Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά

πατσαρισμενο σουιτς καμία ιδέα πως να βάλουμε cfw?

Μου έστειλε ένα παιδί μήνυμα για 35 ευρώ να με το χακαρει αλλά είμαι λίγο δυσπιστος

εχω να ασχοληθώ χρόνια με το hacking scene. απτό RCM jig

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν του V1 unpatched Switch, οοοοολα τα άλλα θέλουν τσιπακι (modchip).

Έπειτα περνάς payloads, Hekate, atmosphere κτλ.

Ίσως αυτό το βίντεο βοηθήσει λιγάκι

https://youtu.be/e7pizHaYi_k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία μια ερώτηση έχω ένα nintendo switch Lite που πλέον δεν πολύ χρησιμοποιώ, ποιά είναι η διαδικασία για να τους βάλεις άλλο λογισμικό;

Πιστεύετε πως αξίζει και αν ναι, πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο;

Επιπλέον μετά από επιτυχή εγκατάσταση του νέου λογισμικού πως το χρησιμοποιείς; Πρέπει να προσέχεις κάτι; Μπορείς να κάνεις emulate και να προσθέτεις παιχνίδια;;

Συγγνώμη αλλά είμαι τελείως άσχετος, έτυχε να πέσω στο thread και ψάχνω τρόπους να αναβιώσω την κονσόλα μιας και τα παιχνίδια της nintendo είναι πανάκριβα και δεν τα σηκώνει η τσέπη μου, ούτε στις "εκπτώσεις".

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Boogiman είπε

Παιδία μια ερώτηση έχω ένα nintendo switch Lite που πλέον δεν πολύ χρησιμοποιώ, ποιά είναι η διαδικασία για να τους βάλεις άλλο λογισμικό;

Πιστεύετε πως αξίζει και αν ναι, πόσο κοστίζει κάτι τέτοιο;

Επιπλέον μετά από επιτυχή εγκατάσταση του νέου λογισμικού πως το χρησιμοποιείς; Πρέπει να προσέχεις κάτι; Μπορείς να κάνεις emulate και να προσθέτεις παιχνίδια;;

Συγγνώμη αλλά είμαι τελείως άσχετος, έτυχε να πέσω στο thread και ψάχνω τρόπους να αναβιώσω την κονσόλα μιας και τα παιχνίδια της nintendo είναι πανάκριβα και δεν τα σηκώνει η τσέπη μου, ούτε στις "εκπτώσεις".

Ευχαριστώ!

Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να του βάλεις custom firmware όπως επίσης και android…

Για να γίνει αυτό ο μόνος τρόπος είναι να βάλεις τσιπάκι δεν γίνεται softmod δλδ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
3 λεπτά πριν, p07apo είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Έχει δει κάποιος τι γίνεται με το mig switch; Είναι valid όλα αυτά που λένε;

Μεχρι να γινουν καποιες παραλαβες και να βγουν καποια review δεν υπαρχει κατι..

Αυτα που ειναι γνωστα ειναι οτι για να δουλεψει χρειαζεται dump ειτε απο δικο σου παιχνιδι ειτε dump να το εχεις κανει download...

εαν παιξεις με dump απο download το ban ειναι βεβαιο και εαν φας ban εαν καποια στιγμη στο μελλον θελησεις να κανεις update δεν θα μπορεις , εννοειται ξεχνας μια και καλη το online...

Αυτη την στιγμη υπαρχει για preorder στα 100 δολλαρια μαζι με τα μεταφορικα + τελωνειο εαν προκυψει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2024 στις 12:12 ΠΜ, d..b είπε

Μεχρι να γινουν καποιες παραλαβες και να βγουν καποια review δεν υπαρχει κατι..

Αυτα που ειναι γνωστα ειναι οτι για να δουλεψει χρειαζεται dump ειτε απο δικο σου παιχνιδι ειτε dump να το εχεις κανει download...

εαν παιξεις με dump απο download το ban ειναι βεβαιο και εαν φας ban εαν καποια στιγμη στο μελλον θελησεις να κανεις update δεν θα μπορεις , εννοειται ξεχνας μια και καλη το online...

Αυτη την στιγμη υπαρχει για preorder στα 100 δολλαρια μαζι με τα μεταφορικα + τελωνειο εαν προκυψει...

η τιμη τους δεν ειναι καθολου ανταγωνιστικη, εφοσον με τοσα κανεις μονταρισμα και δεν εχεις τους περιορισμους που πιθανον να εχει αυτη η καρτα, και επειδη γινεται στη κινα η καρτουλα για λογαριασμο των ρωσων συντομως θα εχουμε και κλωνους. Αυτο που πλεον αναμενεται να εχει αντικτυπο ειναι στη τιμη των μεταχειρισμενων παιχνιδιων, πχ καποιος αγοραζει ενα παιχνιδι το πουλα ενω χρησιμοποιει το id της καρτας που αγορασε για να εχει προσβαση σε online, κανει και cheat και μια καλη πρωια ο ατυχος που αγορασε το νομιμο παιχνιδι βλεπει την κονσολα του μπαναρισμενη...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναζητώ καποιον στα δυτικά προάστια για να μου κανει update το switch (με atmosphere) έχει ήδη atmosphere 

 

μπορείτε να με βοηθήσετε?

Επεξ/σία από slumer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...