Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα oled  μοντέλα  με τσιπάκι, υπάρχει το θέμα που αν κλείσει (είτε από μπαταρία ή από shutdown) δεν μπορείς να το ξανά ανοίξεις παρά μόνο με σύνδεση σε υπολογιστή ή κάποια τρικ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, toxotis70 είπε

Στα oled  μοντέλα  με τσιπάκι, υπάρχει το θέμα που αν κλείσει (είτε από μπαταρία ή από shutdown) δεν μπορείς να το ξανά ανοίξεις παρά μόνο με σύνδεση σε υπολογιστή ή κάποια τρικ;

Σε κανένα μοντέλο που φοράει τσιπάκι δεν έχεις αυτό το θέμα , πάντα όταν μπουταρει από κλειστό βγαίνει στον bootloader ( hekate) και επιλέγεις που θα μπεις ofw η cfw

Επεξ/σία από d..b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα στην παρέα, από χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το switch.. Μόλις το ανοίξω μου βγάζει το μενού hekate 6.0.7 και επιλέγω launch, μετά επιλέγω CFW-sysMMC και ενώ κανονικά με έβαζε στο μενού τώρα μου βγάζει HOS panic occured! color ####, code 06 press any key

ότι και να πατήσω δεν ανταποκρίνεται εκτός από το κουμπί on off που με ξαναεπιστρέφει στο αρχικό μενού hekate.. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? δεν ξέρω τι να κάνω και φοβάμαι μην σβήσω κάτι που δεν πρέπει.. ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, LAZ_HLI είπε

Καλημέρα στην παρέα, από χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το switch.. Μόλις το ανοίξω μου βγάζει το μενού hekate 6.0.7 και επιλέγω launch, μετά επιλέγω CFW-sysMMC και ενώ κανονικά με έβαζε στο μενού τώρα μου βγάζει HOS panic occured! color ####, code 06 press any key

ότι και να πατήσω δεν ανταποκρίνεται εκτός από το κουμπί on off που με ξαναεπιστρέφει στο αρχικό μενού hekate.. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? δεν ξέρω τι να κάνω και φοβάμαι μην σβήσω κάτι που δεν πρέπει.. ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Αυτο εγινε στα καλα του καθουμενου η εβαλες - εβγαλες κατι στη καρτα η καποια εφαρμογη η γενικοτερα οτιδηποτε??

Στο official κανει boot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν έγινε κάτι γιατί το είχε στα χέρι του ο μικρός μου, αλλά το έχω σε fly mode οπότε δεν μπορεί φαντάζομαι να κατέβασε κάτι.. συγνώμη δεν καταλαβαίνω την δεύτερη ερώτηση σου, πως μπορώ να το δω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έλυσα ας πούμε το θέμα αυτό,έσβησα 3 φακέλους από την sd card και πέρασα από ένα backup που μου είχε μέσα ξανά τους ίδιους φακέλους από την αρχή. Τώρα αφού πατήσω launch και μετα cfw-sysMMc  μου βγάζει failed to apply nosi9chk press power to continue, πατάω το on off και με βάζει μέσα στο μενού κανονικά ΑΛΛΑ όταν επιλέγω ένα παιχνίδι μου γράφει could not start the software, please try again from the home menu, μόλις το ξαναπατησω μετά μου γράφει corrupted data has been detected please run check for corrupted data. πατάω check και μου φορτώνει μία μπάρα ότι ψαχνει για αρχεία, μόλις φορτώσει μου βγάζει error code 2016-0610 the microsd card data is corrupted....... δεν ξέρω πλέον τι να κάνω άλλο, όλο το πρωινό ασχολούμαι και δεν...... γνωρίζεται κάποιον απο Θεσσαλονίκη να το πάω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LAZ_HLI είπε

μόλις έλυσα ας πούμε το θέμα αυτό,έσβησα 3 φακέλους από την sd card και πέρασα από ένα backup που μου είχε μέσα ξανά τους ίδιους φακέλους από την αρχή. Τώρα αφού πατήσω launch και μετα cfw-sysMMc  μου βγάζει failed to apply nosi9chk press power to continue, πατάω το on off και με βάζει μέσα στο μενού κανονικά ΑΛΛΑ όταν επιλέγω ένα παιχνίδι μου γράφει could not start the software, please try again from the home menu, μόλις το ξαναπατησω μετά μου γράφει corrupted data has been detected please run check for corrupted data. πατάω check και μου φορτώνει μία μπάρα ότι ψαχνει για αρχεία, μόλις φορτώσει μου βγάζει error code 2016-0610 the microsd card data is corrupted....... δεν ξέρω πλέον τι να κάνω άλλο, όλο το πρωινό ασχολούμαι και δεν...... γνωρίζεται κάποιον απο Θεσσαλονίκη να το πάω?

 

Μαλλον εχει γινει corrupt η καρτα οπως το περιγραφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, LAZ_HLI είπε

γνωρίζεις αν λύνεται αυτό με κάποιο τρόπο?

 

Θα πρέπει να το ξανά στήσεις από την αρχή αφού τσεκάρεις την κάρτα ότι είναι οκ…

επισης έχει να κανεί εάν είναι file based η partition based η κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπαίνει στο μενού του switch αλλά δε σου φορτώνει τα παιχνίδια,με κάποιο τρόπο έγινε update και δε φορτωνουν τα παιχνίδια λόγω διαφορετικών sigpatches.Αυτο που έχεις να κάνεις είναι να κατεβάσεις ξανά atmosphere Hekate και sigpatches και να τα ξαναβάλεις.Λογικα έτσι θα το διορθώσεις το πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω καταφέρει να κολλήσω ένα rp2040 σε ένα switch v2 . Από θέμα cfw υπάρχει κάποιος οδηγός γιατί δεν βγάζω άκρη ίσα που κατάφερα να το κάνω να ξεκινάει με hakate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...