγραφή λογαριασμού,ή δέν αρκεί αυτό.;Υπάρχει περίπτωση να έρθει άλλη;Με ήρθε εμαιλ που θα δειτε σε σποιλερ .

Spoiler

2024-03-25131204.png.77a8be6c8f59d5b3a7814a3b60670e43.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2024 στις 10:07 ΜΜ, stratosma25 είπε

Φεύγω για Τουρκία την ερχόμενη εβδομάδα.... έχω βάλει την curve στο g pay την συνδεσα με χρεωστική της Πειραιώς, έχω τσακαρει καί μέσα από την εφαρμογή ως βασικό νόμισμα τό ευρώ..... άρα μπορώ να την χρησιμοποιήσω με το κινητό για αγορές στην Τουρκία κανονικά; θά έχω έξτρα χρέωση; κάθε φορά θά με ρωτάει ο Τουρκος σέ ποίο νόμισμα θά γίνει ή συναλλαγή; ή απλά θά τό περνάω στο μηχανιμα καί τέλος;ειχαριστω!

 

Πιθανον να εχει εξτρα προμηθεια 1% λογω νομισματος, τσεκαρε το και ενημερωσε και εδω. Το σιγουρο ειναι να ζητας στον Τουρκο να χρεωσει σε τουρκικες λιρες γιατι θα βλεπει την καρτα οτι ειναι σε €.

Στις 25/3/2024 στις 1:16 ΜΜ, iliata2410 είπε

καλησπέρα.Θέλω να με πειτε τι πρεπει να κανω .Ειχα βγαλει αυτην την κάρτα και τον Απρίλιο του 24 λήγει.Την ειχα βγαλει μέχρι να έρθει το google pay ,πλέον δέν την χρειάζομαι.Απο την εφαρμογή του κινητού,να κανω διαγραφή λογαριασμού,ή δέν αρκεί αυτό.;Υπάρχει περίπτωση να έρθει άλλη;Με ήρθε εμαιλ που θα δειτε σε σποιλερ .

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

2024-03-25131204.png.77a8be6c8f59d5b3a7814a3b60670e43.png

 

απο την στιγμη που δεν χρεωνει για την καρτα , μην τους κλεινετε. Ποτε δεν ξερετε αν θα το ξαναχρειαστειτε για καποια αγορα ή στο εξωτερικο ωστε να μην βαλετε απευθειας την ελληνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, runner69 είπε

απο την στιγμη που δεν χρεωνει για την καρτα , μην τους κλεινετε. Ποτε δεν ξερετε αν θα το ξαναχρειαστειτε για καποια αγορα ή στο εξωτερικο ωστε να μην βαλετε απευθειας την ελληνικη.

Σε αυτήν την περίπτωση θα μου έρθει καινούργια;η θα ανανεωθεί αυτόματα και θα έχω μόνο εικονική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Σε αυτήν την περίπτωση θα μου έρθει καινούργια;η θα ανανεωθεί αυτόματα και θα έχω μόνο εικονική;

ναι θα σου ερθει καινουρια. Λογικα θα πρεπει να κανεις μια επιβεβαιωση οτι δεν εχουν αλλαξει τα στοιχεια αλληλογραφιας πριν την στειλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...