Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Ναι αυτό το jig είναι όλα τα λεφτά.. Πρέπει ή να αγοράσεις από ebay η alli αλλιώς να φτιάξεις ένα μόνος σου.Απο κει και πέρα είναι παιχνιδάκι.

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις  για αυτό το jig  στο αλί υπάρχει με λίγα λεφτά κ αποτι έχω διαβάσει το φτιάχνεις με συνδετήρα κάπως. Οι κάρτες που χρησιμοποιούν  σε κάποια βιντεακια  με sx pro   με κάποια  ευρώ τι ρόλο βαράνε; γίνεται να το κάνεις κ χωρίς αυτή την καρτουλα  να παίζει παιχνίδια του switch η πρέπει να την παραγγείλω κ αυτή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το sx ουσιαστικά είναι το hack επί πληρωμή.Βεβαια όταν αγοράζεις όλο το πακέτο σου δίνουν μαζί και jig έτοιμο και το usb που βάζεις από κάτω ώστε να μην χρειάζεται κάθε φορά να συνδέεις το switch με pc η κινητό για να περνάς το payload.Εσυ κρίνεις αν θα πληρώσεις για άδεια για κάτι που είναι δωρεάν..Αυτό με το συνδετήρα μόνο να προσέξεις αν αποφασίσεις να περάσεις το hack μόνο σου.Να φανταστείς ότι έχω φτιάξει εγώ ένα jig μόνος μου(όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα)και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου αλλά παρόλαυτα έχω παραγγείλει εδώ και ένα μηνα και δέκα μέρες από alli έτοιμο γιατί φοβάμαι μήπως γίνει καμμία ζημιά στο μηχάνημα με το βάλε βγάλε συνδετήρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Arkin είπε

Έχω ασχοληθεί εκτενώς αλλά θέλει δουλειά ακόμα. Τρέχω odyssey άνετα αλλά χρειάζονται shaders όπως στο cemu. Αναβαθμίζετε κάθε μερα η canary. 

Εμενα μου πεταει ενα μηνυμα οταν παω να τρεξω το odyssey "nca header key not found'' ενω εχω τα σχετικα αρχεια (.keys κτλ) απο το switch μου.

ψαχνω και πληροφοριες σχετικα με αυτο και δεν βρισκω τπτ....

Ξερεις μηπως τπτ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Απλά το sx ουσιαστικά είναι το hack επί πληρωμή.Βεβαια όταν αγοράζεις όλο το πακέτο σου δίνουν μαζί και jig έτοιμο και το usb που βάζεις από κάτω ώστε να μην χρειάζεται κάθε φορά να συνδέεις το switch με pc η κινητό για να περνάς το payload.Εσυ κρίνεις αν θα πληρώσεις για άδεια για κάτι που είναι δωρεάν..Αυτό με το συνδετήρα μόνο να προσέξεις αν αποφασίσεις να περάσεις το hack μόνο σου.Να φανταστείς ότι έχω φτιάξει εγώ ένα jig μόνος μου(όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα)και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου αλλά παρόλαυτα έχω παραγγείλει εδώ και ένα μηνα και δέκα μέρες από alli έτοιμο γιατί φοβάμαι μήπως γίνει καμμία ζημιά στο μηχάνημα με το βάλε βγάλε συνδετήρα..

Υπάρχει λόγος που δεν έχεις auto rcm ώστε να μη ξαναχρειαστείς jig/συνδετήρα ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους αγόρασα ένα switch και εγώ από Αγγλία μπορώ να σας πω το serial 

Να μου πείτε αν πατσαρετε; 

58 λεπτά πριν, ai-giorgis είπε

Καλημέρα σε όλους αγόρασα ένα switch και εγώ από Αγγλία μπορώ να σας πω το serial 

Να μου πείτε αν πατσαρετε; 

XAW1006

Επεξ/σία από ai-giorgis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ai-giorgis είπε

Καλημέρα σε όλους αγόρασα ένα switch και εγώ από Αγγλία μπορώ να σας πω το serial 

Να μου πείτε αν πατσαρετε; 

XAW1006

μια χαρα περνει cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ai-giorgis είπε

Δηλαδή ξεκινάω την αγορά πρώτα με SX OS Pro ?

Η συσκευή μου είναι 4.00.1 να κάνω update ? 

Ξεκινας με την αγορα του SX OS Pro ή SX OS, update δεν κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nostradamus1980 είπε

Ξεκινας με την αγορα του SX OS Pro ή SX OS, update δεν κάνεις.

Τι τι διαφορά έχει το pro από το απλό ; 

Κανενα site ξέρουμε ; 

Ευχαριστω για την απάντηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προ σου δινει μαζί jig και dongle που στέλνει το payload.

Jig βρίσκεις απο παντού πολύ φτηνά.

Dongle δεν χρειάζεσαι γιατι μπορεις να το στείλεις (το payload) είτε απο pc, είτε απο κινητό. Αν παρόλα αυτά θέλεις για την ευκολία μπορείς να πάρεις κινέζικα πολύ φτηνά.

Αuto RCM ειναι μονοδρομος αν θέλεις μετέπειτα να αναβαθμίσεις.

Ο φίλος με την έκδοση 4 θα πρότεινα να προχωρήσει σε αναβάθμιση απο τη στιγμή που παλι μπορεί να γίνει cfw.

Πριν γίνει οποιαδήποτε μόντα, NAND backup, κράτημα τα biskeys και μετα θα προχωρήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Το προ σου δινει μαζί jig και dongle που στέλνει το payload.

Jig βρίσκεις απο παντού πολύ φτηνά.

Dongle δεν χρειάζεσαι γιατι μπορεις να το στείλεις (το payload) είτε απο pc, είτε απο κινητό. Αν παρόλα αυτά θέλεις για την ευκολία μπορείς να πάρεις κινέζικα πολύ φτηνά.

Αuto RCM ειναι μονοδρομος αν θέλεις μετέπειτα να αναβαθμίσεις.

Ο φίλος με την έκδοση 4 θα πρότεινα να προχωρήσει σε αναβάθμιση απο τη στιγμή που παλι μπορεί να γίνει cfw.

Πριν γίνει οποιαδήποτε μόντα, NAND backup, κράτημα τα biskeys και μετα θα προχωρήσετε.

Γιατί να κάνει αναβάθμιση βγήκε cfw για την 7.0?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.

πηρα ενα switch που δεν ειναι patched και ειναι σε firmware 6.2

εχω κανα 2 games αλλα δε μπορω να τα  παιξω

παταω στο game μου λεει some necessary data could not be found

παταω download αλλα με λεει οτι θελει system update.

δεν γινεται χωρις να παω σε 7.0 firmware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...