Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αναιρώ το γεγονός ότι πολέμησαν, απλώς δεν ξέρω αν αυτοί το κάνουν για ιστορικούς λόγους ή για να μην έχουν θέματα με διάφορες ομάδες.

Παιζει ρολο που σε Multiplayer θα μπορεις να παιξεις ως γυναικειος χαρακτηρας? Και σκυλο μπορουσαν να εβαζαν στο multiplayer να ειναι playable(στα δυο ποδια ορθιος δηλαδη),μιας και μιλαμε για μονο multiplayer και για πρωτου προσωπου(κοινως δεν μπορεις να δεις καν τον χαρακτηρα που παιζεις)τι σημασια εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει ρολο που σε Multiplayer θα μπορεις να παιξεις ως γυναικειος χαρακτηρας? Και σκυλο μπορουσαν να εβαζαν στο multiplayer να ειναι playable(στα δυο ποδια ορθιος δηλαδη),μιας και μιλαμε για μονο multiplayer και για πρωτου προσωπου(κοινως δεν μπορεις να δεις καν τον χαρακτηρα που παιζεις)τι σημασια εχει.

 

τι λες ρε μάστορα, σαφώς και έχω σοβαρό πρόβλημα - μειονέκτημα αν ο άλλος είναι σκύλος στα δύο, γιατί κάθε φορά που θα τον αντικρύζω θα σκάω στα γέλια και δεν θα μπορώ να τον στοχεύσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα η σειρά έπεσε σε λακούβα μετά το ΠΡΩΤΟ Black Ops, μπορεί σε άλλους να άρεσαν τα future shit που έβγαλαν μετα. Σαν παιχνίδι τότε ηταν πιο ολοκληρωμένο. Ακόμα θυμάμαι τι ήχο είχε σε όπλα κλπ το παιχνιδι και τι σαπίλα ήταν το black ops 2 , mw3 και ότι έβγαλαν μετά. 

 

Πουλάει ναι περισσότερο λόγω ονόματος αλλά και marketing που στην Αctivision ξέρουν να πουλάν καλύτερα ότι μέσα έχουν, σε Αμερικανικό κοινό απευθύνεται ( 10χρονα με burger που εντυπωσιάζονται με πλιτς πλιτς οπλάκια και διαστήματα )

 

WW2 έβγαλαν γιατι είδαν ότι φέτος σαφώς θα πουλήσει περισσότερο από πέρυσι καθώς έχει φάει και ήδη World War δόση ο κόσμος από το BF1 πέρσι, θα κλέψουν πωλήσεις και απο αυτό λίγο λόγω theme. 

 

Περί ΕΑ ναι κλασσικα τρώει τα μούτρα της και χ$στηκε για το αν θα πάει καλά ένα παιχνίδι, εδώ έχει θάψει τόσα διαμάντια που είχε στο παρελθόν ( Medal of Honor, Dead Space κλπ ). Γρήγορο hypeαρισμένο κέρδος να βγάλει και δεν την ενδιαφέρει η ποιότητα του κάθε παιχνιδιού. 

 

CPU performance Bf1 (https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/41430/battlefield-1-fps-drops)

BF3 > BF4 παράδειγμα 

 

Περί Overwatch θα συμφωνήσω, η Blizzard δεν έχει καμία σχέση σαν εταιρεία με τις ΕΑ / Activision. Είναι πιο σοβαρή και η κάθε της κίνηση είναι μετρημένη. Δες παράδειγμα τι ποιότητα έχουν τα παιχνίδια της. Η υποστήριξη που παρέχει ( anticheat τεχνολογία της προκοπής, support κλπ ). 

 

 

Ποια ειναι ακριβως τα τελευταια παραστρατηματα?

 

Εγω βλεπω το τελευταιο call of duty με ολο το hate (που ουτως ή αλλως τρωει εδω και χρονια)να ηταν το 4ρο πιο καλοπουλημενο παιχνιδι της χρονιας που μας περασε και να περναει και το Battlefield 1(WW1 και λοιπα).

http://www.vgchartz.com/yearly/2016/Global/

Οι τελικες πωλησεις δειχνουν οτι ο κοσμος για να προτιμαει στο τελος το φουτουριστικο call of duty μαλλον δεν τον τραβαει το ολο Παγκοσμιου Πολεμου παιχνιδι,τουλαχιστον οσον αφορα το multiplayer του.

 

Τωρα θα μου πει καποιος για ποιο λογο τοτε επελεξαν να βγαλουν WW2 φετος?Η απαντηση ειναι Destiny 2 που βγαινει το Σεπτεμβριο(activision και αυτο ολως τυχαιως).

