Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Συμφωνω και εγω για τη χαρά του πειράγματος αλλα δεν εχει ιδιαίτερο νόημα με 200αρες sd πλέον σε τιμές 40€

To μονο όφελος ειναι πιθανά καλύτερες ταχύτητες οι emmc απο sd.

Πήγα σήμερα που βρήκα λίγο χρόνο σε 6.1 με ChoiDujour πλήρως οφλινε και σε autorcm για να μην κάψω efuses μιας και το nandbackup μου ειναι σε 5.1

Γιατι πρεπει οταν χρησιμοποιείται το choidujour να εισαι σε autorcm? Εαν δεν εισαι τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sils είπε

Γιατι πρεπει οταν χρησιμοποιείται το choidujour να εισαι σε autorcm? Εαν δεν εισαι τι γινεται?

Υποθέτω οτι αν δεν έχεις auto και μπείς καταλάθος με official 6.2, τα efuses θα καούν ούτως η άλλως. Οπότε εξασφαλίζεις οτι δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση. Υποθέτω πάντα. Επίσης είναι και πολύ πιο εύκολο/γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είναι αρκετές οι σελίδες για ψάξιμο, θα θέσω ένα ερώτημα που μπορεί να ξαναέχει τεθεί :P 

Πρέπει να έχω ένα θέμα με το δεξί joycon....

Όταν το συνδέω στο tablet, δεν κάνει το ηχητικό «κλικ» με το animation...στις επιλογές με τα χειριστήρια το δείχνει ότι φορτίζει όταν είναι συνδεμενο στο πλάι και το εμφανιζει ως γκρίζο....

Αν το βάλω σε sleep mode και μπω ξανά στις επιλογές με τα χειριστήρια το δείχνει μαύρο χωρίς να φορτίζεται...(όπως θα έπρεπε να είναι)

Και στις δυο περιπτώσεις παίζει κανονικά στα παιχνίδια....

Να είναι πρόβλημα firmware ή hardware; Υπάρχει άλλος παθών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sils είπε

Ωραια χακια μπραβο..... με τι το κόλλησες με υγρη σολντερινη και φουρνο η κοκλητηρι.?

Το τσιπακι που το βρηκες?

Με σταθμο θερμου αερα εγινε η αποκολληση και η συγκολληση ,με κολλητηρι ο καθαρισμος

Το chip το πηρα απο taobao 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, sils είπε

Γιατι πρεπει οταν χρησιμοποιείται το choidujour να εισαι σε autorcm? Εαν δεν εισαι τι γινεται?

Οπως είπε κ ο κλαινμαιν ειναι για να αποφύγεις να μπουτάρει με οφισιαλ 6.1 και κάψει fuses.

Επειδη εμενα το μπακαπ μου ειναι σε 5.1 και καψω fuses δεν θα μπορώ να κάνω downgrade μεσω nand backup.

Η διαδικασία μετα για επαναφορά είναι τόσο επίπονη και όλη μεσα απο πισι θες και τα bιscuits. Ουτε να το σκεφτομαι δεν θέλω

13 ώρες πριν, kioukiou800 είπε

Μιας και είναι αρκετές οι σελίδες για ψάξιμο, θα θέσω ένα ερώτημα που μπορεί να ξαναέχει τεθεί :P 

Πρέπει να έχω ένα θέμα με το δεξί joycon....

Όταν το συνδέω στο tablet, δεν κάνει το ηχητικό «κλικ» με το animation...στις επιλογές με τα χειριστήρια το δείχνει ότι φορτίζει όταν είναι συνδεμενο στο πλάι και το εμφανιζει ως γκρίζο....

Αν το βάλω σε sleep mode και μπω ξανά στις επιλογές με τα χειριστήρια το δείχνει μαύρο χωρίς να φορτίζεται...(όπως θα έπρεπε να είναι)

Και στις δυο περιπτώσεις παίζει κανονικά στα παιχνίδια....

Να είναι πρόβλημα firmware ή hardware; Υπάρχει άλλος παθών;

Ειναι θέμα firmware. Τι έκδοση φοράς; Εχει πάρει update στα χειριστήρια και το λύνει. Το ειχα και εγω το θέμα οπου τα αναβάθμισα σε switch αναβαθμισμένο.

Aν εχεις κάποιο φίλο πηγαινε και κότσαρε τα joycons. Εκτος αν αναβαθμίσεις εσυ την κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Οπως είπε κ ο κλαινμαιν ειναι για να αποφύγεις να μπουτάρει με οφισιαλ 6.1 και κάψει fuses.

