Προς το περιεχόμενο

Μπλεξιμο με ενοικίαση σπιτιού


xtse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Off topic... Διαβάζω συχνά πυκνά προβλήματα με ενοικιάσεις (και από τις δύο πλευρές) και αναρωτιέμαι αν είμαι ο μοναδικός ή από τους ελάχιστους που έχουν σπίτι και το νοικιαζουν σε σωστούς έως αηδίας που λέει ο λόγος άτομο(οικογένεια βασικά)... Φτου φτου μην το γρουσουζεψω... Ο άνθρωπος ήθελε να πληρώσει μποιλερ που τρύπισε στον 2 μήνα που ήταν μέσα ... Εννοείτε βέβαια ότι δεν τον άφησα

Και εγω εχω σωστους ιδιοκτητες, αλλα οταν χαλασε ο θερμοσιφωνας, αν και ειμαι 2 χρονια μεσα ηδη, ειχα την απαιτηση να το κανει απο την τσεπη του. Βεβαια δεν φτασαμε καν μεχρι εκει, απλα ο υδραυλικος μου ειπε ο ιδιος οτι θα μιλησει με τον ιδιοκτητη.

 

Δεν γινεται να χαλανε μποιλερ, θερμοφιφωνες, καλοριφερ κτλ μεσα σε 2-3 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω την εξης απορια τωρα το ελεγξα.

 

Το συμβολαιο μίσθωσης που εκανα και σταλθηκε στο taxis λεει το ονομα του ιδιοκτητη. Την δεη την εχω στο ονομα μου. Απλα τα λεφτα τα βαζω παντα μεσω τραπεζας αλλα στης κορης του το λογαριασμο. Εχω αρχειο απ ολες τις αποδειξεις.

 

Θα υπαρξει θεμα τωρα με τις φορολογικες ή εγω θα τα δηλωσω ολα κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εξης απορια τωρα το ελεγξα.

 

Το συμβολαιο μίσθωσης που εκανα και σταλθηκε στο taxis λεει το ονομα του ιδιοκτητη. Την δεη την εχω στο ονομα μου. Απλα τα λεφτα τα βαζω παντα μεσω τραπεζας αλλα στης κορης του το λογαριασμο. Εχω αρχειο απ ολες τις αποδειξεις.

 

Θα υπαρξει θεμα τωρα με τις φορολογικες ή εγω θα τα δηλωσω ολα κανονικα.

 

Το τι θα βάλεις στη φορολογική σου δήλωση δεν έχει σχέση με το που έβαζες τα λεφτά και τις αποδείξεις, έχει σχέση μόνο με τη δήλωση μίσθωσης που έγινε στο taxis.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...