Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Frago21ps είπε

Σε ευχαριστώ φίλε μου, Κατάλαβα, οπότε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό? Δηλαδή να βρω κλειδιά ή υπάρχει κάποιος τρόπος? Επίσης οπότε κάνω boot με ρωτάει να κάνει system band boot η emunand, και αυτό δεν έχω καταλάβει πολύ 

Φιλε μου μην παιδευεσαι τσάμπα αγορασε το sx os pro αναβαθμισε στο τελευταίο firmware h emunand κ παίξε τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nekrik είπε

Μπορεις να κανεις system  update σε μεγαλύτερο firmware το οποίο διαθετει τα απαραίτητα master keys και να περάσεις το αντίστοιχο cfw (προτείνεται!). Άλλος τρόπος (αρκετά πιο πολύπλοκος και δεν προτείνεται όπως  επίσης  μπορεί να μη τρέξει κάποιο game λόγω εξάρτησης από  api μεγαλύτερου fw ) είναι να να βρεις από κάπου κλειδιά από κάποιον με πρόσφατο firmware ,να  κανεις decrypt μόνος σου το .nsp με το ανάλογο software (δεν θυμάμαι πως λέγεται σχετικά πρόσφατα βγήκε)  και το ξανακάνεις encrypt σε nsp  με τα κλειδιά της v1.0.0 fw έκδοσης  με το ίδιο software. Ξανά , δεν προτεινεται μην ασχοληθείς καν!

Ευχαριστώ, από ότι κατάλαβα πρέπει να κάνω update στην emunand την 8.0.1, και να τρέχω το παιχνίδι από εκεί αλλά το system band δεν πρόκειται να αλλάξει από 4.1.0 σωστά? Γιατί αλλιώς θα κλειδώσει, έχω patced 4.1.0, σαν dual boot από ότι κατάλαβα αλλά δεν βρίσκω ένα οδηγώ πως θα το κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Frago21ps είπε

Ευχαριστώ, από ότι κατάλαβα πρέπει να κάνω update στην emunand την 8.0.1, και να τρέχω το παιχνίδι από εκεί αλλά το system band δεν πρόκειται να αλλάξει από 4.1.0 σωστά? Γιατί αλλιώς θα κλειδώσει, έχω patced 4.1.0, σαν dual boot από ότι κατάλαβα αλλά δεν βρίσκω ένα οδηγώ πως θα το κάνω 

Χωρις να ειμαι 100% σίγουρος μιας και δεν εχω ασχοληθεί με τα Ipatched switches, φαντάζομαι με sx os pro γίνεται να εχεις sys nand σε 4.xx και emunand σε 8.x.x και να bootareis πάντα την emunand μεσω του SX OS bootloader. Εγω σε Non patched εχω την sys nand σε 7.x (αν θυμάμαι σωστά) και emunand σε 8.x.x. Εκανα  και κανω πάντα update με το Choidujour NX τρέχοντας το απο την emunand και ετσι δεν καίω τα efuses. Φαντάζομαι καπως ετσι θα γινεται και σε ipatched η δουλειά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nekrik είπε

Χωρις να ειμαι 100% σίγουρος μιας και δεν εχω ασχοληθεί με τα Ipatched switches, φαντάζομαι με sx os pro γίνεται να εχεις sys nand σε 4.xx και emunand σε 8.x.x και να bootareis πάντα την emunand μεσω του SX OS bootloader. Εγω σε Non patched εχω την sys nand σε 7.x (αν θυμάμαι σωστά) και emunand σε 8.x.x. Εκανα  και κανω πάντα update με το Choidujour NX τρέχοντας το απο την emunand και ετσι δεν καίω τα efuses. Φαντάζομαι καπως ετσι θα γινεται και σε ipatched η δουλειά.  

Ναι έτσι είναι σωστός, εχεις έχω κατεβάσει τα Firmware 4.0.1 και 8.0.1, εχεις κάποιον οδηγο? Η διαδικασία είναι η ίδια απλά εγώ κάνω αλλιώς boot 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2019 στις 9:36 ΠΜ, jon_pallis είπε

Και εγένετο Android on Switch ! Το δοκιμασα χθές με κάποιο δισταγμό . Βρήκα μια εκδοση που περιελάμβανε και παιχνίδια μέσα και όλα δουλεψαν τελικά !