Επειδη εμενα το μπακαπ μου ειναι σε 5.1 και καψω fuses δεν θα μπορώ να κάνω downgrade μεσω nand backup.

Η διαδικασία μετα για επαναφορά είναι τόσο επίπονη και όλη μεσα απο πισι θες και τα bιscuits. Ουτε να το σκεφτομαι δεν θέλω

Ειναι θέμα firmware. Τι έκδοση φοράς; Εχει πάρει update στα χειριστήρια και το λύνει. Το ειχα και εγω το θέμα οπου τα αναβάθμισα σε switch αναβαθμισμένο.

Aν εχεις κάποιο φίλο πηγαινε και κότσαρε τα joycons. Εκτος αν αναβαθμίσεις εσυ την κονσόλα.

Στο 6.2 το έχω, πάτησα στην επιλογή αλλά δεν υπάρχει κάτι νέο 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kioukiou800 είπε

Στο 6.2 το έχω, πάτησα στην επιλογή αλλά δεν υπάρχει κάτι νέο 😕

Οχι αναβάθμιση της κονσόλας, θα πας στις ρυθμίσεις στα χειριστήρια και έχει εκεί update controllers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Οχι αναβάθμιση της κονσόλας, θα πας στις ρυθμίσεις στα χειριστήρια και έχει εκεί update controllers

Εκει πηγα και δεν εχει, λεει πως ειναι ολα τα χειρηστηρια updated...Θα κοιταξω μηπως βρω με wifi...

Επεξ/σία από kioukiou800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vagosman είπε

Οπως είπε κ ο κλαινμαιν ειναι για να αποφύγεις να μπουτάρει με οφισιαλ 6.1 και κάψει fuses.

Επειδη εμενα το μπακαπ μου ειναι σε 5.1 και καψω fuses δεν θα μπορώ να κάνω downgrade μεσω nand backup.

.

Συγνωμη φιλε μου αλλα δεν μπορω να καταλαβω το εξής... οταν δημιουργεις emunand το μηχανημα δεν εχει καν μπουταρει  αλλα αντιθετος εισαι σε cfw πως θα καψει fuses.?δηλαδη εγω ειμαι σε ofw 5.1 και εκανα emunand 5.1 και μετα με το choidojur σε 6.02 χωρις autorcm πως ειναι δυνατον  να καψει fuses?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2019 στις 9:02 ΜΜ, vfragos είπε

Έχω περάσει sx OS με EmuNAND. Υπάρχει τρόπος να έχω πρόσβαση ταυτόχρονα στα games μου που έχω αγορασμένα από το eshop και τα backups μου; Η αν δεν είναι εφικτό, γίνεται αν τα κάνω "backup" και αυτά, να κάνω copy τα saves μου από το original firmware partition;

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vfragos είπε

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Να σου πω την αληθεια μπερδευτικα..... παντως στην βιβλιοθηκη σου ναι μπορεις να μπεις κανονικα εαν μπουταρης σε ofw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sils είπε

Να σου πω την αληθεια μπερδευτικα..... παντως στην βιβλιοθηκη σου ναι μπορεις να μπεις κανονικα εαν μπουταρης σε ofw.

Καλημέρα, επειδή δεν είναι ότι πιο βολικό να μπουτάρω σε ofw κάθε φορά που θέλω να παίξω κάτι από τα αγορασμένα eshop παιχνίδια μου (τα οποία είναι και αρκετά) θα ήθελα να τα πάρω backup μαζί με τα saves τους και να τα περάσω στο sx os cfw για να τα παίζω από εκεί. Νομίζω ότι γίνεται αλλά όσο και να έψαξα δεν βρήκα έναν βήμα προς βήμα οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys σχετικα με το SX PRO... Μιας και στην Ελλαδα ειναι μη διαθεσιμο αυτη την στιγμη, πειτε μου ενα αξιοπιστο Ευρωπαικο site να μου ερθει τσακ μπαμ! Μη μπλεξω με Κινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Narcos είπε

Guys σχετικα με το SX PRO... Μιας και στην Ελλαδα ειναι μη διαθεσιμο αυτη την στιγμη, πειτε μου ενα αξιοπιστο Ευρωπαικο site να μου ερθει τσακ μπαμ! Μη μπλεξω με Κινα...

Και γιατί να το πάρεις?

Τι κινητό έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...