Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εγώ δε μπορώ να βγάλω άκρη...έβαλα από frame cap κλπ με 100 διαφορετικούς συνδυασμούς και πάλι έχω tearing stuttering η όπως λέγεται..η μόνη λύση είναι v sync αλλά δε ξέρω αν το lag  είναι τόσο μεγάλο όσο λέγεται...να σημειώσω πως έχω μια lg 24' 60Hz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 minutes ago, Zaytsev said:

Συμφωνώ για την Unreal, αλλά αν άλλαξε η κατάσταση τις τελευταίες ημέρες, είναι γενικό το θέμα κι όχι μόνο PUBG

Στα υπόλοιπα παιχνίδια δεν άλλαξε κάτι, ξεκάθαρα φταίει το τελευταίο update του PUBG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/5/2018 at 22:49, Psycho_Warhead said:

Έπαιξε κανείς με την 1803 να μας πει εντυπώσεις ;

Εδώ ρωτάς και κάποιοι σου λένε ότι άλλαξε. Επίσης ο cpttony λέει ότι διαβάζει σε άλλα forums ότι αρκετοί είχαν θέμα...

Αλλά δεν άλλαξε κάτι... Το PUBG φταίει... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vassterg said:

Παιδιά εγώ δε μπορώ να βγάλω άκρη...έβαλα από frame cap κλπ με 100 διαφορετικούς συνδυασμούς και πάλι έχω tearing stuttering η όπως λέγεται..η μόνη λύση είναι v sync αλλά δε ξέρω αν το lag  είναι τόσο μεγάλο όσο λέγεται...να σημειώσω πως έχω μια lg 24' 60Hz

Και γιατί δεν δοκιμάζεις και να δεις τι γίνεται με v-sync ανοιχτό; Θα "κόψει" η μαρέγκα; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχετε πρόβλημα με stuttering και έχετε Nvidia με fast sync κλειστε το και βάλτε vsync γιατί στα περισσότερα games δε δουλεύει καλά το fast sync είναι broken και έχει full stuttering γενικότερα σε όλα τα games.

Το δοκίμασα στο pubg και πάει βούτυρο σε σχέση με πριν, οπότε τσεκαρισμένο.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στατερινγκ τον τελευταίο καιρό εχει γίνει τραγικό και δεν ξέρω αν έχει γίνει το update στο Windows θα το τσεκάρω μόλις πάω σπιτι:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, seithan είπε

Και γιατί δεν δοκιμάζεις και να δεις τι γίνεται με v-sync ανοιχτό; Θα "κόψει" η μαρέγκα; :)

Γιατί διαβάζω διάφορα για λαγκ κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Όσοι έχετε πρόβλημα με stuttering και έχετε Nvidia με fast sync κλειστε το και βάλτε vsync γιατί στα περισσότερα games δε δουλεύει καλά το fast sync είναι broken και έχει full stuttering γενικότερα σε όλα τα games.

Το δοκίμασα στο pubg και πάει βούτυρο σε σχέση με πριν, οπότε τσεκαρισμένο.

vsync σε fps; Ειδικά multiplayer, σε βρίσκω αδιάβαστο. Τώρα αν φεύγει κεφάλι αέρα πατέρα από το input lag μη κατηγορείς το παιχνίδι έπειτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, giorgosmcmc said:

Όσοι έχετε πρόβλημα με stuttering και έχετε Nvidia με fast sync κλειστε το και βάλτε vsync γιατί στα περισσότερα games δε δουλεύει καλά το fast sync είναι broken και έχει full stuttering γενικότερα σε όλα τα games.

Το δοκίμασα στο pubg και πάει βούτυρο σε σχέση με πριν, οπότε τσεκαρισμένο.

