Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και κατι αλλο για την Curve

Την ειχα συνδεσει με μια καρτα (πιστωτική) της Πειραιώς και ειχα προσθεσει την Curve στον λογαριασμό μου στο Paypal.

Εκανα μερικες μικροαγορες απο εκει , χωρις κανενα προβλημα και χωρις extra προμηθεια.

Σε καθε χρεωση ερχεται και επιβεβαιωτικο mail

οταν ολως εγινε μια επιστροφη απο το Paypal για αγορα που ειχε γινει με την Curve (συνδεδεμενη η Παιραιώς) δεν θα επρεπε το πσο της επιστροφης να πιστωθει στην καρτα απο την οποια εφυγε ;

Το paypal μου εστειλε μηνυμα και λεει οτι τα επεστρεψε στην Curve (σωστα εκανε)

Απο την Curve ελαβα το παρακατω mail (φωτο) που εγω δεν το καταλαβαινω. Ποσο 0€. Ενω σε AUD ειναι 1,04. 

Τα χρηματα ποτε δεν εμφανιστηκαν στην καρτα της Πειραιώς

Προφανώς η ισοτιμια ειναι 1,04 AUD = 0,00 

post-97929-0-34805500-1497536728_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πριν αρχισετε να κραζετε τραπεζες, revolut, curve κτλ προσεχτε λιγο τι πατατε στα Atm. Την curve οι ελληνικες τραπεζες την αναγνωριζουν ως αγγλικη καρτα. Ετσι το atm σας βγαζει δυο επιλογες ή να χρεωσει την καρτα σας σε ευρω (που αυτο θελετε) ή να σας τη χρεωσει σε λιρες για να σας δωσει ευρω κατι το οποιο περιεχει και την προμηθεια της τραπεζας. Επισης προσεχτε σε τι νομισμα εχετε δηλωσει την ελληνικη σας καρτα στην curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πριν αρχισετε να κραζετε τραπεζες, revolut, curve κτλ προσεχτε λιγο τι πατατε στα Atm. Την curve οι ελληνικες τραπεζες την αναγνωριζουν ως αγγλικη καρτα. Ετσι το atm σας βγαζει δυο επιλογες ή να χρεωσει την καρτα σας σε ευρω (που αυτο θελετε) ή να σας τη χρεωσει σε λιρες για να σας δωσει ευρω κατι το οποιο περιεχει και την προμηθεια της τραπεζας. Επισης προσεχτε σε τι νομισμα εχετε δηλωσει την ελληνικη σας καρτα στην curve.

Εγω δεν εκραξα κανεναν. Απλα κατεγραψα τι εγινε για να παρω απαντηση τι εκανα λαθος. Επομενως θεωρω τα παραπανω σαν ερωτηματα και σου απαντω.

1. Ζητησα να χρεωθει η καρτα μου σε Ευρω

2. Ειχε και επιλογη να χρεωθει σε λιρες, αλλα δεν την επελεξα.

3. με ρωτησε αν θελω σταθερη ισοτιμια (1,051 € / λίρα) και απαντησα ΝΑΙ

4. Δεν ενεφερε τιποτα για προμηθειες

5. Η καρτα μου στην Curve εχει δηλωθει με νομισμα Ευρω

Σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εκραξα κανεναν. Απλα κατεγραψα τι εγινε για να παρω απαντηση τι εκανα λαθος. Επομενως θεωρω τα παραπανω σαν ερωτηματα και σου απαντω.

1. Ζητησα να χρεωθει η καρτα μου σε Ευρω

2. Ειχε και επιλογη να χρεωθει σε λιρες, αλλα δεν την επελεξα.

3. με ρωτησε αν θελω σταθερη ισοτιμια (1,051 € / λίρα) και απαντησα ΝΑΙ

4. Δεν ενεφερε τιποτα για προμηθειες

5. Η καρτα μου στην Curve εχει δηλωθει με νομισμα Ευρω

Σε ευχαριστω

3) εδω ειναι το λαθος. Στην ουσια εδω το atm σε ΞΑΝΑ ρωταει αν θελεις μετατροπη. Επρεπε να πατησεις οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι πάτησες ναι στην σταθερή ισοτιμία και η απόδειξη έλεγε ότι η ισοτιμία είναι της Πειραιώς.

