Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Προσωπικά πρό NFC εποχές μου είχε λύσει τα χέρια γιατί είχα περάσει όλες τις κάρτες μου εκεί και κουβαλούσα μόνο μια. 
  • Μετά στις αρχές του ios wallet, που δεν δεχόταν την πειραιώς (μισθοδοσία), είχα βάλει την curve
  • Τώρα από την στιγμή που περνάνε όλες στο ios wallet, θεωρώ πολύ περιττή την curve, που έχει και περιορισμό καρτών.

Τώρα έχω πειραιώς, eurobank, revolut, viva κατευθείαν στο wallet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και από μένα, έχω μια συνδρομή το οποίο χρεώνει σε νόμισμα μεξικου (πέσος), δυστυχώς η revolut δε λειτουργεί και οι Ελληνικές τράπεζες με χρεώνουν προμήθεια 1 ευρώ η συνδρομή είναι κάθε 15 μέρες οποτε το μήνα είναι 2 ευρώ και η συνδρομή δε ξεπερνά το 1 ευρώ 😂, αν φτιάξω cuve προσθέτοντας ελληνική κάρτα  η προμήθεια θα ισχύει ή την αποφεύγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, rackal είπε

Καλησπέρα και από μένα, έχω μια συνδρομή το οποίο χρεώνει σε νόμισμα μεξικου (πέσος), δυστυχώς η revolut δε λειτουργεί και οι Ελληνικές τράπεζες με χρεώνουν προμήθεια 1 ευρώ η συνδρομή είναι κάθε 15 μέρες οποτε το μήνα είναι 2 ευρώ και η συνδρομή δε ξεπερνά το 1 ευρώ 😂, αν φτιάξω cuve προσθέτοντας ελληνική κάρτα  η προμήθεια θα ισχύει ή την αποφεύγω;

Την αποφεύγεις. Eurobank χρεωστική έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
17 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Δηλαδή όσα smartwatch έχουν nfc παίζει;Έχω την εντύπωση ότι κάποια smartwatch έχουν τα δικά τους πορτοφόλια.

Η εφαρμογη λειτουργει σε ολα ανεξαρτητα αν εχει nfc ή οχι. Εννοειται οτι οταν δεν εχει, πληρωνεις με την πλαστική curve. Αν εννοεις αν μπορεις να πληρωσεις απευθειας με το κινητο, τότε ναι χρειαζεται φυσικα nfc και χρειαζεται αν την προσθεσεις στο google wallet αν ειναι android κινητό ή σε στο apple wallet αν ειναι iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, alfeios είπε

Εννοειται οτι οταν δεν εχει, πληρωνεις με την πλαστική curve. Αν εννοεις αν μπορεις να πληρωσεις απευθειας με το κινητο, τότε ναι χρειαζεται φυσικα nfc και χρειαζεται αν την προσθεσεις στο google wallet αν ειναι android κινητό ή σε στο apple wallet αν ειναι iphone

Φίλε μου δεν κατάλαβες καλά την ερώτηση μου μάλλον.Για να γίνω πιο κατανοητός,στο κινητό μου έχω αυτήν την στιγμή την curve ,αν πάρω smartwatch με nfc θα πρέπει να εγκαταστήσω και εκεί την curve για να κάνω πληρωμές με το ρολόι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, iliata2410 said:

Φίλε μου δεν κατάλαβες καλά την ερώτηση μου μάλλον.Για να γίνω πιο κατανοητός,στο κινητό μου έχω αυτήν την στιγμή την curve ,αν πάρω smartwatch με nfc θα πρέπει να εγκαταστήσω και εκεί την curve για να κάνω πληρωμές με το ρολόι;

Δεν χρειάζεται ούτε στο κινητό να έχεις την εφαρμογή  για να περάσεις την κάρτα σαν Nfc,  απο εκεί και πέρα  θα σε καθοδηγήσει η εφαρμογή του ρολογιού για το πως θα προσθέσεις την κάρτα και στο ρολόι,  δεν υποστηρίζουν όλα, όλες τις κάρτες.

Πχ σε apple watch το υποστηριζει και απο όσο διαβάζω και η samsung

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβα. Απλώς κάποια ρολόγια έχουν nfc και στην περιγραφή στο skroytz δεν διευκρίνιζουν ποια πορτοφόλια έχουν. Πχ το xiaomi νομίζω έχει το alipay το οποίο μόνο κάρτα της alphabank υποστηρίζει. Το καλύτερο βέβαια είναι το Google pay το οποίο όμως δεν αρκεί ρολόι με nfc, πρέπει να είναι και wearos, που συνήθως θέλεις με 150 ευρώ και άνω τέτοια ρολόγια. 

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, iliata2410 said:

Κατάλαβα. Απλώς κάποια ρολόγια έχουν nfc και στην περιγραφή στο skroytz δεν διευκρίνιζουν ποια πορτοφόλια έχουν. Πχ το xiaomi νομίζω έχει το alipay το οποίο μόνο κάρτα της alphabank υποστηρίζει. Το καλύτερο βέβαια είναι το Google pay το οποίο όμως δεν αρκεί ρολόι με nfc, πρέπει να είναι και wearos, που συνήθως θέλεις με 150 ευρώ και άνω τέτοια ρολόγια. 

Το xiaomi μάλλον είναι συμβατό με curve

https://www.mi.com/global/support/nfc-bank?lang=en-001&tag=xiaomi-smart-band-7-nfc

 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
9 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Προσπαθώ από το πρωί να προσθέσω κάρτα και γράφει sorry you wallet maxed out,μέσα έχω 2 κάρτες μόνο τι φταίει άραγε;

Πλέον μόνο δύο κάρτες στο free πρόγραμμα σου επιτρέπει να έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...