 

Και η Activision σε αυτα ειναι μανουλα σε σχεση με τις βλακειες που εκανε περυσι η ΕΑ με το Titanfall 2 και BF που τα κυκλοφορησε την ιδια χρονικη στιγμη.


Με βαση τις πωλησεις που εχει κανει η σειρα τα τελευταια χρονια στο pc,θα μου προκαλουσε μεγαλη εκπληξη αν ειχε dedicated servers οσο κακο και αν ακουγεται.

 

Βεβαια βαζω στοιχημα οτι οι περισσοτεροι παλι για το single player campaign θα το παρουν γιατι και στην περιπτωση του Battlefield που τα πραγματα ειναι καλυτερα απο του call of duty,παλι στο Pc εχει πατωσει απο κοσμο

https://battlefieldtracker.com/

και οταν λεω για χαμηλο κοσμο,εννοω σε σχεση με τα αλλα online παιχνιδια

http://steamcharts.com/top

 

Οποιος(μεταξυ αυτων και εγω)ενδιαφερεται να ασχοληθει με call of duty παραπανω,θα κοιταξει δυστηχως στην κατωτερη(απο θεμα χειρισμου)εκδοση των κονσολων για την ανωτερη(απο θεμα αποδοσης,server,hacker κλπ)εμπειρια.

 

Ολα αυτα παντα κρατωντας ενα μονοψηφιο ποσοστο ελπιδας οτι καποια στιγμη θα δουμε και στο pc μια ανταξια εκδοση του παιχνιδιου οπως ειδαμε και στο Overwatch(σε σχεση με τα περισσοτερα παιχνιδια τουλαχιστον),γιαυτο και τιμηθηκε απο τοσο κοσμο και στο Pc αν και πιο καρτουνιστικο(και overpriced).


Και για να προλαβω οποιον πει οτι ειμαι hater της σειρας ή της εκδοσης του Pc,οχι ειμαι ρεαλιστης και σχολιαζω παντα σε σχεση με τα χρηματα που ζηταει το εν λογω παιχνιδι για να εχεις την ολοκληρωμενη εμπειρια του,τα οποια ειναι 100ευρω(τα οποια παραδοξως ειναι λιγοτερα απο τα 120περιπου ευρω της ultimate edition του BF1)

http://store.steampowered.com/app/476600/Call_of_Duty_WWII/

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το γενικό πρόβλημα που δεν αναγνωρίζει πολύς κόσμος για τα cod (απ αυτούς που τους άρεσαν) είναι όχι το setting από μόνο του. Σε άλλους αρέσουν παγκόσμιοι, σε άλλους το παρόν, σε άλλους το μέλλον. Το θέμα είναι ότι ενώ δεν μειώνεται το κόστος παραγωγής, μειώνεται η ποιότητα του παιχνιδιού, επίσης λόγο των ετήσιων παραγωγών τα multi έχουν διάρκεια ζωής κουνουπιού. Και το titanfall 2 βγείτε τέλος του 16 και ήταν φουτουριστικό με wallrun κτλ αλλά ήταν κατά βάση όμορφη εμπειρία για τον κόσμο. Γενικά ενώ θα ήθελα να ξαναβγεί ένα ωραίο cod, εγώ κρατάω κουβαδάκι για την άμμο αντί για καλάθι.

 

Ps 

Περί Overwatch θα συμφωνήσω, η Blizzard δεν έχει καμία σχέση σαν εταιρεία με τις ΕΑ / Activision. Είναι πιο σοβαρή και η κάθε της κίνηση είναι μετρημένη. Δες παράδειγμα τι ποιότητα έχουν τα παιχνίδια της. Η υποστήριξη που παρέχει ( anticheat τεχνολογία της προκοπής, support κλπ ). 

https://en.wikipedia.org/wiki/Activision_Blizzard  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το γενικό πρόβλημα που δεν αναγνωρίζει πολύς κόσμος για τα cod (απ αυτούς που τους άρεσαν) είναι όχι το setting από μόνο του. Σε άλλους αρέσουν παγκόσμιοι, σε άλλους το παρόν, σε άλλους το μέλλον. Το θέμα είναι ότι ενώ δεν μειώνεται το κόστος παραγωγής, μειώνεται η ποιότητα του παιχνιδιού, επίσης λόγο των ετήσιων παραγωγών τα multi έχουν διάρκεια ζωής κουνουπιού. Και το titanfall 2 βγείτε τέλος του 16 και ήταν φουτουριστικό με wallrun κτλ αλλά ήταν κατά βάση όμορφη εμπειρία για τον κόσμο. Γενικά ενώ θα ήθελα να ξαναβγεί ένα ωραίο cod, εγώ κρατάω κουβαδάκι για την άμμο αντί για καλάθι.

