Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω παρατηρήσει ότι καπου κάπου καθυστερεί, αλλά μετά μπαίνουν. στις αρχές επίσης που τα είχε κάνει χάλια με τα υπόλοιπα και τις φορτίσεις, αλλά διόρθωσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θυμάμαι πως οι συναλλαγές μέσω curve συνδεδεμένη με κάρτα ελληνικής τράπεζας μετρούσαν στο αφορολόγητο. Όσες έχω κάνει όμως μέσα στο 2023 δεν έχουν περαστεί στο ebaknking της τράπεζας στο τμήμα του αφορολόγητου ενώ παλαιά περνούσαν. Παίζει να έχει αλλάξει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Θυμάμαι πως οι συναλλαγές μέσω curve συνδεδεμένη με κάρτα ελληνικής τράπεζας μετρούσαν στο αφορολόγητο. Όσες έχω κάνει όμως μέσα στο 2023 δεν έχουν περαστεί στο ebaknking της τράπεζας στο τμήμα του αφορολόγητου ενώ παλαιά περνούσαν. Παίζει να έχει αλλάξει κάτι;

αγορές 10/2 μια χαρά περάσαν (eurobank)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Θυμάμαι πως οι συναλλαγές μέσω curve συνδεδεμένη με κάρτα ελληνικής τράπεζας μετρούσαν στο αφορολόγητο. Όσες έχω κάνει όμως μέσα στο 2023 δεν έχουν περαστεί στο ebaknking της τράπεζας στο τμήμα του αφορολόγητου ενώ παλαιά περνούσαν. Παίζει να έχει αλλάξει κάτι;

Και εγώ με alpha card πίσω από curve , αγορές από Ali express έχουν περάσει όλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας πληρωμές με την  curve, και με τις δύο κάρτες που έχω εκεί δεν έρχεται mail παρά το ότι το έχω ενεργοποιήσει τη σχετική επιλογή. Συμβαίνει και σε άλλους;

Screenshot_2023-02-23-13-56-25-980_com.imaginecurve.curve.prd.jpg

Screenshot_2023-02-23-13-56-12-779_com.imaginecurve.curve.prd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Μάλλον πρόβλημα της εφαρμογής. Την χρησιμοποιείς ακόμα; Εγώ απ' όταν μείωσε τις κάρτες σε δύο δεν τη πολύ χρησιμοποιώ πλέον.

Είχα 4 μήνες να την χρησιμοποιήσω. Χρησιμοποιώ το Google pay. Την δοκίμασα μόνο γιατί ήθελα τις αποδείξεις πληρωμής με payzy 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2023 στις 2:06 ΜΜ, alfeios είπε

Κάνοντας πληρωμές με την  curve, και με τις δύο κάρτες που έχω εκεί δεν έρχεται mail παρά το ότι το έχω ενεργοποιήσει τη σχετική επιλογή. Συμβαίνει και σε άλλους;

Οχι , ουτε σε εμενα ερχονται πλεον emails. Μονο notification απο την εφαρμογή στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, runner69 είπε

Οχι , ουτε σε εμενα ερχονται πλεον emails. Μονο notification απο την εφαρμογή στο κινητό.

Αρα δεν φταιει η δική μου εφαρμογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω curve καρτα που το ειχα κανει απο το 2021 και ληγει τον Μαρτιο 2024.Δεν την χρειαζομαι πλεον με την εελυση του google pay. πελον μονο στα huawei κινητα χρησιμευει ,καθωςς το πορτοφολι της huawei δεχετε curve.οταν θα ληξει τι εενργεις πρεεπι να κανω για να απεμπλακω τελειως;να κανω διαγραφη λογαριασου,η θελει και κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πρόσφατη αναβάθμιση της εφαρμογής, πλέον δεν μπορείς να κάνεις log in, σου βγάζει μήνυμα 'Something gone wrong try again later'.  Χρησιμοποιώ iPhone XR με iOS 16.3.1 . Έχει αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Ερώτηση. 

Σε curve μπορούμε να περάσουμε market pass ? Για να την δώσω στην γυναίκα που δεν έχει κινητό με nfc . 

Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν δεν περάσει. Δοκίμασε.

Πιστεύω όμως ότι δεν θα μπορέσεις γιατί για την επαλήθευση απαιτείται μια μικρή χρέωση από την curve στην κάρτα του market pass (κουπονιού σιτισης) Η χρέωση δεν θα εγκριθεί από την τράπεζα επειδή η curve  δεν είναι κατάστημα με είδη διατροφής και συναφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...