Το ξέρουμε φίλε μου πως είναι βούτυρο. Έχεις όμως input lag και σε τέτοια games δεν λέει τόσο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vassterg είπε

Παιδιά εγώ δε μπορώ να βγάλω άκρη...έβαλα από frame cap κλπ με 100 διαφορετικούς συνδυασμούς και πάλι έχω tearing stuttering η όπως λέγεται..η μόνη λύση είναι v sync αλλά δε ξέρω αν το lag  είναι τόσο μεγάλο όσο λέγεται...να σημειώσω πως έχω μια lg 24' 60Hz

tearring ειναι οταν σπαει η εικονα στα 2 

stuttering εχει να κανει με την  ροη του gameplay, επισης στο pubG  υπαρχει το  περιστασιακο φαινομενο του  rubber-banding το οποιο εχει να κανει καθαρα με το δικτυο και οχι με το αν ζοριζεται το μηχανημα σου ή οχι 

μια  προχειρη λυση στην δικια σου περιπτωση ειναι 58fps cap apo το .ini + vsync on απο το game.  την λεω προχειρη γιατι αμα θες η αποκριση του mouse να ειναι γρηγορη και smooth θες πολλα παραπανω  frames, προσωπικα με κατω απο ~90 αρνουμαι να παιξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SoFGR είπε

tearring ειναι οταν σπαει η εικονα στα 2 

stuttering εχει να κανει με την  ροη του gameplay, επισης στο pubG  υπαρχει το  περιστασιακο φαινομενο του  rubber-banding το οποιο εχει να κανει καθαρα με το δικτυο και οχι με το αν ζοριζεται το μηχανημα σου ή οχι 

μια  προχειρη λυση στην δικια σου περιπτωση ειναι 58fps cap apo το .ini + vsync on απο το game.  την λεω προχειρη γιατι αμα θες η αποκριση του mouse να ειναι γρηγορη και smooth θες πολλα παραπανω  frames, προσωπικα με κατω απο ~90 αρνουμαι να παιξω 

Με v sunc  μέσα από το γκειμ το τρέχει χωρίς τίποτα από όλα αυτά δε χρειάζομαι frame cap...απλά δε το βάζω για τι imput lag που λένε τα παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vassterg είπε

Με v sunc  μέσα από το γκειμ το τρέχει χωρίς τίποτα από όλα αυτά δε χρειάζομαι frame cap...απλά δε το βάζω για τι imput lag που λένε τα παιδιά...

χρειαζεσαι framecap για να μειωσεις το input lag που προσθετει το vsync ...

 

http://www.overclock.net/t/1246149/bf3-possible-vsync-trick-no-input-lag-frame-sync-no-tearing

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, UsualSuspect__ είπε

Το ξέρουμε φίλε μου πως είναι βούτυρο. Έχεις όμως input lag και σε τέτοια games δεν λέει τόσο. 

 

3 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

vsync σε fps; Ειδικά multiplayer, σε βρίσκω αδιάβαστο. Τώρα αν φεύγει κεφάλι αέρα πατέρα από το input lag μη κατηγορείς το παιχνίδι έπειτα

Μα σας λέω πως σε σχέση με oταν έχω fast sync τρέχει καλύτερα το game με vsync σε όλα, input lag, stuttering, framedrop, αυτα τα εχω με fast sync όσο αξιοπερίεργο και αν σας φαίνεται, το έχω τσεκάρει αυτό που λέω σε κάμποσα παιχνιδια, δεν το έβγαλα απ το μυαλό μου.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Μα σας λέω πως σε σχέση με oταν έχω fast sync τρέχει καλύτερα το game με vsync σε όλα, input lag, stuttering, framedrop, αυτα τα εχω με fast sync όσο αξιοπερίεργο και αν σας φαίνεται, το έχω τσεκάρει αυτό που λέω σε κάμποσα παιχνιδια, δεν το έβγαλα απ το μυαλό μου.

Και πάλι το fast sync για single παιχνιδάκια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SoFGR είπε

χρειαζεσαι framecap για να μειωσεις το input lag που προσθετει το vsync ...

http://www.overclock.net/t/1246149/bf3-possible-vsync-trick-no-input-lag-frame-sync-no-tearing

Ωραιοοος θα το δοκιμάσω για λίγο καιρό έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...