Προς το περιεχόμενο

Προτιμάτε Έλληνες για δουλειές;


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχαχα :D

έχω λιώσει με τις απαντήσεις.

Δεν υπάρχει θέμα Εθνικότητας ή θρησκείας ή χρώματος όταν πρόκειται για δουλειά.
Αυτά τα λένε και τα κάνουν κάτι ρατσιστές μεγάλης ηλικίας συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν κατάλαβες.

 

Ούτε στα τζιν τον κάνεις πάντα όταν π.χ. λες μην μου δώσεις απόδειξη και κόψε μου κάτι.

Το λάθος σε αυτό που είπα είναι πως για τους επαγγελματίες που δεν έχουν κάνει έναρξη δεν υπάρχει καν αυτή η επιλογή.

 

Η διαφορα ξες ποια ειναι; Οτι ενα σοβαρο μαγαζι δεν θα σου προτεινει ποτέ να μην κοψει αποδειξη, ενω ενας ελευθερος επαγγελματιας 99% θα στο πει. Γιατι; Γιατι θεωρει τον εαυτο του μαγκα, ασχετα που τωρα ψωμολυσάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μία φορά ασυνάρτητα ψέματα. 

 

Όταν μιλάς για πρόσωπα, για ανθρώπους, και το βασικό σου κριτήριο για την εργοδοσία τους είναι το εθνικό-φυλετικό, όσο και να χτυπάς τον ποπουδάκο σου κάτω σε άρνηση, επιδεικνύεις τον ορισμό του ρατσισμού. 

 

Η κοινή γνώμη δεν έχει πάει στο "να μην έρθει κανείς". Αυτό είναι κατασκεύασμα της φαντασίας σου. Υπάρχει διχασμός και πόλωση ανάμεσα στις δύο θέσεις που αναφέρεις. Το ότι ενώ μιλάμε για εργοδοσία σε ξένους, εσύ κοτσάρεις την τρομοκρατία σαν επιχείρημα εξισώνοντας έμμεσα όλους τους ξένους με τρομοκράτες είναι άλλο ένα δείγμα του ρατσιστικού και ξενοφοβικού σου παραληρήματος.

 

Η εγκληματικότητα στην Ελλάδα και ειδικά τα χρόνια της κρίσης έχει δει μείωση. Όχι αύξηση. Fact! Η παλιά Ελλάδα με την μηδενική εγκληματικότητα ήταν όντως φανταστική. Κυριολεκτικά στη φαντασία κάποιων επειδή στην πραγματικότητα δεν υπήρξε ποτέ. 

 

Το πιο θλιβερό είναι οτι αυτό που έχει γίνει ένα "απέραντο Μεταξουργείο" είναι οι ψυχές των κατοίκων της, και όχι η ίδια η Ελλάδα. Οι ξένοι και οι "Βάρβαροι" όπως έγραψε ο Καβάφης, δεν ήρθαν ποτέ τελικά, αλλά η πραγματική βαρβαρότητα ξεκινάει απο τα σπίτια μας. Όπως λες, κάποιοι φοβούνται να βγουν από αυτά τα σπίτια, εγώ προσωπικά σιχαίνομαι να μπω.

 

Καλές γιορτές.