Δοκίμασα διάφορα gta που είχε παίζαν ολα και με τα joycons αφου τα κάνεις sync . Το Vainglory επισης δουλευει καλά , αλλά παράγει πολύ ζέστη . Για έκδοση 1 είμαι πολύ χαρούμενος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Galaxy είπε

Και εγένετο Android on Switch ! Το δοκιμασα χθές με κάποιο δισταγμό . Βρήκα μια εκδοση που περιελάμβανε και παιχνίδια μέσα και όλα δουλεψαν τελικά !

Δοκίμασα διάφορα gta που είχε παίζαν ολα και με τα joycons αφου τα κάνεις sync . Το Vainglory επισης δουλευει καλά , αλλά παράγει πολύ ζέστη . Για έκδοση 1 είμαι πολύ χαρούμενος .

Αν εξαιρέσεις τα Android Games τα οποιαυδεν με απασχολούν καθόλου, τι άλλη χρήση βρίσκεις για το Android στο Switch ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, jon_pallis said:

Αν εξαιρέσεις τα Android Games τα οποιαυδεν με απασχολούν καθόλου, τι άλλη χρήση βρίσκεις για το Android στο Switch ?

Αλήθεια τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αλήθεια τώρα;

Δεν έχει ειρωνία η ερώτηση

Δεδομενου ότι όλες οι δημοφιλείς εφαρμογές τρέχουν στο κινητό μου και δεν παίζω android games, πέραν του να το κανω απο περιέργεια, αναρωτιέμαι αν εχει να μου προσφέρει κατι περισσότερο.

Το μέγεθος της οθόνης ειναι ενα ατου έναντι του κινητού. Τους emulators τους τρεχω στο cfw μου. Αναρωτιέμαι πραγματικά τι περισσότερο θα μου προσφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, jon_pallis said:

Δεν έχει ειρωνία η ερώτηση

Δεδομενου ότι όλες οι δημοφιλείς εφαρμογές τρέχουν στο κινητό μου και δεν παίζω android games, πέραν του να το κανω απο περιέργεια, αναρωτιέμαι αν εχει να μου προσφέρει κατι περισσότερο.

Το μέγεθος της οθόνης ειναι ενα ατου έναντι του κινητού. Τους emulators τους τρεχω στο cfw μου. Αναρωτιέμαι πραγματικά τι περισσότερο θα μου προσφέρει

Το Play Store έχει 2.100.000 εφαρμογές. Εκτός αυτού, το NSw βολεύει για θέαση βίντεο καλύτερα από το κινητό λόγω stand, hard controls and all that.

Επίσης, Moonlight.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το Play Store έχει 2.100.000 εφαρμογές. Εκτός αυτού, το NSw βολεύει για θέαση βίντεο καλύτερα από το κινητό λόγω stand, hard controls and all that.

Επίσης, Moonlight.

Ευχαριστώ για την απάντηση

1) Τα apps τρέχουν και στο κινητο

2) για το βίντεο σωστό - δεν σκέφτηκα το stand

3) δεκτό για τα hard controls - απλα δεν παιζω mobile games

4) Το Moonlight το αγνοούσα. Ουσιαστικά μπορεί να συνδεθεί στην game streaming υπηρεσία της Nvidia - αυτή που είναι διαθέσιμη μόνο στο Shield? Ή απλά θα μπορώ να streamάρω το library ενός pc ? ( Δεν έχω gaming pc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, jon_pallis said:

3) δεκτό για τα hard controls - απλα δεν παιζω mobile games

Δεν αναφερόμουν στα games, αλλά στα video apps. Βολεύει απείρως περισσότερο να βλέπεις βίντεο και να μπορείς να χειριστείς το seek με μοχλό και κουμπάκια απ' ότι με touch.

3 minutes ago, jon_pallis said:

4) Το Moonlight το αγνοούσα. Ουσιαστικά μπορεί να συνδεθεί στην game streaming υπηρεσία της Nvidia - αυτή που είναι διαθέσιμη μόνο στο Shield? Ή απλά θα μπορώ να streamάρω το library ενός pc ? ( Δεν έχω gaming pc)

Gaming PC μόνο, locally ή απομακρυσμένα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...