Προς το περιεχόμενο

περιεργος καθηγητής;


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Btw για να γυρίσω στο αρχικό θέμα, ο τύπος στο τελευταίο μάθημα είπε την εξής αττάκα.

"Αν κάνω κάτι καλά στη ζωή μου αυτό είναι προγραμματισμός"

Και κάπου εκεί γέλασαν και τα πεύκα. 

Ο ίδιος τύπος που είπε ότι ξέρει καλή C++ και Java αλλά από C δεν έχει μυρωδιά. 

Δεν ξέρω, μπορεί αλγοριθμικά να σπέρνει τα πάντα, όμως στην πραξη, δεν ήξερε να ορίσει σωστά ένα array καρφωτά με = {x1, x2, x3} και πάλευε με = [x1, x2, x3] και αναρωτιώταν γιατί χτυπάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, μπορεί αλγοριθμικά να σπέρνει τα πάντα, όμως στην πραξη, δεν ήξερε να ορίσει σωστά ένα array καρφωτά με = {x1, x2, x3} και πάλευε με = [x1, x2, x3] και αναρωτιώταν γιατί χτυπάει. 

 

Παλιότερα που ασχολούμουν αποκλειστικά με C και C++ θα το κορόιδευα, αλλά έχοντας πια κάνει Python, Scala, Lua ( και Brainfuck :P ), ξέρω ότι δεν είναι και τόσο δύσκολο να μπερδευτείς αν έχεις πολλές γλώσσες στο κεφάλι σου.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα που ασχολούμουν αποκλειστικά με C και C++ θα το κορόιδευα, αλλά έχοντας πια κάνει Python, Scala, Lua ( και Brainfuck :P ), ξέρω ότι δεν είναι και τόσο δύσκολο να μπερδευτείς αν έχεις πολλές γλώσσες στο κεφάλι σου.

 

Καλά αυτό ισχύει, αλλά να χτυπιέται ότι define array το κάνουμε με αγκύλες και όχι με άγκιστρα, είναι θέμα :lol:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μια που αναφέρθηκε η "συστοιχία", το Field Programmable Gate Array (FPGA) το αναφέρω ως Προγραμματιζόμενη Συστοιχία Λογικών Πυλών, το οποίο θεωρώ ότι είναι μια χαρά απόδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

void στη main στη C;

 

Πάντως ο Μάγος μια χαρά είναι, δεν συνάντησα ποτέ αυτό το υφάκι απ' αυτόν, το αντίθετο μάλιστα.

Χάλια είναι ο Μάγος. έχει ωραίες σημειώσεις και εξηγεί πολύ καλά αλλά αν δεν καταλαβαίνεις κάτι που για αυτόν είναι κάπως αυτονόητο τότε ξινίζει την μούρη του και ειρωνεύεται κάπως.Στην αρχή τον συμπάθησα για τους λόγους που έγραψα στην αρχή αλλά μετά όταν είδα πως αντιδρά σε ερωτήσεις με χάλασε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...