Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, alfeios είπε

Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν δεν περάσει. Δοκίμασε.

Πιστεύω όμως ότι δεν θα μπορέσεις γιατί για την επαλήθευση απαιτείται μια μικρή χρέωση από την curve στην κάρτα του market pass (κουπονιού σιτισης) Η χρέωση δεν θα εγκριθεί από την τράπεζα επειδή η curve  δεν είναι κατάστημα με είδη διατροφής και συναφή 

Δοκίμασα μόλις , πέρασε κανονικά η κάρτα της viva market pass . 

Δεν ξέρω αν όμως θα περάσει στο ταμείο. Θα δοκιμάσω 

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Δοκίμασα μόλις , πέρασε κανονικά η κάρτα της viva market pass . 

Δεν ξέρω αν όμως θα περάσει στο ταμείο. Θα δοκιμάσω 

Περίεργο, το ότι πέρασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Δοκίμασα μόλις , πέρασε κανονικά η κάρτα της viva market pass . 

Δεν ξέρω αν όμως θα περάσει στο ταμείο. Θα δοκιμάσω 

Για την ιστορία. Ενώ πέρασε σε curve η viva , η συναλλαγή απορρίφθηκε στο κατάστημα. Οπότε πλήρωσα με την κανονική μέσω του nfc του κινητού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Για την ιστορία. Ενώ πέρασε σε curve η viva , η συναλλαγή απορρίφθηκε στο κατάστημα. Οπότε πλήρωσα με την κανονική μέσω του nfc του κινητού. 

Μια ερωτηση και αυτη για την ιστορια ...... Αφου εχεις κινητο με ΝΦΨ, γιατι δεν προσθετεις απ ευθειας την καρτα της viva στο google pay να πληρωνεις ; Τι χρειαζεται η curve ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alfeios είπε

Μια ερωτηση και αυτη για την ιστορια ...... Αφου εχεις κινητο με ΝΦΨ, γιατι δεν προσθετεις απ ευθειας την καρτα της viva στο google pay να πληρωνεις ; Τι χρειαζεται η curve ?

Εγώ στο κινητό μου έχω όλες τις κάρτες.

Η σύζυγος και η πεθερά δεν έχουνε κινητό με nfc . Και είχα μια ελπίδα ( μικρή ) μήπως τους έδινα από μια curve . ( Έχω 2 account στην curve )

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τις κάρτες στο δικό σου κινητό και κάνε εσύ τα ψώνια. Λες και θα χρειαστεί πολλές φορές. 

Επίσης στην curve δεν περνάνε προπληρωμένες. Αυτό μου είχε πετάξει εμένα όταν είχα επιχειρήσει να περάσω μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να χρησιμοποιώ την curve, πλην κάποιων μικρό συναλλαγών που έκανα πέρσι όταν είχα πάει Αμερική.

Η κάρτα έχει λήξει από τον Φεβρουάριο του 2023 και όχι μόνο δεν μπήκαν στον κόπο, να μου στείλουν καινούργια, αλλά ούτε καν να την ανανεώσουν ως virtual.

Έχει άλλος παρόμοια εμπειρία; Καλά για το customer care που έχουν δεν θέλω να γράψω γιατί θέλω να μείνω ήρεμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, itheodo είπε

Έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να χρησιμοποιώ την curve, πλην κάποιων μικρό συναλλαγών που έκανα πέρσι όταν είχα πάει Αμερική.

Η κάρτα έχει λήξει από τον Φεβρουάριο του 2023 και όχι μόνο δεν μπήκαν στον κόπο, να μου στείλουν καινούργια, αλλά ούτε καν να την ανανεώσουν ως virtual.

Έχει άλλος παρόμοια εμπειρία; Καλά για το customer care που έχουν δεν θέλω να γράψω γιατί θέλω να μείνω ήρεμος.

Και εμένα μετά την λήξη δεν μου ανανέωσαν. Δεν έστειλαν ανανεωμένη κάρτα. Μετά από επικοινωνία που μου έλεγαν κάτι για επιβεβαίωση εν νέου της διεύθυνσης αποφάσισα να διαγράψω τον λογαριασμό , να φτιάξω καινούριο και να ζητήσω κάρτα από την αρχή.

Με τα πολλά μετα από 3 μήνες τα κατάφερα και μου έστειλαν κάρτα 

Επεξ/σία από christou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενε εληγε φέτος τον Φεβρουαριο και τον Ιανουαριο μου εστειλαν καινουρια αφου μου ζητησαν εκ νεου αποστολη της ταυτοτητας για ταυτοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...