Εδώ και ενώ μέχρι τώρα συμφωνούσα σε όλα μαζί σου, το πήδηξες το θέμα σε ότι αφορά την εγκληματικότητα.Αρχές 1985- 1992 που επιστρέψαμε στο χωριό απ΄την Λάρισα το καλοκαίρι η μητέρα μου έστρωνε έξω στην βεράντα για να κοιμηθώ με το σπίτι ξεκλείδωτο και τα παντζούρια ανοιχτά..Τώρα η μητέρα των δι παιδιών μου στο ίδιο χωριό με το 1/5 των κατοίκων κλειδώνει τα πάντα και δουλεύει το aircontition  στο full γιατί δεν τολμάμε να ανοίξουμε τα παράθυρα και έχουμε τρία σκυλιά τέρατα.Ειδικά τώρα όντας τρεις μέρες πριν άνοιξαν το διπλανό μας σπίτι και ήταν Αλβανοί.Το ξέρουμε γιατί τους έπιασαν τελικά.όσες φορές εδώ φάγαμε ληστείες όλες σχεδόν ήταν από αλλοδαπούς,με εξαίρεση δύο περιστατικά που ήταν από γύφτους.όχι η Ελλάδα από πλευράς εγκληματικότητας άλλαξε πολύ μετά το άνοιγμα των συνόρων το 1992.Ειδικά στην επαρχία έχουμε πάθει πάρα πολλές κλοπές από αλλοδαπούς, γενικά.Δεν χρειάζεται για να υποστηρίξουμε τον ανθρωπισμό μας να διαστρεβλώνουμε και τη πραγματικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ενώ μέχρι τώρα συμφωνούσα σε όλα μαζί σου, το πήδηξες το θέμα σε ότι αφορά την εγκληματικότητα.Αρχές 1985- 1992 που επιστρέψαμε στο χωριό απ΄την Λάρισα το καλοκαίρι η μητέρα μου έστρωνε έξω στην βεράντα για να κοιμηθώ με το σπίτι ξεκλείδωτο και τα παντζούρια ανοιχτά..Τώρα η μητέρα των δι παιδιών μου στο ίδιο χωριό με το 1/5 των κατοίκων κλειδώνει τα πάντα και δουλεύει το aircontition  στο full γιατί δεν τολμάμε να ανοίξουμε τα παράθυρα και έχουμε τρία σκυλιά τέρατα.Ειδικά τώρα όντας τρεις μέρες πριν άνοιξαν το διπλανό μας σπίτι και ήταν Αλβανοί.Το ξέρουμε γιατί τους έπιασαν τελικά.όσες φορές εδώ φάγαμε ληστείες όλες σχεδόν ήταν από αλλοδαπούς,με εξαίρεση δύο περιστατικά που ήταν από γύφτους.όχι η Ελλάδα από πλευράς εγκληματικότητας άλλαξε πολύ μετά το άνοιγμα των συνόρων το 1992.Ειδικά στην επαρχία έχουμε πάθει πάρα πολλές κλοπές από αλλοδαπούς, γενικά.Δεν χρειάζεται για να υποστηρίξουμε τον ανθρωπισμό μας να διαστρεβλώνουμε και τη πραγματικότητα.

 

Δεν διαστρεβλωσε την πραγματικοτητα αυτος αλλα καποιοι αλλοι

http://www.huffingtonpost.gr/2015/07/27/egklhmatikothta_n_7877122.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν διαστρεβλωσε την πραγματικοτητα αυτος αλλα καποιοι αλλοι

http://www.huffingtonpost.gr/2015/07/27/egklhmatikothta_n_7877122.html

 

 

Σχετικά με αυτό που λέει ο Βασίλης Καρύδης για την εγκληματικότητα.

https://www.youtube.com/watch?v=M3XYHPAwBzE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ενώ μέχρι τώρα συμφωνούσα σε όλα μαζί σου, το πήδηξες το θέμα σε ότι αφορά την εγκληματικότητα.Αρχές 1985- 1992 που επιστρέψαμε στο χωριό απ΄την Λάρισα το καλοκαίρι η μητέρα μου έστρωνε έξω στην βεράντα για να κοιμηθώ με το σπίτι ξεκλείδωτο και τα παντζούρια ανοιχτά..Τώρα η μητέρα των δι παιδιών μου στο ίδιο χωριό με το 1/5 των κατοίκων κλειδώνει τα πάντα και δουλεύει το aircontition  στο full γιατί δεν τολμάμε να ανοίξουμε τα παράθυρα και έχουμε τρία σκυλιά τέρατα.Ειδικά τώρα όντας τρεις μέρες πριν άνοιξαν το διπλανό μας σπίτι και ήταν Αλβανοί.Το ξέρουμε γιατί τους έπιασαν τελικά.όσες φορές εδώ φάγαμε ληστείες όλες σχεδόν ήταν από αλλοδαπούς,με εξαίρεση δύο περιστατικά που ήταν από γύφτους.όχι η Ελλάδα από πλευράς εγκληματικότητας άλλαξε πολύ μετά το άνοιγμα των συνόρων το 1992.Ειδικά στην επαρχία έχουμε πάθει πάρα πολλές κλοπές από αλλοδαπούς, γενικά.Δεν χρειάζεται για να υποστηρίξουμε τον ανθρωπισμό μας να διαστρεβλώνουμε και τη πραγματικότητα.

