Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, marksk said:

δεν βγάζει καθόλου logo, μόνο μαύρη οθόνη. δεν μπαίνω ofw σαν λύση. περιμένω το επόμενο update. αν δεν στρώσει μπορεί να δοκιμάσω downgrade στο fw που είχα 

Δοκίμασε -αν "πιάνουν' τα χέρια σου- να κάνεις το Unbricking Level 1 του sthetix μήπως έχει γίνει brick.

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται link αλλά αν το googlάρεις θα στο βγάλει. 

Εγώ έχω σε ένα switch το ίδιο θέμα μόνο που βγαίνει το Nintendo Logo στο sysmmc (στο ofw τελείως μαύρο),

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχω ρωτήσει και στο παρελθόν αλλα here goes.
Έχω ένα απο τα πρώτα switch με softmod και χρησιμοποιώ emummc, hekate και είμαι στο τελευταίο firmware (νομίζω).
Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς μπορώ να χρησιμοποιώ την κονσόλα online με το ofw χωρίς να ανησυχώ για μπανάκι και χωρίς να επηρεάζει το cfw; Μέχρι πρότεινως δε με ένοιαζε καθόλου αλλα τελευταία πήρε ένας φίλος και δε θα ήταν απαραίτητα κακή ιδέα για κάνα mario kart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Μάλλον έχω ρωτήσει και στο παρελθόν αλλα here goes.
Έχω ένα απο τα πρώτα switch με softmod και χρησιμοποιώ emummc, hekate και είμαι στο τελευταίο firmware (νομίζω).
Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πώς μπορώ να χρησιμοποιώ την κονσόλα online με το ofw χωρίς να ανησυχώ για μπανάκι και χωρίς να επηρεάζει το cfw; Μέχρι πρότεινως δε με ένοιαζε καθόλου αλλα τελευταία πήρε ένας φίλος και δε θα ήταν απαραίτητα κακή ιδέα για κάνα mario kart.

Εαν ειναι στημενο οπως πρεπει δεν υπαρχει καποιος οδηγος...απλα μπουταρεις στο ofw και παιζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οδηγός για να είναι στημένο όπως πρέπει; :D
Ρωτάω γιατί έχει περάσει απο όλες τις φάσεις με efuses και δεν ξέρω και εγώ τί. Πλέον είναι ένα θαύμα που δουλεύει.
Αν μη τι άλλο ένα τσεκ αν/τι πρέπει να προσέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είναι όλα στημένα στην emummc να μην έχει στηθεί ποτέ πάνω στο Sys να είναι blocked οι server από την κεριά του emu και μηδενισμένο το serial…

Εάν για κάποιο λόγο ήταν στημένο ποτέ πάνω στο Sys θα υπάρχει πρόβλημα…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει να γίνει ποτέ corrupted σε καμία από τις τρεις μνήμες που φορανε…Hynix - Toshiba - samsung… παρόλα αυτά καλό είναι να κρατάς ένα backup της mmc για παν ενδεχόμενο , αλλιώς το χειρότερο που μπορεί να πάθεις είναι να μην μπορείς να ξαναμπεις online ποτέ σε περίπτωση που θα πρέπει να κανείς unbrick και να φτιάξεις την mmc με donor…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d..b είπε

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει να γίνει ποτέ corrupted σε καμία από τις τρεις μνήμες που φορανε…Hynix - Toshiba - samsung… παρόλα αυτά καλό είναι να κρατάς ένα backup της mmc για παν ενδεχόμενο , αλλιώς το χειρότερο που μπορεί να πάθεις είναι να μην μπορείς να ξαναμπεις online ποτέ σε περίπτωση που θα πρέπει να κανείς unbrick και να φτιάξεις την mmc με donor…

Check τα pm σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
17 λεπτά πριν, Vproios είπε

Παιδιά καλησπέρα! Parental Controls σε switch με mod να φανταστώ ότι είναι πολύ πιθανό να φάει ban?

Από την στιγμή που στο cfw κομμάτι δεν μπορεί να συνδεθεί στους server της N τότε δεν μπορείς να βάλεις… στο ofw κομμάτι κανονικά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Βρίσκω στο νετ διάφορα αφτερ μαρκετ joycons. Προτείνει κάποιος κάτι ή να πάω στα original ?

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί, υπάρχει περίπτωση να παίξει κανείς on line με χακαρισμένο switch ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, MichPanPao79 είπε

Καλησπέρα. Βρίσκω στο νετ διάφορα αφτερ μαρκετ joycons. Προτείνει κάποιος κάτι ή να πάω στα original ?

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί, υπάρχει περίπτωση να παίξει κανείς on line με χακαρισμένο switch ?

Όχι φίλε online με cfw δεν γίνεται…ban με την μια…

για joycon μόνο τα αυθεντικά… για αλλά χεορηστηρια το συζητάμε..

Επεξ/σία από d..b
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...