Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
10 hours ago, amakrido said:

Επειδή μάλλον έχω χάσει επεισόδια, μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις:

1) Γιατί με atmosphere δεν μπορείς να περάσεις xci (νομίζω ότι το έκανα στο παρελθόν μέχρι που βολεύτηκα με nsz)

2) Τι καλύτερο έχει το xci από τα nsp/nsz ;

1) Δεν μπορεί να φορτώσει απ' ευθείας xci, σα να ήταν κασετάκι.
2) Δεν χρειάζεται install με xci το SX OS. Καταλαβαίνεις τι ελευθερία σου δίνει το να μπορείς να φορτώσεις απ' ευθείας τα xci σου από έναν εξωτερικό σκληρό ας πούμε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Vagosman είπε

 

Επίσης τα xci φορτώνονται απο εξωτερικό δίσκο χωρίς να καταλαμβάνουν χώρο απο sd.

Δεν τα κάνεις εγκατάσταση

Δεν έχω switch γι'αυτό ρωτάω, πως γίνεται να φορτώνονται από εξωτερικό δίσκο; Εννοείς μόνο όταν το switch ειναι στο dock? Γιατί αν το έχεις στο χέρι, δεν νομίζω ότι είναι βολικό να το έχεις συνδεμένο με μακρύ καλώδιο USB.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 minutes ago, prefuse said:

Δεν έχω switch γι'αυτό ρωτάω, πως γίνεται να φορτώνονται από εξωτερικό δίσκο; Εννοείς μόνο όταν το switch ειναι στο dock? Γιατί αν το έχεις στο χέρι, δεν νομίζω ότι είναι βολικό να το έχεις συνδεμένο με μακρύ καλώδιο USB.

 

Σωστά. Όταν το έχεις στο χέρι παίρνεις μία microSD 64GB+ και τα φορτώνεις απευθείας από εκεί. Σα να βάζεις κασετάκι. Χωρίς install.

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανενας τροπος απο την κεντρικη οθονη να τα εχεις και να παιζουν κατευθειαν τα xci? Τα ειχα σε μια καρτα 256 αλλα καθε φορα το να μπαινω στο menu (εκει στο photo album) να το παταω να γινει mount,να παιζω, μετα να θελω να αλλαξω παιχνιδι και να πρεπει να ξαναμπω στο menu να επιλεξω να γινει mount το επομενο με κουρασε και εφτασα να τα κανω ολα install (τα xci απο τον installer του sxos) και ηρεμησα.Υπαρχει κανενας αλλο τροπος; Επισης,οι εγκαταστασεις που εκανα απο xci,εχουν καμια διαφορα απο το να εκανα εγκατασταση απο nsp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fiorstel είπε

Υπαρχει κανενας τροπος απο την κεντρικη οθονη να τα εχεις και να παιζουν κατευθειαν τα xci? Τα ειχα σε μια καρτα 256 αλλα καθε φορα το να μπαινω στο menu (εκει στο photo album) να το παταω να γινει mount,να παιζω, μετα να θελω να αλλαξω παιχνιδι και να πρεπει να ξαναμπω στο menu να επιλεξω να γινει mount το επομενο με κουρασε και εφτασα να τα κανω ολα install (τα xci απο τον installer του sxos) και ηρεμησα.Υπαρχει κανενας αλλο τροπος; Επισης,οι εγκαταστασεις που εκανα απο xci,εχουν καμια διαφορα απο το να εκανα εγκατασταση απο nsp?

sx autoloader.

κλικάρεις και γίνεται automount

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Βρήκα για αγορά ένα switch που ύστερα από serial check μου βγάζει ότι είναι patched αλλά όχι modded.τι σημαίνει αυτό ?μπορώ να του περάσω cfw ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Mexmet8 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Βρήκα για αγορά ένα switch που ύστερα από serial check μου βγάζει ότι είναι patched αλλά όχι modded.τι σημαίνει αυτό ?μπορώ να του περάσω cfw ?

Patched σημαίνει ότι δεν μπορείς cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, Mexmet8 said:

Ευχαριστώ.υπαρχει κάποιος οδηγός για αρχάριους ώστε να το κάνω cfw ?

Δεν μπορείς να το κάνεις cfw αν είναι patched

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Mexmet8 said:

Your console is not patched. Hooray!

 

Possible firmware version out of the box: 1.0.0

Ωραία, συνεννοηθήκαμε επιτέλους.

Μπαίνεις εδώ, διαβάζεις όλο το guide με ευλαβική προσήλωση και μετά εφαρμόζεις αυτά που διάβασες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ωραία, συνεννοηθήκαμε επιτέλους.

Μπαίνεις εδώ, διαβάζεις όλο το guide με ευλαβική προσήλωση και μετά εφαρμόζεις αυτά που διάβασες.

Ευχαριστώ πολύ και σόρρυ για την λάθος συννενόηση 😊😊😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...