Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναμεσα σε αυτους που λες για μενα ο καλυτερος ειναι ο 1600Χ και ο 1500 και φαε το περισσευμα σε καρτα η΄ μνημες η΄καλη μητρικη! Κι οταν θα βγει η 2η φουρνια και θα υποστηριζονται μεχρι τοτε περισσοτεροι πυρηνες  στα παντα ολα, τοτε πας σε 2700 η΄2700Χ(υποθετικα ονοματα) που θα ειναι ακριβως οπως πρεπει! :-)

Αν κλοκαρει πιο ψηλα ο 1600Χ θα παω σε αυτον, μιας και με νοιαζει πιο πολυ το gaming 60+, και του χρονου στους καινουριους οπως ειπες. Στα υπολοιπα εννοειται θα παω σε rog μητρικη καθως ειμαι φαν της σειρας. Μνημες τουλαχιστον 3000, την χρειαζεται τι να κανουμε  :-D  Α... και δεν σου ειπα πως περιμενω και Vega  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι αυτή που έχει transformer socket:-) πάντως είναι πανέμορφη και για να μην είμαι offtopic της μητρικές σε chipset Α320 της περιμένω από 60€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε  τα ιδια ρολογια  εχει ο 1600Χ με 1800Χ γι αυτο σου λεω οτι για τωρα ειναι καλυτερος.. (Γνωμη μου εννοειται..)

 

Για manual oc εννοω οχι stock γιαυτο ρωτησα πριν ποιος ειναι καλυτερος αναμεσα σε 1700 και 1700Χ.

 

Μιας που λεμε για oc βρηκα αυτο, σορρυ αν εχει αναφερθει πιο πριν.

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για manual oc εννοω οχι stock γιαυτο ρωτησα πριν ποιος ειναι καλυτερος αναμεσα σε 1700 και 1700Χ.

 

Μιας που λεμε για oc βρηκα αυτο, σορρυ αν εχει αναφερθει πιο πριν.

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/

 

Απ ό,τι φαινεται ολοι αυτοι μεχρι 4.2 πανε κι ο κοσμος ολος.... Το 4.1 ειναι πιο στανταρ νομιζω αρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα ποτέ θα έρθουν οι 3 κορυφαίες Asrock X370 Ελλάδα και ορίστε τι απαντησαν:

Καλησπέρα σας,

 

 

Η διαθεσιμότητα των παρακάτω προϊόντων αναμένεται για τον επόμενο μήνα.

 

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

 

Με εκτίμηση

 

Η ομάδα AskAdam

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα ποτέ θα έρθουν οι 3 κορυφαίες Asrock X370 Ελλάδα και ορίστε τι απαντησαν:

Καλησπέρα σας,

 

 

Η διαθεσιμότητα των παρακάτω προϊόντων αναμένεται για τον επόμενο μήνα.

 

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

 

Με εκτίμηση

 

Η ομάδα AskAdam

 

 

Σωστη απαντηση... Ειτε 2 Απριλιου  ερθουν, ειτε 30, αυτοι μεσα θα ειναι! Αληθεια ελεγαν! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις μια χαρά είστε...φανταστείτε εμένα που διαβάζω καθημερινά εδώ για μητρικές που άργησαν 20 μέρες να έρθουν, επεξεργαστές που έκαναν μια βδομάδα παραπάνω κλπ...και εγώ περιμένω mini-itx...χαχαχα...τι να πω εγώ που βλέπω να βγαίνει η άνοιξη για να δω τις πρώτες mobos και αν... :-) ...πάντως και εγώ είμαι περίεργος να δω τι θα κάνουν οι τιμές των R5 μετά τις 11 Απριλίου...ελπίζω να μείνουν εκεί και να μην έχουμε "Houston we have lift off!!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ό,τι φαινεται ολοι αυτοι μεχρι 4.2 πανε κι ο κοσμος ολος.... Το 4.1 ειναι πιο στανταρ νομιζω αρα...

Με τι ταση ομως παει ο 1700 γιατι καπου ειδα οτι θελει παραπανω απο τον Χ. Καποιος που να ξερει να το επιβεβαιωσει;

Ρώτησα ποτέ θα έρθουν οι 3 κορυφαίες Asrock X370 Ελλάδα και ορίστε τι απαντησαν:

Καλησπέρα σας,

 

 

Η διαθεσιμότητα των παρακάτω προϊόντων αναμένεται για τον επόμενο μήνα.

 

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

 

Με εκτίμηση

 

Η ομάδα AskAdam

Αρα να περιμενουμε την κυκλοφορια πολλων μητρικων με την ελευση των Ryzen 5. Ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι ταση ομως παει ο 1700 γιατι καπου ειδα οτι θελει παραπανω απο τον Χ. Καποιος που να ξερει να το επιβεβαιωσει;

Αρα να περιμενουμε την κυκλοφορια πολλων μητρικων με την ελευση των Ryzen 5. Ειδωμεν.

Και οι x το θέλουν το ρευματάκι τους για τα 4,1.. Δεν νομίζω ότι τους δουλεύει καποιος εκεί για 24/7 , τα παιδια που εχουν 1800χ από εδώ μπορούν να μας δώσουν καποιες πληροφορίες.

Πάντως θεωρώ για καποιον που σκοπεύει να κλοκάρει τον επεξεργαστη πως ο 1800χ δεν αξίζει τα παραπάνω λεφτα.

 

Ένας 1700 στα 3800 με 1,3v για  24/7 είναι ότι πρέπει βέβαια η διαφορά στην τιμή του σε σχέση με τον 1700x δεν είναι τόσο μεγάλη ,αλλά από την άλλη παιρνεις και εναν 128gb ssd που λέει ο λόγος και βασικό δεν θες ψύξη...

 

Επίσης θεωρώ ότι λόγω του chip και τις μηδαμινες ανοχες σε oc δεν υπάρχει λόγος να σκασει κανείς σχεδόν 300 ευρώ για τις τοπ μητρικες αφού πανω κατω όλες στα ιδια mhz σταματάνε ,εκτός και αν απλά το γουσταρει να εχει τοπ κομμάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτο δεν λεω κι εγω στην ουσια? Αφου απανταω στον κυριουλη που λεει για το τι θα γινεται σε εναν χρονο απο τωρα! :-)

Νταξει δεν με λες και κυριουλη (σχεδον) 17 χρονων παλικαρι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε και ασε τους ryzen εχεις πανελληνιες :P (χιούμορ καθαρά)

Αχχχχχ εμενα μου λες.... Αν και οκ δευτερα παω ακομα και δεν ειναι τοσο τρελα τα πραγματα ακομη, αλλα μην με περιμενετε στο forum του Ryzen2. Eιδικα μετα τον Φεβρουαριο 2018.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θεωρώ ότι λόγω του chip και τις μηδαμινες ανοχες σε oc δεν υπάρχει λόγος να σκασει κανείς σχεδόν 300 ευρώ για τις τοπ μητρικες αφού πανω κατω όλες στα ιδια mhz σταματάνε ,εκτός και αν απλά το γουσταρει να εχει τοπ κομμάτια.

 

+1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...