 

Δικό μου το φάουλ. Το άνοιγμα των συνόρων δεν το έλαβα υπόψη μου, επειδή έχω διαβάσει λίγα πράγματα γι' αυτό, και επειδή το 92 το μόνο που με ενδιέφερε ήταν το γάλα της μάνας μου. :P

 

Όντως η απάντησή μου είναι επηρεασμένη σε αυτό που λέει ο Β. Καρύδης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Όποιος έχει ζήσει τις εποχές 80 έως μέσα 90 και ήταν σε ηλικία που κατανοούσε την αυθύπαρξη, ειδικά όταν μεγάλωσε σε χωριό, θυμάται πολύ καλά τι έγινε πριν και μετά το άνοιγμα των συνόρων το '92. Το 93 ειδικά υπήρχε τρόμος, και δεν ήταν τα κανάλια να καλλιεργούν κλίμα τότε, ήταν τα περιστατικά. Από την στρωματσάδα στο μπαλκόνι και τον κήπο με πόρτες ορθάνοιχτες και το μόνο που φοβόσουν ήταν κανα άγριο ζώο ή το μπαμπούλα έγινε μετάβαση στη διάρρηξη και τις αρπαγές από καύσιμα και λεφτά μέχρι αυτοκίνητα και πολλές φορές με απειλή της ζωής και της ακεραιότητας. Ήταν πολύ βάρβαρη αλλαγή και εξαιρετικά αισθητή. Απλά άτομα που γεννήθηκαν τότε,δε μπορούν να σχηματίσουν άποψη όπως και αυτοί που γεννήθηκαν μετά το ευρώ δε μπορούν να καταλάβουν τις δραχμές. Καλό θα ήταν προτού στηρίξουμε την άποψή μας στον οποιοδήποτε ακροαριστερό "διανοούμενο" και ακροδεξιό μπετόβλακα να εξετάζουμε λίγο μαρτυρίες και γεγονότα της τότε εποχής. Σε καμία σοβαρή χώρα δε γίνεται αυτό το πανηγύρι που γίνεται στην Ελλάδα με λαθρομετανάστες που προβάλλονται στην κοινή γνώμη παραπλανητικά σαν πρόσφυγες. Πάρτε για παράδειγμα τον Καναδά. Δείτε την μεταναστευτική του πολιτική. Για αρκετούς στην Ελλάδα ο Καναδάς πρέπει να τους φαίνεται φασιστικό καθεστώς με συρματοπλέγματα γύρω γύρω. Είτε το θέλουν κάποιοι είτε όχι σαν αφελείς τύποι που είναι, οι έννοιες Κράτος, Χώρα, Πολιτεία,Σύνορα, Ένωση, έχουν λόγο ύπαρξης. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μη τα γράφεις αυτά θα μας κλειδώσουν το thread. 

δεν υπάρχουν λαθρομετανάστες. μόνο οικονομικοί μετανάστες και πρόσφυγες. έτσι θα λες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απορω πως ανοιξε τετοιο θεμα

 πας μη Ελλην βαρβαρος ,δεν ειναι δυνατων να ανεχομαστε ολες αυτες τις κατωτερες φυλες ,τους αγριους ,αγραμματους κ απολιτιστους που η μονη διαφορα τους με τα ζωα ειναι οτι περπατανε ορθιοι

προτεινω λοιπον εμεις οι Ελληνες ,οι πολιτισμενοι,οι απο την γεννα φιλοσοφοι,οι ομορφοι,οι σαφως εξυπνοτεροι ολων ,οι μονοι που θα πρεπει να λεγονται ανθρωποι,το μελλον αυτου του κοσμου

