Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση που θελω να κανω απο χθες κι ολο ξεχναω...

Ο glazos ρε παιδια που ειναι? Να τον απηγαγε η intel λογο προδοσιας που πηρε 1800Χ? Ουτε εδω, ουτε κανα καινουργιο score ξανα εβγαλε στην δημοσιοτητα...Τιποτα...

 

Εχαθει ενα πρωινο...

Κι ειναι το ινσομνια κενο.... :P


Δεν είναι θέμα του φόρουμ, σβήσε ένα κενό στο τέλος του λινκ και ανοίγει ;). Να και η κατάλληλη σούβλα :P

 

Εδω φιλε μου θα διαφωνισω μαζι σου.... Για καλο "ψησιμο" πλεον χρειαζεσαι κατι σε ιντελ και πιο συγκεκριμενα.... 7700Κ non delidded...!!! :-D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση που θελω να κανω απο χθες κι ολο ξεχναω...

Ο glazos ρε παιδια που ειναι? Να τον απηγαγε η intel λογο προδοσιας που πηρε 1800Χ? Ουτε εδω, ουτε κανα καινουργιο score ξανα εβγαλε στην δημοσιοτητα...Τιποτα...

 

Εχαθει ενα πρωινο...

Κι ειναι το ινσομνια κενο.... :P

 

Εδω φιλε μου θα διαφωνισω μαζι σου.... Για καλο "ψησιμο" πλεον χρειαζεσαι κατι σε ιντελ και πιο συγκεκριμενα.... 7700Κ non delidded...!!! :-D

 

Θα κοιμάται αγκαλιά με τον 1800Χ λογικά :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω φιλε μου θα διαφωνισω μαζι σου.... Για καλο "ψησιμο" πλεον χρειαζεσαι κατι σε ιντελ και πιο συγκεκριμενα.... 7700Κ non delidded...!!! :-D

 

Συμφωνώ me 1000 αλλά πασχαλιάτικα να έβαζα intel σε amd thread είναι no go, αρκούμαστε στο ψυχρό ψήσιμο με ryzen :D.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ me 1000 αλλά πασχαλιάτικα να έβαζα intel σε amd thread είναι no go, αρκούμαστε στο ψυχρό ψήσιμο με ryzen :D.

 

Θα είχαμε σκηνικά του στυλ "Α εγώ ψήνω καλύτερα με intel. Οι Ryzen είναι ακόμα unstable και δεν μπορώ να ψήσω καλά"

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις με 1600χ να κανονισουμε να κανουμε τπτ benchs απο γκεημς εδω μεταξυ μας??

 

Οπα! Θελει κοντρες ο ιντελακιας και ηρθε να μας προκαλεσει και μες στο σπιτι μας! :P

 

Μολις ριξεις την καταναλωση σου ξανα ελα γιατι με 140 watt δεν περναει με τιποτα κτεο! :-D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα! Θελει κοντρες ο ιντελακιας και ηρθε να μας προκαλεσει και μες στο σπιτι μας! :P

 

Μολις ριξεις την καταναλωση σου ξανα ελα γιατι με 140 watt δεν περναει με τιποτα κτεο! :-D

 

Επεξεργαστής 440 ευρώ vs Επεξεργαστή 290 ευρώ.

 

Καλή φάση :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεξεργαστής 440 ευρώ vs Επεξεργαστή 290 ευρώ.

 

Καλή φάση :P

 

Ε ναι, βασικα πλακα κανω μην παρεξηγηθω κιολας αλλα ηταν και το επομενο που θα ελεγα...

 

Και 20% να ειναι πισω ο 1600, παλι για την διαφορα των χρηματων (150 ευρω) καλυτερος ειναι αναλογικα!

Βεβαια  απο την αλλη καλο ειναι να γινουν τετοιες μετρησεις γιατι στην ουσια την αληθεια ψαχνουμε ολοι για το καλυτερο της τσεπης μας...

