Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, Doubt είπε

Το paypal δεν τη δέχεται φαντάζομαι, όπως και παλιότερα.

Πριν δύο χρόνια που ήταν πάλι η κάρτα στην Ελλάδα, την είχα περάσει στο paypal και δούλευε κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/9/2019 στις 7:11 ΜΜ, alfeios είπε

Πριν δύο χρόνια που ήταν πάλι η κάρτα στην Ελλάδα, την είχα περάσει στο paypal και δούλευε κανονικά 

Πάλι τα ίδια έχουμε.

Αναφορά σε κείμενο

Η κάρτα σας απορρίφθηκε από την εκδότρια τράπεζα. Δοκιμάστε διαφορετική κάρτα ή επικοινωνήστε με τον εκδότη της κάρτας σας αν έχετε ερωτήσεις.

 

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Η κάρτα που είναι κουμπωμένη έχει χρήματα?

Τα κατάφερα τελικά ΟΚ.

Πρέπει να συνδέσεις κάρτα, να βρεις τον κωδικό συναλλαγής, να τον περάσεις, να ενεργοποιήσεις την curve και μετά να τη βάλεις στο PayPal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει.

 

Το pin της κάρτας Curve αλλάζει; και πως;

 

Όταν έχω επιλέξει να πληρώσω με μια κάρτα που είναι στο πρόγραμμα "Επιστροφή" σε συνεργαζόμενη επιχείρηση είναι σα να πληρώνω με εκείνη την κάρτα; θα πιστωθεί δηλαδή το ποσοστό της "επιστροφής"; και όταν θέλω κάποια στιγμή να κάνω εξόφληση της "επιστροφής" τι ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Doubt είπε

2 ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει.

Το pin της κάρτας Curve αλλάζει; και πως;

Όταν έχω επιλέξει να πληρώσω με μια κάρτα που είναι στο πρόγραμμα "Επιστροφή" σε συνεργαζόμενη επιχείρηση είναι σα να πληρώνω με εκείνη την κάρτα; θα πιστωθεί δηλαδή το ποσοστό της "επιστροφής"; και όταν θέλω κάποια στιγμή να κάνω εξόφληση της "επιστροφής" τι ισχύει;

Δε θα πιστωθεί η επιστροφή. Αφου δεν πληρωνεις απευθείας δεν πιστωνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2019 στις 7:44 ΜΜ, spartak1 είπε

Δε θα πιστωθεί η επιστροφή. Αφου δεν πληρωνεις απευθείας δεν πιστωνεται

Στο YouTube υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν ότι δουλεύουν κανονικά τα προγράμματα επιβράβευσης (επιστροφές πόντοι κτλ.)

Είσαι σίγουρος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, eliassgr said:

Στο YouTube υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν ότι δουλεύουν κανονικά τα προγράμματα επιβράβευσης (επιστροφές πόντοι κτλ.)

Είσαι σίγουρος;

Μήπως το μπερδεύεις με το δικό της πρόγραμμα επιστροφής χρημάτων, παρέχει και η curve 1% επιστροφή σε συγκεκριμένες υπηρεσίες και καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα την καρτα, το πλαστικό. Πώς την ενεργοποιώ; Τι κάνω τώρα; (απορώ με τον εαυτό μου, λες και είμαι αρχάριος, δεν βρήκα κάτι στην εφαρμογή) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, eliassgr είπε

Στο YouTube υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν ότι δουλεύουν κανονικά τα προγράμματα επιβράβευσης (επιστροφές πόντοι κτλ.)

Είσαι σίγουρος;

Δοκίμασε το και πες μας το αποτέλεσμα (αν πήρες επιστροφή στη eurobank)

23 λεπτά πριν, alfeios είπε

Παρέλαβα την καρτα, το πλαστικό. Πώς την ενεργοποιώ; Τι κάνω τώρα; (απορώ με τον εαυτό μου, λες και είμαι αρχάριος, δεν βρήκα κάτι στην εφαρμογή) 

Την ενεργοποιείς μέσα απο την εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Δοκίμασε το και πες μας το αποτέλεσμα (αν πήρες επιστροφή στη eurobank)

Την ενεργοποιείς μέσα απο την εφαρμογή

Είναι πιθανόν να έχει να κάνει και με το είδος του προγράμματος επιβράβευσης.. π.χ. η Affinity της Alpha δίνει 2,5% επιστροφή σε κάθε συναλλαγή ότι συναλλαγή και να είναι αυτή όπου και να είναι. Οπότε ίσως είναι και πιο εύκολο σε αυτή την περίπτωση να δουλέψει, σε σύγκριση με την επιστροφή της Eurobank που είναι σε συγκεκριμένες επιχειρήσεις. 

Μέσα στην εβδομάδα θα τα τσεκάρω κι εγώ.

Επίσης μια άλλη απορία που έχω είναι με την επιστροφή κάποιου προϊόντος που αγοράστηκε με Curve, και μετά σου ζητάνε την κάρτα που έγινε η αγορά για να σου περάσουον την επιστροφή. Να φανταστώ ότι και σε αυτή την περίπτωση δε μπορώ να αγοράσω π.χ. με Curve (που έχει Eurobank από πίσω) και μετά να πάω για επιστροφή με την κάρτα Eurobank που υπήρχε πίσω από την Curve(?).

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2019 στις 7:13 ΜΜ, Doubt είπε

2 ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει.

Το pin της κάρτας Curve αλλάζει; και πως;

Όταν έχω επιλέξει να πληρώσω με μια κάρτα που είναι στο πρόγραμμα "Επιστροφή" σε συνεργαζόμενη επιχείρηση είναι σα να πληρώνω με εκείνη την κάρτα; θα πιστωθεί δηλαδή το ποσοστό της "επιστροφής"; και όταν θέλω κάποια στιγμή να κάνω εξόφληση της "επιστροφής" τι ισχύει;

Η επιστροφή δεν θα πιστωθεί αφού η eurobank δεν γνωρίζει που έγινε η συναλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι οι συνεργαζόμενες εταιρίες που δίνουν 1% επιστροφή. Το καλο ειναι πως όποια φυσικά καταστήματα υπάρχουν και στην Ελλάδα το cashback μετράει, παράδειγμα Lidl. 

Το cashback για τους δωρεάν χρήστες έχει διάρκεια 90 ημέρες, ενώ για τους black ισχύει για πάντα. Για την ώρα επιλέγεις μόνο 3 απο τις παραπάνω εταιρίες, στο μέλλον γράφουν πως θα μπορείς να της αλλάξεις κιόλας. Όταν γίνει διαθέσιμη η συνδρομή metal θα υπάρχει δυνατότητα για 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...