Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Sakis_Spooky είπε

Το ίδιο και εγώ... χρησιμοποίησα μία από τις 4 που έχω περασμένες χωρίς πρόβλημα!

Είναι νομίζω μέχρι να λήξουν οι κάρτες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εγώ που είμαι παλιός πελάτης με πολλές περασμένες κάρτες, αν και δεν έκανα αναβάθμιση σε πληρωμένο πρόγραμμα ακόμα έχει όλες τις κάρτες μου μέσα. Δεν τις έχω δοκιμάσει όλες αλλά δε φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι.

 

 

2 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Το ίδιο και εγώ... χρησιμοποίησα μία από τις 4 που έχω περασμένες χωρίς πρόβλημα!

Έληξε μια που είχα περασμένη (Πειραιώς) και δεν μου περνάει την αντικαταστάτρια.

Η μλκια είναι πως το είχα ξεχάσει και θα μπορούσα να την έχω κι αυτή. Είχε λήξει Ιούλιο, πριν τις αλλαγές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

εληξε 10/22 η καρτα που ειχα και δεν το ειχα καταλαβει...(δεν την πολυ χρησιμοποιω)

χρειαστηκε  λοιπον να την χρησιμοποιησω και ετσι ειδα οτι θα επρεπε να ειχαν στειλει την νεα αλλα δεν εχω λαβει τιποτα.

εστειλα μηνυμα μεσω της εφαρμογης και μου απαντησαν να κανω ταυτοποιηση μεσω ενος λινκ που μου εστειλαν με ταυτοτητα και σελφι και κατοπιν να τους πω οτι  το εκανα ωστε να επιταχυνουν την διαδικασια αντικατστασης.

ακολουθησα το λινκ αλλα δεν φαινεται να μπορω να ανεβασω φωτο της ταυτοτητας.

βγαζω την φωτο αλλα δεν ανεβαινει στην σελιδα

εχει τυχει σε κανεναν;

καμμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Δοκίμασε εδώ.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Θα δοκιμάσω στο λινκ που μου έδωσαν και αύριο με το φως της ημέρας μήπως προχωρήσει η διαδικασία και αν δεν πετύχει θα δοκιμάσω στο μέιλ που μου έστειλες φίλε. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bitbit είπε

σε εμένα γράφει ότι την στείλανε. λήγει τέλος του έτους. Μέχρι 28/11 υποτίθεται θα την είχα. Φαντάζομαι είναι θέμα ΕΛΤΑ (ελπίζω)

Είναι καθαρά θέμα ΕΛΤΑ , θα περιμένεις πάνω από 15 μέρες από ότι σου έχουν πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

τελικά την πήρα, όλα καλά.

Μια ερώτηση μόνο για επιβεβαίωση μετά τις αλλαγές που κάνανε στο δωρεάν πακέτο.

Βλέπω ότι μέχρι 1000€/ μήνα δεν υπάρχει κάποια χρέωση για συνάλλαγμα. Αλλά έχουν νομίζω μια επιβάρυνση 0,5% τα σαββατοκύριακα. Ισχύει αυτό;

Θέλω να πάω εξωτερικό (εκτός €) και κοιτάω να δω αν έχει νόημα πλέον να τη χρησιμοποιώ ή αν χρησιμοποιήσω την N26

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή Χρονιά!

Η κάρτα μου έληγε τον 12/2022. Θα ανανεωθεί αυτόματα με καινούργια; Θα γίνει αποστολή από την Curve;

Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία εγώ;

Βλέπω στο site της Curve https://help.curve.com/card-expiration-SJfbHOh8O ότι θα έρθει κάποιο email για να επιβεβαιώσω την διεύθυνση αποστολής, το οποίο όμως δεν έχω λάβει.

Edit:

Διάβασα τα παραπάνω μηνύματα... θα δοκιμάσω μέσω της εφαρμογής να επικοινωνήσω.

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα και σε εμενα που δεν μου δουλεψε η curve σε ανανεωση καρτοκινητου cosmote μεσα απο το mobile app της (frog). Μεχρι τωρα δεν ειχα συναντησει αυτο το προβλημα. Μονο το διαβαζα κατα καιρους εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Με την CURVE έχεις την επιλογή αν χρεώσεις μία κάρτα μετά από ένα  συγκεκριμένο διάστημα να αλλάξεις τη χρέωση σε άλλη κάρτα, πως ακριβώς γίνεται η διαδικασία πιστώνεται η μία κάρτα και χρεώνεται η άλλη;

και κάτι άλλο οι πληρωμές που γίνονται με τη curve μετράνε κανονικά στο αφορολόγητο όταν έχεις συνδέσει ελληνική χρεωστική κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας

έβγαλα μια κάρτα curve για να μπορώ να κάνω αγορές από το miband. Πράγματι πριν έρθει η πλαστική κάρτα σύνδεσα μια virtual από revolut και δουλεύει μια χαρά. Ήθελα να ρωτήσω η πλαστική κάρτα που ήρθε πως ακριβώς δουλεύει? Πως μπορώ να την φορτίσω? Προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να την δώσω στη κόρη μου αλλα ιδανικά θέλω να μπορώ να της βάζω πχ 20€ / μήνα ή παραπάνω όταν θέλει να κάνει online αγορα, και να της βάλω και google pay. Μπορώ (με ποιον τρόπο) να την χρησιμοποιήσω κάπως έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, userAnon είπε

Καλημέρα σας

έβγαλα μια κάρτα curve για να μπορώ να κάνω αγορές από το miband. Πράγματι πριν έρθει η πλαστική κάρτα σύνδεσα μια virtual από revolut και δουλεύει μια χαρά. Ήθελα να ρωτήσω η πλαστική κάρτα που ήρθε πως ακριβώς δουλεύει? Πως μπορώ να την φορτίσω? Προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να την δώσω στη κόρη μου αλλα ιδανικά θέλω να μπορώ να της βάζω πχ 20€ / μήνα ή παραπάνω όταν θέλει να κάνει online αγορα, και να της βάλω και google pay. Μπορώ (με ποιον τρόπο) να την χρησιμοποιήσω κάπως έτσι?

Θα το γράψω πολύ απλά, όπως το καταλαβαίνω εγώ, η curve είναι σαν να έχεις το πορτοφόλι της google σε φυσική κάρτα με τον περιορισμό πλέον ότι μπορείς να έχεις συνδεδεμένες έως 2 κάρτες. 

Εγώ την έχω και σύνδεσα την payzy και μια της Εθνικής. 

Οπότε μπορείς να δώσεις την curve στην κόρη σου, να συνδέσεις μία ηλεκτρονική της revolut στην οποία θα προσθέτεις το ανάλογο ποσό. 

Έτσι σκέφτομαι να το κάνω και εγώ όταν έρθει η ώρα και χρειαστεί! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, andreasomagiras είπε

Οπότε μπορείς να δώσεις την curve στην κόρη σου, να συνδέσεις μία ηλεκτρονική της revolut στην οποία θα προσθέτεις το ανάλογο ποσό. 

Κάτι τέτοιο θέλω να πιστεύω και εγώ. Το θέμα είναι ότι δεν γνωρίζω πως να συνδέσω 1 από τις 2 κάρτες στην πλαστική. Θα δοκιμάσω να βάλω και την 2η μήπως δίνει την επιλογή τότε.

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από userAnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...