 

Τα χρήματα που λες ότι δεν επεστράφηκαν, τσέκαρε μήπως έχουν μπει στην gift card της curve, επέλεξε την και τσέκαρε το υπόλοιπο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι πάτησες ναι στην σταθερή ισοτιμία και η απόδειξη έλεγε ότι η ισοτιμία είναι της Πειραιώς.

 

Τα χρήματα που λες ότι δεν επεστράφηκαν, τσέκαρε μήπως έχουν μπει στην gift card της curve, επέλεξε την και τσέκαρε το υπόλοιπο της.

Για το πρωτο ενταξει .

Το δεύτερο το τσεκαρα. Δεν εχουν μπει. Δες και τη φωτο. Γραφει 1.05 δολαρια και 0€. Προφανως ειναι κι εδω μετατροπη. Ισως εχει καποιο παγιο η μετατροπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο ενταξει .

Το δεύτερο το τσεκαρα. Δεν εχουν μπει. Δες και τη φωτο. Γραφει 1.05 δολαρια και 0€. Προφανως ειναι κι εδω μετατροπη. Ισως εχει καποιο παγιο η μετατροπη

Νομίζω 1% είναι η μετατροπη για άλλο νόμισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο ενταξει .

Το δεύτερο το τσεκαρα. Δεν εχουν μπει. Δες και τη φωτο. Γραφει 1.05 δολαρια και 0€. Προφανως ειναι κι εδω μετατροπη. Ισως εχει καποιο παγιο η μετατροπη

 

Για δείξε λίγο και την αντίστοιχη συναλλαγή με το paypal. Γιατί εγώ μιας και δεν είχα συναλλαγή με επιστροφή τσέκαρα την συναλλαγή με το paypal και εμφανίζετε ακριβώς έτσι. Δηλαδή από την στιγμή που έχουν επιστραφεί τα χρήματα θεωρείτε ότι δεν υπάρχει συναλλαγή γι αυτό και το μηδέν στα ευρώ, κρατώντας όμως το original ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω 1% είναι η μετατροπη για άλλο νόμισμα

Και πως προκυπτει το 5,75€ στα 40€ ;

Για δείξε λίγο και την αντίστοιχη συναλλαγή με το paypal. Γιατί εγώ μιας και δεν είχα συναλλαγή με επιστροφή τσέκαρα την συναλλαγή με το paypal και εμφανίζετε ακριβώς έτσι. Δηλαδή από την στιγμή που έχουν επιστραφεί τα χρήματα θεωρείτε ότι δεν υπάρχει συναλλαγή γι αυτό και το μηδέν στα ευρώ, κρατώντας όμως το original ποσό.

Δες την φωτογραφια

post-97929-0-07196800-1497557195_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν επιστραφεί και σε εμένα έτσι είναι, από την στιγμή που υπάρχει επιστροφή ποσού, δεν θεωρείτε συναλλαγή.

 

Από ότι κατάλαβα δεν εμφανίζει καθόλου τι συναλλαγή σωστά, γιατί μας δείχνεις τις συναλλαγές του τρέχοντος μήνα και όχι του Απριλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν επιστραφεί και σε εμένα έτσι είναι, από την στιγμή που υπάρχει επιστροφή ποσού, δεν θεωρείτε συναλλαγή.

Δεν καταλαβα τι εγραψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα τι εγραψες

 

 

Από ότι κατάλαβα δεν εμφανίζει καθόλου τι συναλλαγή σωστά, γιατί μας δείχνεις τις συναλλαγές του τρέχοντος μήνα και όχι του Απριλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατάλαβα δεν εμφανίζει καθόλου τι συναλλαγή σωστά, γιατί μας δείχνεις τις συναλλαγές του τρέχοντος μήνα και όχι του Απριλίου.

Συζηταμε ταυτοχρονα δυο θεματα

Το ενα ειναι η αναληψη απο ΑΤΜ και το αλλο η επιστροφη του Paypal. Σε ποιο αναφερεσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...