Να κλοκαριστει και ο 6800Κ στα 4.00ghz και... περιμενουμε αντιπαλο! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν μιλησε κανεις για κοντρες..κανα gaming bench να δουμε π βρισκομαστε..τον 6800 με τι θα τον συκγρινεις ρε τρελε??με τον 1800χ π ειναι 8/16??πιο λογικο να τον συγκρινεις με τον 1600 παρα με τον 1800..λεω εγω τωρα..κ με 1800 αν θελεις κανεις δν εχω θεμα..δν ηρθα ουτε να προκαλεσω ουτε να το παιξω καποιος..ολοι μιλανε για τα bios για τις mobo κ τις rams.. :P 

 Κανα  bench na δωσουμε στο λαο..


Να κλοκαριστει και ο 6800Κ στα 4.00ghz και... περιμενουμε αντιπαλο! :-D

παρολο π μου κατσε μαπα chip με προηγουμε bios π ειχα me 1.425 στεκοταν 4.4..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς εδώ bencharoume κατσίκι και μπουγιουρντί οπότε ο ryzen αργότερα. 

καλή ανάσταση σε ούλους!

 

Κανετε ΨCINEGOAT δηλαδη! :P 

 

Καλα αποτελεσματα! Αμα τα θυμαστε δηλαδη απ τις μπυρες! :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν μιλησε κανεις για κοντρες..κανα gaming bench να δουμε π βρισκομαστε..τον 6800 με τι θα τον συκγρινεις ρε τρελε??με τον 1800χ π ειναι 8/16??πιο λογικο να τον συγκρινεις με τον 1600 παρα με τον 1800..λεω εγω τωρα..κ με 1800 αν θελεις κανεις δν εχω θεμα..δν ηρθα ουτε να προκαλεσω ουτε να το παιξω καποιος..ολοι μιλανε για τα bios για τις mobo κ τις rams.. :P

Κανα bench na δωσουμε στο λαο..

 

παρολο π μου κατσε μαπα chip με προηγουμε bios π ειχα me 1.425 στεκοταν 4.4..

Τιμή vs τιμή.

Τα υπόλοιπα vs έρχονται σε δεύτερη μύρα.

Τώρα αν ο ένας έχει ένα core και ο άλλος 200 αυτό είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν μιλησε κανεις για κοντρες..κανα gaming bench να δουμε π βρισκομαστε..τον 6800 με τι θα τον συκγρινεις ρε τρελε??με τον 1800χ π ειναι 8/16??πιο λογικο να τον συγκρινεις με τον 1600 παρα με τον 1800..λεω εγω τωρα..κ με 1800 αν θελεις κανεις δν εχω θεμα..δν ηρθα ουτε να προκαλεσω ουτε να το παιξω καποιος..ολοι μιλανε για τα bios για τις mobo κ τις rams.. :P

 Κανα  bench na δωσουμε στο λαο..

παρολο π μου κατσε μαπα chip με προηγουμε bios π ειχα me 1.425 στεκοταν 4.4..

 

Ναι ρε αφου ειπα πλακα κανω! Οσες περισσοτερες μετρησεις γινουν εδω με δικα μας εργαλεια τοσο το καλυτερο! Και χαλια μαυρα να ειναι ο 1600 που λεει ο λογος,το σωστο ειναι να το ξερουμε ολοι γιατι στην ουσια ειπαμε..Αλλο το χαβαλοfanιλικι κι αλλο η τσεπη μας! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με το ρεύμα όμως όχι πάνω από 1.35v (max τιμή ρεύματος για ryzen που είχα διαβάσει στις αρχές) αλλιώς το αρνί θα θέλει delid, κοινώς ξεπέτσιασμα σε περίπτωση καρβουνιάσματος :D. Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους, υγεία και καλοδούλευτα τα νέα ryzen μηχανήματα, προσφέρουν πολλά στα όσα κάνουν οι ryzen και όσο περνάει ο καιρός και το optimization γίνεται πράξη θα γίνεται χαμός :P.

 

Προσκυνώ και κλαίω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε με intel η σούβλα είναι πιο γευστική,με ryzen μέχρι να πατσαριστεί τη μισή τη καίει και την άλλη μισή την αφήνει άψητη,μάθετε μπαλίτσα αγόρια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...