Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Τι συνδετήρα λέτε πφφ, οι σωστοί χακερζ το καναμε με αλουμινόχαρτο... 

δεν είχα στο σπίτι, σε μετέπειτα χακιά σε τεστ ποιντσ σε ένα xiaomi χρησημοποίσα σύρμα kanthal για esmoke :)

πόση ώρα σου πήρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 minutes ago, Daredevil said:

δεν είχα στο σπίτι, σε μετέπειτα χακιά σε τεστ ποιντσ σε ένα xiaomi χρησημοποίσα σύρμα kanthal για esmoke :)

πόση ώρα σου πήρε?

Το δύσκολο με το αλουμινόχαρτο είναι να πετύχεις το σωστό πάχος. Περίπου 15 λεπτά μου πήρε την πρώτη φορά που το έκανα. 

Το καλό είναι οτι με αυτή τη μέθοδο κουμπώνεις το joycon μαζί με το αλουμινόχαρτο  επάνω στο NSw και μένει για πάντα χακαρισμένο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το δύσκολο με το αλουμινόχαρτο είναι να πετύχεις το σωστό πάχος. Περίπου 15 λεπτά μου πήρε την πρώτη φορά που το έκανα. 

Το καλό είναι οτι με αυτή τη μέθοδο κουμπώνεις το joycon μαζί με το αλουμινόχαρτο  επάνω στο NSw και μένει για πάντα χακαρισμένο. 

Ντροπης πραγματα, τι θα πει η γειτονια;
Σοβαρα τωρα που τα βλεπετε αυτα; reddit;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daredevil είπε

νομίζω εμένα 45 λεπτά και δεν διακρίνομαι για την υπομονή μου!!!! αν αγόραζα κάτι μετά από όλο αυτό  θα ήταν ένα έτοιμο jig και σίγουρα όχι dongle :)

Διατηρώ την ίδιο άποψη. Αγορά jig

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Desmond Kind είπε

Υπάρχει τρόπος να κάνεις το Hacking μονος σοθ χωρεις να πληρώσεις?  Κιαν ναι υπαρχει καποιο link?  Thanks in advance 

Reinx cfw πληροφορίες εδώ

https://reinx.guide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Daredevil είπε

Reinx cfw πληροφορίες εδώ

https://reinx.guide

Υστερεί σε κάτι το free;

Γιατί χρειάζεται το jig; το τρόπο λειτουργίας θέλω να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αγορασει sx pro ,και επιπλεον και ενα ns atmosphere dongle απο aliexpress σε περιπτωση που παθει κατι το pro. Τοσα παιχνιδια μαζεμενα να παιξω !!,αντε να βρω τον χρονο. 

Επισης βρηκα ενα βιντεακι στο tube για τα update των xci ,οπου τι κανει: βαζει το pro ,διαλεγει να μπουταρει το οφισιαλ λογισμικο,κανει update τα xci του, και μετα airplane mode και sx os κανονικα. 

Ε λεει το κανει απο την αρχη που βγηκε το χακ,και δεν εχει φαει μπαν . 

Τι να πω ... πολυ θα με βολευε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lele322 είπε

Εγω εχω αγορασει sx pro ,και επιπλεον και ενα ns atmosphere dongle απο aliexpress σε περιπτωση που παθει κατι το pro. Τοσα παιχνιδια μαζεμενα να παιξω !!,αντε να βρω τον χρονο. 

Επισης βρηκα ενα βιντεακι στο tube για τα update των xci ,οπου τι κανει: βαζει το pro ,διαλεγει να μπουταρει το οφισιαλ λογισμικο,κανει update τα xci του, και μετα airplane mode και sx os κανονικα. 

Ε λεει το κανει απο την αρχη που βγηκε το χακ,και δεν εχει φαει μπαν . 

Τι να πω ... πολυ θα με βολευε .

Εγώ σε cfw ανοίγω wifi και κανω τα update. Λέγεται οτι θα το κόψουν (αν δεν εχει γινει ηδη και απλά δεν πήρα χαμπάρι)

Θεωρώ βέβαια ως δεδομένο οτι θα φάω ban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, lele322 said:

Εγω εχω αγορασει sx pro ,και επιπλεον και ενα ns atmosphere dongle απο aliexpress σε περιπτωση που παθει κατι το pro. Τοσα παιχνιδια μαζεμενα να παιξω !!,αντε να βρω τον χρονο. 

Επισης βρηκα ενα βιντεακι στο tube για τα update των xci ,οπου τι κανει: βαζει το pro ,διαλεγει να μπουταρει το οφισιαλ λογισμικο,κανει update τα xci του, και μετα airplane mode και sx os κανονικα. 

Ε λεει το κανει απο την αρχη που βγηκε το χακ,και δεν εχει φαει μπαν . 

Τι να πω ... πολυ θα με βολευε . 

ακριβως ΑΥΤΟ κανω απο day1 που το εβαλα sx os. Παντα κανω update τα xci μονο στο official os. Μπορει και να ειναι τυχαιο που δεν εχω φαει μπαν ακομα, αλλα εδω και 2  περιπου μηνες ακομα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά jig πλέον ειναι ευκολη, άμεση, φτηνή. Δεν υπάρχει λόγος κάποιος να μην το έχει.

Αν πάρεις SX OS pro στο δινει μαζί. Αναμένουμε το Dragon να μπορούμε να μπουτάρουμε και εκτός έδρας (οσοι δεν εχουν usbc to usbc)

H Νιντυ δεν προσφέρει τίποτα το διαφορετικό με το νεο update, θα επιχειρήσει κανείς να το περάσει sideload?

Οσοι φίλοι αναβαθμίζουν τα xci τους με το ID τους απο το official OS ειναι δεδομένο το μπανάκι (ισως αργότερα). Ακόμα και αυτά έχουν μεσα πληροφορία που μπορει η Νιντυ να καταλάβει οτι κατι δεν πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμείς οι d1 συνήθως το κάνουμε  the hard way ;) μετά βγαίνουν  κιτς κλπ κλπ. Εγώ πχ πήρα το sx os μόνο όχι για το 10ρικο διαφορά αλλά γιατί το ήθελα εκείνη την στιγμή.

Θυμάμαι κάποια στιγμή στο xbox στο απλό είχα βάλει ένα τσιπ με 20+ κολλήσεις το οποίο με το άθλιο  drive που είχα φόρτωνε τα backup μου στο περίπου, σε 1-1.5 χρόνια είχε βγει τρόπος με memmory card  και game κι έκανες παπάδες :)

στο χ360 έπρεπε στα 1α drives να κρατήσεις το πορτάκι μισάνοιχτο για να μπει σε service mode και μετά η xcuter έβγαλε board που το έκανε αυτόματα :)

την 6.0 θα την περάσω μόνο όταν αναγκαστώ πλέον, θα το έβαζα μόνο αν έβαζαν Netflix μιας και καταναλώνει λιγότερα από το htpc μου και το πσ4 μου

Στο update έχω την εντύπωση ότι δεν τσεκάρουν certs κλπ οπότε δε παίζουν bans.

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...