Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου φαίνεται βέβαια λίγο περίεργο. Πόσο χαμηλοί θα είναι οι 3 δηλαδή;

 

Τι εννοεις? Σαν τους i3 θα ειναι! 2c/4t και οσο πιο ακριβος θα ανεβαινει και η συχνοτητα... Κλασσικα πραγματα δηλαδη...

 

Στην αρχη ειχαν και ονοματατακια του τυπου 1100pro , 1100Χ και κατι τετοια...Σκεψου να ξεκινανε απο κανα 80αρι ευρω τι ωραια που θα ειναι...

Και λεω τοσα γιατι η intel θα μεινει ζωντανη σε αυτο το κομματι προς το παρον με τον g4560 και ισως αργοτερα σιγα σιγα κατεβασει και τους i3 πιο κατω...

Αλλα θα ειναι και ξεκλειδωτοι οι ryzenουληδες λογικα αρα θα δικαιολογουν και τα 10-20 ευρω παρα πανω μονο απο τον g4560.... Πρεπει να βγουν και μητρικες ομως των 60-70 ευρω λογικα και παει λεγοντας... Υποθεσεις κανω κι εγω.... :-)

 

ΥΓ.

 

Μπορει και να βγαλει και τιποτα καθαρους 2πυρηνους στο 50ρικο στο τελος ετσι για να χτυπησει pentium κτλ  αλλα αν τυχον βγαλει τον πιο χαμηλο R3 με κανα 70αρι ευρω νομιζω δεν χρειαζεται καν καθαρος 2πυρηνος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε απόδοση σε σχέση με τη σειρά 5. Επίσης για πόσους πυρήνες μιλάμε; Σε τί χρονισμο; Ξέρουμε κάτι;

 

Κυριως θα ειναι 4c/4t..! ισως υπαρξει και καποιο μοντελο 4c/8t αντιστοιχο με τους 5 1400..!!  

 

οι χρονισμοι αντιστοιχοι με τους R5, υποθετω..!!

και οι αποδοση τους, επισης αναλογη των R5 1400 χωρις SMT..!!  αφου κατα βαση θα ειναι "καθαροι" 4πυρηνοι...!! 

 

και οι τιμες λογικα, θα τελειωνουν, εκει που ξεκιναει ο R5 1400. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριως θα ειναι 4c/4t..! ισως υπαρξει και καποιο μοντελο 4c/8t αντιστοιχο με τους 5 1400..!!  

 

Τωρα που το λες ναι οντως μπορει να ειναι και οι πιο ¨"μεγαλοι" r3 με καθαρους 4 πυρηνες... Για 4c/8t πολυ μου φαινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει αυτό θα είναι απίστευτο να τους δίνουν 80 ευρω

 

 

σιγουρα, καποια μοντελα (1100 και ισως 1200) θα ειναι κατω απο 100$  ανακοινωθεισα τιμη.  τωρα ποσο πανω θα πανε, αναλογα τη χωρα.......αυτο παιζεται.

 

οι RYZEN 5 ηδη φανηκαν σε ελληνικα καταστηματα σε τιμες  €200+...!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα, καποια μοντελα (1100 και ισως 1200) θα ειναι κατω απο 100$  ανακοινωθεισα τιμη.  τωρα ποσο πανω θα πανε, αναλογα τη χωρα.......αυτο παιζεται.

 

οι RYZEN 5 ηδη φανηκαν σε ελληνικα καταστηματα σε τιμες  €200+...!  

 

ο 1600 μας ενδιαφέρει, έχει σκάσει μύτη πουθενά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ο φθηνότερος 130 στην Ελλάδα.

Ποιος φθηνοτερος? Αν εννοεις Ryzen 3,θα ειναι ισως και κατω απο 100. Στους επεξεργαστες δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα απο το εξωτερικο. Οι pentium και οι i3 θα περασουν πλεον στην ιστορια,οποιος αγοραζει τωρα τετοια chips ειναι κοροιδαρα εκτος αν ειναι τοσο ασχημα τα οικονομικα τους που δεν μπορει να δωσει 40 ευρω παραπανω.Και παλι ομως θα ειναι τρομερο χασιμο αξιας για ενα τετοιο μικρο ποσο διαφορας.Αφου αποφασισα να κρατησω εναν i3 που εχω ως συλλεκτικο. :devil:

Πυροτεχνημα είναι, μάλλον λάθος έκαναν.

Δεν υπάρχει πουθενά τιμή.

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα οι τιμες ειναι λογικες και αρκετα καλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...