Προς το περιεχόμενο

Μπλεξιμο με ενοικίαση σπιτιού


xtse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω το ρεύμα στο όνομα μου και όταν λες σοβαρός λόγος τι μπορεί να θεωρηθει

Μου είπε ότι το χειρόγραφο μισθωτήριο ισχύει, ισχύει? Δεν έχω κάνει αποδοχή στο taxis γιατί δεν μου ήρθε ποτέ. Οποτε πως να έπαιρνα το ρεύμα στο όνομα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

99.9% δεν δηλωνει τιποτα ουτε δωρεαν παραχωρηση.οποτε φευγεις οποτε θες.

Σοβαρο=οικογενειακο προβλημα υγειας με γνωματευση,μειωση μισθου ή απολυση με χαρτι πριν και μετα κτλ..

Το χειρογραφο ειτε προφορικη συμφωνια ειναι μεταξυ σας συμφωνια.φορολογικα ισχυει οτι δηλωθει στο ταξις. Τελος παντων κατα 99.9% μαυρα τα παιρνει δεν δηλωνει τιποτα και μαλιστα επρεπε να σου πει και συ να μην δηλωσεις κατι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να την δώσεις στην εφορία? Δεν αξίζει, απλά ελπίζει στην αμάθεια του ενοικιαστή, ρίχνει δίχτυα κι ότι πιάσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου βρωμαει η υ.δ.

 

και αμα μετα ερθει και αξιωσει να της φτιαξεις ο,τι βρει στραβο στο σπιτι βαση της παραπανω δηλωσης ωστε να ιχυει το περιοεχομενο της?

 

δυο φορες λαμογιο μου φαινεται

 

αλλαξε σπιτι, ασε τα κλειδια σε καποιον δικο της και πολυ ασχοληθηκες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xtse τι δικηγορο, τι ακριβώς να ζητήσεις; φευγεις απο το σπιτι επειδη λες βρηκες φθηνότερο ενοικιο και θα τα σκασεις σε δικηγόρο να παρεις τι; την εγγυηση πισω;

 

η κατι δεν μας λες η μονος σου μπλεκεσε η λεμε για να χαμε να λεγαμε Σαββατιατικα αλλο ενα δραμα στο insomnia.

υπεύθυνη δηλωση δεν χρειαζεται να υπογραψεις για τπτ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι να είχαμε να λέγαμε και συγνώμη που το έφτασα εκει, απλά ειμαι σε απόγνωση και δεν έχω απο που να πιαστω όπως είπα και πιο πάνω έτυχε κάτι στο παιδί μου και δεν μπορώ να ανοίξω μέτωπα. Αμα πήγαινα σε δικηγόρο θα το έκανα για την υ.δ και για τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάστημα ενοικίασης τους αριθμούς των μετρητών έως εκείνη την ημέρα και ότι όλα όσα είχε στο σπίτι ειναι σε καλή κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάστημα ενοικίασης τους αριθμούς των μετρητών έως εκείνη την ημέρα και ότι όλα όσα είχε στο σπίτι ειναι σε καλή κατασταση

 

Δεν το καταλαβαινω. Ενα ενα λοιπον:

 

Το διαστημα ενοικιασης τι ακριβως υποννοει; Να δηλωσεις υπευθυνα και δεσμευτικα οτι εκατσες τοσους μηνες, οτι φευγεις μετα απο τοσους μηνες και τελος παντων να αποδειξεις την παρουσια σου στο ακινητο;

 

Τους αριθμους των μετρητων; Τι ειναι αυτο;

 

Να δηλωσεις εσυ οτι τα ολα οσα ειχε στο σπιτι ειναι σε καλη κατασταση, αυτη να μην τα δει και μετα να σε κατηγορησει οτι τα βρηκε ολα σπασμενα; Γιατι δεν ερχεται να τα δει μονη της και να σου υπογραψει εσενα το καλως εχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάστημα ενοικίασης τους αριθμούς των μετρητών έως εκείνη την ημέρα 

 

αυτο ΙΣΩΣ να το χρειαζεται για να δειξει στην εφορια οτι φεύγεις εκτάκτος;

Δλδ για το 2017 θα εδινες πες βαση συμβολαιου 5.000ευρω αλλα εσυ επειδη εκατσες λιγοτερο εδωσες 2.300ευρω , οποτε να μην φορολογηθει για τα 5000ευρω. 

 

Η καλυτερη λυση ειναι να την ρωτησεις τι το θελει

 

Γενικα ουτε αυτη, ουτε εσενα, συμφέρει (οικονομικα) να χανετε τον χρόνο σας με δικαστικα αγωγες και δεν ξερω γω τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ΙΣΩΣ να το χρειαζεται για να δειξει στην εφορια οτι φεύγεις εκτάκτος;

Δλδ για το 2017 θα εδινες πες βαση συμβολαιου 5.000ευρω αλλα εσυ επειδη εκατσες λιγοτερο εδωσες 2.300ευρω , οποτε να μην φορολογηθει για τα 5000ευρω. 

 

Η καλυτερη λυση ειναι να την ρωτησεις τι το θελει

 

Γενικα ουτε αυτη, ουτε εσενα, συμφέρει (οικονομικα) να χανετε τον χρόνο σας με δικαστικα αγωγες και δεν ξερω γω τι

 

Δεν υπαρχει ζητημα εφοριας απο τη στιγμη που δεν εχει κατατεθει συμβολαιο στο taxis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτο ΙΣΩΣ να το χρειαζεται για να δειξει στην εφορια οτι φεύγεις εκτάκτος;

Δλδ για το 2017 θα εδινες πες βαση συμβολαιου 5.000ευρω αλλα εσυ επειδη εκατσες λιγοτερο εδωσες 2.300ευρω , οποτε να μην φορολογηθει για τα 5000ευρω. 

 

Τι να μην φορολογηθεί? Αν δεν έχει δηλώσει συμβόλαιο στο taxis (post #3), είναι μαύρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάτι τέτοια για την εφορεία μου λέει και για τα πράγματα ότι δεν τα έχω διαλυσει οσο για την εφορεία μου λέει ότι με το χειρόγραφο με δεσμεύει απέναντι στην εφορεία να δηλώσω και εγώ και εκείνη τα ενοικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...