Προς το περιεχόμενο

Punisher Tv series


Daemonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πολύ κοντά στον χαρακτήρα το jon bernthal. Η σειρά απο όσα έχω δει μέχρι τώρα δείχνει και early era του punisher. Επίσης ο Punisher σκοτώνει ακόμα και super heroes... 

 Στα Flashbacks είναι early era και αυτό απο την μία είναι καλό αλλά στο κανονικό timeline είναι μετά απο DD. Για το άλλο quote που έβαλες απο την marvel στα λόγια μου έρχεσαι δέν είναι ένας απλός πεζοναύτης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι οταν τον βαζεις στο συμπαν της marvel που ερχεται φατσα φορα με μεταλλαγμενους με δυναμεις,προφανως θα πρεπει να μπορει να τα βγαλει περα μονος του(αφου δεν εχει ο ιδιος δυναμεις)αλλιως δεν εχει λογο υπαρξης.

 

Στην σειρα τον κανανε περισσοτερο στυλακι(ας το πουμε)Max payne.

 

Ουτως ή αλλως δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα να αφιερωσεις ξεχωριστη σειρα αποκλειστικα για τον punisher,ειδικα αν υποτιθεται ειναι και κεντρικος χαρακτηρας σε αυτην. Σιγουρα για πρωτη season το πηγαν αρκετα safe σε αυτο το πραγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το πηρα σημερα αποφαση και ειδα τα υπολοιπα επεισοδια μαζεμενα που ειχαν μεινει.

 

Η σειρα συνολικα με αφησε παραπανω απο ικανοποιημενο(σε φαση 8/10) και ηταν κατα πολυ καλυτερη απο οσο την περιμενα.

 

Τι μαρεσε λοιπον στην σειρα

 

Ο ηθοποιος που εκανε τον punisher κυριως προς το τελος ηταν αρκετα αξιολογος στον ρολο αυτο,τουλαχιστον για δεδομενα σειρας παντα.

Ο Lieberman οταν λειτουργουσε στο ρολο του support απο το αρχηγειο.Μου θυμιζε λιγο φαση metal gear solid οταν εδινε τις οποιες πληροφοριες στον frank.

O Russo τουλαχιστον απο την μεση και μετα που βλεπουμε τελικα ποια ηταν η πορεια του απο τοτε που ηταν με τον Frank μεχρι σημερα.

Το οτι η σειρα ηταν τελικα αφιερωμενη αποκλειστικα στον punisher και δεν ειχε αμεση σχεση με daredevil εκτος της Karen που ευτυχως την ειδαμε λιγο.

Ωραια συνολικα δραση,ειδικα απο το 10το επεισοδιο και μετα οπως και πολυ ωραιο τελος(ειδικα στην περιπτωση που δεν βγει αλλη season).

Τα flashbacks που και σαν ιδεα και σαν υλοποιηση ηταν ωραια(ειδικα στην αρχη της σειρας και κυριως στο τελος)

 

 

Τι δεν μαρεσε

 

Το οτι η σειρα ειχε 12επεισοδια με βαση αυτα που εδειξαν.Το πολυ μεχρι 8-9επεισοδια επρεπε να βγουν με βαση αυτο το υλικο.

Ο Lewis δεν μαρεσε καθολου απο ολους τους χαρακτηρες,τον βρηκα γενικα αχρηστο σε ολη την σειρα

δεν εβαζε παντου βομβες για αυτο το λογο αλλα υπηρξε στην σειρα για να φανει ο Frank στην δημοσιοτητα οτι επεστρεψε,ψιλο οτι να ναι και καθαρα μπηκε για να συμπηρωθουν επεισοδια

...

Ειναι ο κυριος λογος για τον οποιο η σειρα δεν επρεπε να εχει 12 επεισοδια αλλα λιγοτερα.

Περαν της αρχης και του τελους(που ταιριαζαν και στις σκηνες που εμπαιναν) δεν μαρεσαν στα ενδιαμεσα επεισοδια τα flashbacks,ψιλο αποσυντονιζαν.

 

 

Ευτυχως η karen δεν ειχε ενεργο ρολο στην σειρα αρα την γλυτωσαμε :P

 

Οσο για το τελος που εγραψε πιο πισω οτι διαβασε ο Killik,με βαση την σειρα ο Frank

στην ουσια βλεπει οτι ο πολεμος που ξεκινησε για να βρει αυτους που τον παγιδεψαν και σκοτωσαν την οικογενεια του εφτασε στο τελος αφου και οι 2 υπευθυνοι επαθαν οτι τους αξιζε. Αρα μιας και δεν εχει ο Frank πλεον ενα στοχο οπως ειχε πιο παλια(που τον οδηγουσε φυσικα στο να σκοτωνει συνεχεια)νιωθει ενα φοβο ακριβως γιατι ειναι σε ενα σημειο που ισως δεν περιμενε να φτασει .

 

Μια χαρα στεκει τουλαχιστον με βαση την ολη εξελιξη της σειρας.

 

Σιγουρα ειναι προτιμοτερο ο Punisher να βρισκεται σε σειρε μεσα(οπως και στο daredevil)παρα να εχει δικη του σειρα(μιας και εν μερη τετοιος ειναι ο χαρακτηρας).

Ορισμενοι κριτικοι

κλασσικα βρηκαν και κολλησαν στον ενα πολιτκο που ηθελε λεει να απαγορευσει την χρηση των οπλων στην Αμερικη και εθαψαν την σειρα,οχι που θα την αφηναν ετσι...

 

 

 

12 ή 13 ειναι τα επεισοδια ? επειδη μου τα φερε ο θειος μου σε πακετο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος , τωρα θα δω το 13  Παντως σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ η σειρα , συμφωνω οτι θα μπορουσε να ηταν και 10 επεισοδεια ομως με κρατησε σε αγωνια απο το πρωτο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα ειναι αυτα που μπορουν να βελτιωθουν στην σειρα δεν ειπε κανεις το αντιθετο.Εγω φυσικα σχολιασα την συνολικη εικονα που μου αφησε η σειρα και βεβαια υπαρχουν πραγματα να αλλαξουν στην επομενη season(αν βγει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απογοήτευση ρε μάγκες?! είστε σοβαροί?! Χαλαρά είναι η καλύτερη σειρά που έχει βγάλει η MARVEL ως τώρα! και με εναν ήρωα που δεν περιμέναμε να δούμε ΠΟΤΕ (εγώ τουλάχιστον), για ευνόητους λόγους (δεν έχει υπερδυνάμεις και δεν "πουλάει" σαν τους άλλους) Η σειρά είναι πολύ τίμια και αρκετά GROUNDED (τονίζω την λέξη αυτή υπονοεί πολλά). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη απογοήτευση η σειρά,πολύ κουβέντα και καμία σχέση με την πρωτότυπη ιστορία.

μαλλον ξεχασες οτι βλεπεις σειρα και οχι ταινια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...