να καιμε σε πλατειες ολους αυτους που δεν ειναι εμεις,να εχει ο καθενας μας το δικαιωμα να τους πυροβολει κ να τους τρωει,να τους τηγανιζουμε σε καυτο λαδι ελιας  για την διασκεδαση μας, να πεταμε τα βαρβαρα κορμια τους σε λιμνες οξεων κ να συνεχισουμε το εργο του μεγα ανθρωπιστη αδολφου ,που προφανως ειχε ελληνικες ριζες,ανοιγοντας μερικα κεντρα οπου θα παραγουμε πρωτης ποιότητος σαπουνι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Όποιος έχει ζήσει τις εποχές 80 έως μέσα 90 και ήταν σε ηλικία που κατανοούσε την αυθύπαρξη, ειδικά όταν μεγάλωσε σε χωριό, θυμάται πολύ καλά τι έγινε πριν και μετά το άνοιγμα των συνόρων το '92. Το 93 ειδικά υπήρχε τρόμος, και δεν ήταν τα κανάλια να καλλιεργούν κλίμα τότε, ήταν τα περιστατικά. Από την στρωματσάδα στο μπαλκόνι και τον κήπο με πόρτες ορθάνοιχτες και το μόνο που φοβόσουν ήταν κανα άγριο ζώο ή το μπαμπούλα έγινε μετάβαση στη διάρρηξη και τις αρπαγές από καύσιμα και λεφτά μέχρι αυτοκίνητα και πολλές φορές με απειλή της ζωής και της ακεραιότητας. Ήταν πολύ βάρβαρη αλλαγή και εξαιρετικά αισθητή. Απλά άτομα που γεννήθηκαν τότε,δε μπορούν να σχηματίσουν άποψη όπως και αυτοί που γεννήθηκαν μετά το ευρώ δε μπορούν να καταλάβουν τις δραχμές. Καλό θα ήταν προτού στηρίξουμε την άποψή μας στον οποιοδήποτε ακροαριστερό "διανοούμενο" και ακροδεξιό μπετόβλακα να εξετάζουμε λίγο μαρτυρίες και γεγονότα της τότε εποχής. Σε καμία σοβαρή χώρα δε γίνεται αυτό το πανηγύρι που γίνεται στην Ελλάδα με λαθρομετανάστες που προβάλλονται στην κοινή γνώμη παραπλανητικά σαν πρόσφυγες. Πάρτε για παράδειγμα τον Καναδά. Δείτε την μεταναστευτική του πολιτική. Για αρκετούς στην Ελλάδα ο Καναδάς πρέπει να τους φαίνεται φασιστικό καθεστώς με συρματοπλέγματα γύρω γύρω. Είτε το θέλουν κάποιοι είτε όχι σαν αφελείς τύποι που είναι, οι έννοιες Κράτος, Χώρα, Πολιτεία,Σύνορα, Ένωση, έχουν λόγο ύπαρξης.

Αν θέλω να μελετήσω το τι έγινε εκείνη την εποχή δε θα βασιστώ στη σκοπιά κάποιου ο οποίος πρώτα μου διαχωρίζει τον εαυτό του από "ακροδεξιούς μπετοβλακες" και μετά μου χρησιμοποιεί ακροδεξιά ρητορική και φρασεολογία (βλ. "λαθρομετανάστες" και μάλιστα με bold στο "λαθρο" lol). Υπάρχουν εγκεκριμένες πηγές γι'αυτό το σκοπό, που αφήνουν την πολιτική σκοπιμότητα έξω από την πόρτα.

 

Εξαιρετικά για γέλια είναι επίσης συγκρίσεις μεταναστευτικης πολιτικης κρατών των οποίων οι κοινωνικές, οικονομικές, και γεωπολιτικές συνθήκες έχουν αβυσσαλέες διάφορες μεταξύ τους.

 

Παραδόξως, συμφωνώ 100% ότι οι έννοιες που αναφέρεις έχουν λόγο ύπαρξης. Είναι μέρος της εξέλιξης του ανθρώπινου πολιτισμού. Αφελής δεν είναι μόνο αυτός που πιστεύει ότι δεν έχουν λόγο ύπαρξης. Αφελής ειναι και αυτός που νομίζει ότι αυτές οι έννοιες σηματοδοτούν το "τέλος της ιστορίας", ότι δηλαδή, η εξελικτική πορεία της ιδεολογίας του ανθρώπινου πολιτισμού έχει σταματήσει, και έχει μπει σε συντήρηση εις τους αιώνες των αιώνων, στη μορφή της δήθεν αστικής δημοκρατίας.

 

Στην πρώτη ευκαιρία πάντως αμέσως ξαναρχισατε το ξενοφοβικό σας κασετόφωνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρουμε γιατί τους έπιασαν τελικά.όσες φορές εδώ φάγαμε ληστείες όλες σχεδόν ήταν από αλλοδαπούς,με εξαίρεση δύο περιστατικά που ήταν από γύφτους.

