Προς το περιεχόμενο

Punisher Tv series


Daemonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς όχι. Θα άλλαζε κάτι;

 

Αμα πιστεύεις ότι έχει πολύ βία η σειρά δέν νομίζω (δέν θα αρχίσω σαν τους βλάκες να συγκρίνω το κόμιξ με την σειρά τόσο λεπτομερώς απλά ένιωσα ότι έλειπε κάτι βασικό σκέψου σάν spiderman χωρίς ιστό και γενικότερα να βλέπεις όλη την ώρα έναν peter parker). Απλά το κόμιξ έχει πολύ περισσότερη βία και πολύ black humor. Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπες ότι έχει πολύ βία η σειρά αλλά αφού δέν εχεις διαβάσει το κόμιξ πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ασχετο με τη σειρα και απο crossover αλλα ο punisher "τρομαζει" τον joker, κατι που δεν καταφερε ποτε ο Batman.. :P

 

0f257ea514f06176d3560285b47ffc83.jpg

 

Τα σπαει η σειρα και ειμαι ακομα στο 3ο, δεν ξερω αν κανει κοιλια μετα αλλα ειναι αρκετα πιστη στα comic.

 

Βασικα αν νομιζεις οτι τα σπαει μεχρι το 3ο, που να δεις τι γινεται μετα το 8ο...

 

Η σειρα ειναι απο τις καλυτερες του Netflix για μενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ το "Born", το οποιο το προτεινω σε οποιον θελει να χει εικονα του Castle

 

 

wqFce2peQOqzUMqivs1FMg.png

 

Ναι ειναι παρα πολυ ωραία ιστορία αν και θεωρείται canon νομίζω.

 

 

 

Born%2B04.jpg

yes_96476171fa039f646f8567850d45b1a0_6.j

 

 

 

 

Βασικα αν νομιζεις οτι τα σπαει μεχρι το 3ο, που να δεις τι γινεται μετα το 8ο...

 

Η σειρα ειναι απο τις καλυτερες του Netflix για μενα.

Απο τα σκουπιδια flash/arrow ερχομαι προσφατα οποτε και μεχρι το 3 που ειδα μου φανηκε υπερπαραγωγή και επος.. :P Αν γινεται τοσο καλο μετα οσο λετε θα μιλαμε για μια απο τις αγαπημενες μου σειρες ever.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα πιστεύεις ότι έχει πολύ βία η σειρά δέν νομίζω (δέν θα αρχίσω σαν τους βλάκες να συγκρίνω το κόμιξ με την σειρά τόσο λεπτομερώς απλά ένιωσα ότι έλειπε κάτι βασικό σκέψου σάν spiderman χωρίς ιστό και γενικότερα να βλέπεις όλη την ώρα έναν peter parker). Απλά το κόμιξ έχει πολύ περισσότερη βία και πολύ black humor. Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπες ότι έχει πολύ βία η σειρά αλλά αφού δέν εχεις διαβάσει το κόμιξ πάω πάσο.

Μα εγώ δεν είπα ότι με χάλασε η βία. Απλά σχεδόν σε κάθε επεισόδιο τον έραβαν και στο επόμενο ήταν μια χαρά και αυτό περισσότερο το λέω ως ψεγάδι παρά σαν κάτι το σημαντικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ δεν είπα ότι με χάλασε η βία. Απλά σχεδόν σε κάθε επεισόδιο τον έραβαν και στο επόμενο ήταν μια χαρά και αυτό περισσότερο το λέω ως ψεγάδι παρά σαν κάτι το σημαντικό.

 

Εντάξει ισχύει αυτό. Απλά απο την άλλη άμα σκεφτείς σε ένα universe της marvel γεμάτο από ήρωες με υπερδυνάμεις αυτός είναι στην ουσία άνθρωπος απλά έχει πάει την αίσθηση του πόνου σε άλλο level. Πάντως άμα σου άρεσε η σειρά ξεκίνα όσο πιο γρήγορα μπορείς το κόμιξ που πραγματικά τα σπάει και τσέκαρε και το "Born" που ανέφεραν οι υπόλοιποι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι βασικοι κανονες ισχυουν παντως, δεν ειναι επιχειρημα αυτο. Αν ηταν ετσι, ας τον καναν και αλεξισφαιρο αφου βασιζεται σε κομικ. Anyway, μιλαμε για εναν ανθρωπο που σχεδον ηδονιζεται με τον θανατο, δε θα μου εκανε εντυπωση αν απολαμβανει και τον πονο που νιωθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι βασικοι κανονες ισχυουν παντως, δεν ειναι επιχειρημα αυτο. Αν ηταν ετσι, ας τον καναν και αλεξισφαιρο αφου βασιζεται σε κομικ. Anyway, μιλαμε για εναν ανθρωπο που σχεδον ηδονιζεται με τον θανατο, δε θα μου εκανε εντυπωση αν απολαμβανει και τον πονο που νιωθει.

 

Τον έχεις κάνει σαδιστή εσύ!!! Εντάξει γουστάρει πόλεμο και φανταριλίκι αλλά για το θέμα πόνου πιστεύω ότι απλά έχει φτάσει σε σημείο που ξέρει ότι έχει τραύμα αλλά μπορεί και αγνοεί τον πόνο δέν νομίζω ότι τον γουστάρει κι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ισχύει αυτό. Απλά απο την άλλη άμα σκεφτείς σε ένα universe της marvel γεμάτο από ήρωες με υπερδυνάμεις αυτός είναι στην ουσία άνθρωπος απλά έχει πάει την αίσθηση του πόνου σε άλλο level. Πάντως άμα σου άρεσε η σειρά ξεκίνα όσο πιο γρήγορα μπορείς το κόμιξ που πραγματικά τα σπάει και τσέκαρε και το "Born" που ανέφεραν οι υπόλοιποι. 

 

προτεινω και το Year One απο το οποιο εχει παρει αρκετα στοιχεια η σειρα:

https://www.amazon.com/Punisher-Year-One-Dan-Abnett/dp/078513736X

Τον έχεις κάνει σαδιστή εσύ!!! Εντάξει γουστάρει πόλεμο και φανταριλίκι αλλά για το θέμα πόνου πιστεύω ότι απλά έχει φτάσει σε σημείο που ξέρει ότι έχει τραύμα αλλά μπορεί και αγνοεί τον πόνο δέν νομίζω ότι τον γουστάρει κι έτσι.

 

ε ναι, δεν ειναι μαζοχιστης, απλως αντεχει τον πονο. ειναι σαν τον Rambo on steroids.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σειρα Spawn εχει κανει το HBO, animated βεβαια αλλα αρκετα καλη.

 

το The Boys θα θελα για σειρα, ευκαιρια να γινει deconstruction στο superhero ειδος τωρα που μαστιζει και την τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Holy shit, μπήκε στα 50 top tv shows :o φυσικά έχει φάει αρκετό spam but still.

λες να μην το αξιζει? ενα επος ειναι, τι να λεμε

 

εξαιτιας του αρχισα να διαβαζω τα comic, ειχε ενα αρκετα γενναιοδωρο sale το comixology προχθες, ετσιμπιθηκαν αρκετα τευχη  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...