 

Eμεις παλι είχαμε ένα περιστατικο με αραπηδες...

Στην πρώτη ευκαιρία πάντως αμέσως ξαναρχισατε το ξενοφοβικό σας κασετόφωνο.

 

Δυστυχως η πλειοψηφια των ελληνων εχει το ρατσισμο και τη ξενοφοβια στο αιμα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως η πλειοψηφια των ελληνων εχει το ρατσισμο και τη ξενοφοβια στο αιμα της.

 

Λαθος.

Η πλειοψηφια των ελληνων εχει το ρατσισμο και τη ξενομανια στο αιμα της, αυτο επρεπε να το καταλαβεις απο το κομμα που κυβερνα αυτη την χωρα.

Ειτε ξενοφοβικος ειτε ξενομανης,ειτε ελληνας ειτε οποιοσδηποτε μη ελληνας, δεν υπαρχει καμμια διαφορα στο ποιος ειναι ή οχι ρατσιστης, γιατι ολοι οι ανθρωποι πανω στον πλανητη ειναι ρατσιστες με τον τροπο τους.

Το οτι οι περισσοτεροι βλεπουν απλα τους αλλους, αλλα οχι τον εαυτο τους ως ρατσιστη, δεν αλλαζει τιποτα.

 

εγω απορω πως ανοιξε τετοιο θεμα

 πας μη Ελλην βαρβαρος ,δεν ειναι δυνατων να ανεχομαστε ολες αυτες τις κατωτερες φυλες ,τους αγριους ,αγραμματους κ απολιτιστους που η μονη διαφορα τους με τα ζωα ειναι οτι περπατανε ορθιοι

προτεινω λοιπον εμεις οι Ελληνες ,οι πολιτισμενοι,οι απο την γεννα φιλοσοφοι,οι ομορφοι,οι σαφως εξυπνοτεροι ολων ,οι μονοι που θα πρεπει να λεγονται ανθρωποι,το μελλον αυτου του κοσμου

να καιμε σε πλατειες ολους αυτους που δεν ειναι εμεις,να εχει ο καθενας μας το δικαιωμα να τους πυροβολει κ να τους τρωει,να τους τηγανιζουμε σε καυτο λαδι ελιας  για την διασκεδαση μας, να πεταμε τα βαρβαρα κορμια τους σε λιμνες οξεων κ να συνεχισουμε το εργο του μεγα ανθρωπιστη αδολφου ,που προφανως ειχε ελληνικες ριζες,ανοιγοντας μερικα κεντρα οπου θα παραγουμε πρωτης ποιότητος σαπουνι

 

Αυτα που αναφερεις τα εκαναν  χωρες οπως η Γερμανια, η Ιταλια και η Ιαπωνια, οχι η δικια μας χωρα.

Οσο για τον αδολφο και το τι ριζες  ειχε, εχεις μπερδεψει τις βουρτσες του μπογιατζη με τις ...

Αν παλι δεν καταλαβα καλα το τι θελεις να πεις και απλα κυριολεκτεις σε αυτα που λες, γιατι απλα ζηλευεις το επιπεδο εγκληματων κατα της ανθρωποτητας που καταφεραν να τελεσουν, καλα θα ηταν να αφησεις τον ταπεινο σου Βολο και να πας σε μια απο τις χωρες αυτες, γιατι περισσοτερες πιθανοτητες, θα εχεις να ζησεις μια επαναληψη τετοιων φαινομενων απο αυτες τις χωρες, παρα να γινει κατι αντιστοιχο εδω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος.

Η πλειοψηφια των ελληνων εχει το ρατσισμο και τη ξενομανια στο αιμα της, αυτο επρεπε να το καταλαβεις απο το κομμα που κυβερνα αυτη την χωρα.

 

Όντως ναι. Είναι πολύ λογικό και έξυπνο να χρησιμοποιείς την κυβέρνηση ως δείγμα.

Θα έλεγα ιδιοφυές ειδικά αν λάβεις υπόψη σου οτι ήταν οι εκλογές με την αποχή στο 45%, και το πρώτο κόμμα με ψήφους στο 35% του εκλογικού σώματος. Τι σημαίνει αυτό; Με λίγη μαθηματική μαγεία θα συνειδητοποιήσεις ξαφνικά ότι η κυβέρνηση της Ελλάδας αντιπροσωπεύει το 20% 10 εκατομμυρίων ψηφοφόρων. Πολύ όμορφο το επιχείρημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ναι. Είναι πολύ λογικό και έξυπνο να χρησιμοποιείς την κυβέρνηση ως δείγμα.

Θα έλεγα ιδιοφυές ειδικά αν λάβεις υπόψη σου οτι ήταν οι εκλογές με την αποχή στο 45%, και το πρώτο κόμμα με ψήφους στο 35% του εκλογικού σώματος. Τι σημαίνει αυτό; Με λίγη μαθηματική μαγεία θα συνειδητοποιήσεις ξαφνικά ότι η κυβέρνηση της Ελλάδας αντιπροσωπεύει το 20% 10 εκατομμυρίων ψηφοφόρων. Πολύ όμορφο το επιχείρημά σου.

 

Μια χαρα ειναι το επιχειρημα μου, τι παει να πει αποχη 45% ;

Αν καποιος ειναι ρατσιστης ξενοφοβικος, δεν υπαρχει περιπτωση

μεσω της αποχης του απο τις εκλογες, να αφησει στην χωρα του να βγει κυβερνηση απο κομμα που λεει οτι δεν υπαρχουν θαλασσια συνορα.

Αντιθετα για να δικαιολογησεις τα νουμερα που δεν σου βγαινουν, ξεχνας οτι και η πρωην κυβερνηση, ευχαριστουσε τους ξενους που επελεξαν την χωρα μας για να συνεχισουν την ζωη τους εδω, ανοιξε τα συνορα στους γειτονες Αλβανους, ελληνοποιησε καθε λογης ξενο για το δικο της κομματικο οφελος,πραγμα που τους εντασει στους ξενομανεις και οχι ξενοφοβικους ,οπως και το συνολο των υπολοιπων κομματων που υπαρχουν μεσα στην βουλη, εκτος ενος που δηλωνει ανοιχτα οτι ειναι ξενοφοβικο.

Θες δεν θες η πλειοψηφια των ελληνων δηλωνει με την ψηφο  και την αποχη, την ξενομανια και οχι την ξενοφοβια της.

Αρα το λεει καποιος οτι, δυστυχως οι ελληνες ειναι ρατσιστες ξενοφοβικοι ειναι εκτος τοπου και χρονου.

Σε εμας τα συνορα ειναι ανοιχτα, ενω σε αλλες χωρες τα συνορα ειναι κλειστα.

Παρολαυτα συνεχιζεται η καραμελα της ξενοφοβιας.

Οτι δυσαρεστο κληθει συντομα να πληρωσει η χωρα, απο την μη σωστη αντιμετωπιση του ζητηματος των προσφυγων,μεταναστων,λαθρομεταναστων,τρομοκρατων και ξενων πρακτορων απο γειτονικες χωρες ,που ειδαν, πρασινο, μπλε, κοκκινο και ροζ φως και μπηκαν με τους υπολοιπους μεσα στην χωρα , θα ειναι αποτελεσμα της ξενομανιας και οχι της ξενοφοβιας.

 

Καλά και οι Έλληνες εξίσου τυχαρπαστοι είναι. Απλά είναι τυχαρπαστοι με περισσότερα λεφτά. Ειδικά αυτοί που μένουν στην Ελλάδα και δεν έχουν κάποιο πλάνο ή έστω σκέψεις εξόδου από τη χώρα είναι οι πιο τυχαρπαστοι απ όλους. Όλοι οι αξιόλογοι άνθρωποι έχουν φύγει έξω ή σχεδιάζουν την άμεση διαφυγή από τον βόθρο.

 

Οσο για την αποψη σου πιο πριν, οτι η χωρα μας ειναι βοθρος και οτι οι αξιοι φυγαν ή προσπαθουν να φυγουν απο τον βοθρο χωρα τους, θα μου επιτρεψεις να μην συμφωνησω, γιατι απο τον βοθρο, ξεφευγουν μονο τα σκ@τ@ που ξεχειλιζουν απο τον βοθρο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...