 

Ps 

https://en.wikipedia.org/wiki/Activision_Blizzard  :ph34r:

Ημουν νυσταγμένος εκείνη την ώρα και μετά είδα ότι την εχει η Activision :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω νοσταλγησει την εποχή που αγοραζες το cd rom έκανες την εγκατάσταση, περναγες και τον σειριακό αριθμό και ξεκιναγες το παιχνίδι.

 

Τώρα όλο αυτό το πανηγύρι με το steam/origin, email, account, updates κάθε τρεις και λίγο είναι σκέτη ταλαιπωρία.

 

Κάποτε αν δεν έπαιζε καλά το παιχνίδι αλλαζες μια κάρτα γραφικών και ήσουν άρχοντας. Τώρα έχεις τούμπανο μηχάνημα και φτάιει το ίδιο το παιχνίδι αν δεν τρέχει σωστά!

 

Δεν υπάρχει πια επιλογή για lan παιχνίδι!

 

Όλα τα παραπάνω απομακρυναν τον κόσμο από τα παιχνίδια.

 

Το ένα μας βρωμάει και το άλλο μας μυρίζει, έχει χαθεί και ο ενθουσιασμός και έχει χαλάσει το γλυκό.

 

Το τελευταίο καλό cod ήταν το Black ops 2. Το παιχνίδι ήταν σωστά φτιαγμένο και για αυτό είχε επιτυχία.

 

Τώρα αν είναι στο μέλλον, παρελθόν ή παρόν δεν νομίζω ότι έχει να κάνει.

 

Ας ελπίσουμε ότι αυτό το cod θα έχει τα καλά από τους πολύ πιο παλιούς τίτλους της σειράς. Επίσης θα πρέπει και οι παίχτες να ξέρουν τι θέλουν και να παίζουν για την διασκέδαση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελευταιο καλο cod φιλε ηταν το φετινο, μην ακουω οτι να ναι, εφυγε ο κοσμος και τα λοιπα, ηταν καθαρο λαθος της εταιρεας το φετινο ειναι καλο, εχει μακραν το καλυτερο zobie mode + para poly kalo single player. Tο προβλημα ηταν το εντελως laggy multiplayer, καθως ηταν λογος που και εγω σταματησα να παιζω + αυτο με τα boxes  και το rng σε fps. Παρα πολυ κοσμος σταματησε και γι αυτο. Κλασσικα τα σκας και θα σου κατσει το legendary / rare weapon.

 

Εχεις παιξει τα τελευταια ? Το bo3 ηταν απιστευτα καλο επισης, με πολυ ωραια maps. 

 

Tο παιχνιδι παραμενει καλο και η σειρα γενικοτερα, η πολιτικη της εταιρειας ειναι για τα πανηγυρια, με τα κουτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστη κινηση για μενα να παει σε wwii 

Τωρα ξαναπαιζω cod5 world at war και εχω πωρωθει ασχημα ,μονο με χαλανε τα σκυλια και το arty. Κατα τα λλα πολυ καλο

Περιμενω να βγει το game !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω νοσταλγησει την εποχή που αγοραζες το cd rom έκανες την εγκατάσταση, περναγες και τον σειριακό αριθμό και ξεκιναγες το παιχνίδι.

 

 Τώρα έχεις τούμπανο μηχάνημα και φτάιει το ίδιο το παιχνίδι αν δεν τρέχει σωστά!

 

Δεν υπάρχει πια επιλογή για lan παιχνίδι!

Οι εταιρειες φταινε που στο pc ο περισσοτερος κοσμος δινει τα χρηματα σε hardware(οθονη,περιφερειακα,rig) παρα στα παιχνιδια ναι το βρηκαμε το προβλημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελευταιο καλο cod φιλε ηταν το φετινο, μην ακουω οτι να ναι, εφυγε ο κοσμος και τα λοιπα, ηταν καθαρο λαθος της εταιρεας το φετινο ειναι καλο, εχει μακραν το καλυτερο zobie mode + para poly kalo single player. Tο προβλημα ηταν το εντελως laggy multiplayer, καθως ηταν λογος που και εγω σταματησα να παιζω + αυτο με τα boxes  και το rng σε fps. Παρα πολυ κοσμος σταματησε και γι αυτο. Κλασσικα τα σκας και θα σου κατσει το legendary / rare weapon.

 

Εχεις παιξει τα τελευταια ? Το bo3 ηταν απιστευτα καλο επισης, με πολυ ωραια maps. 

 

Tο παιχνιδι παραμενει καλο και η σειρα γενικοτερα, η πολιτικη της εταιρειας ειναι για τα πανηγυρια, με τα κουτια.

Βασικα ισως το infinite warfare να ειναι το χειροτερο cod που βγηκε και απογοητευση απο την infinity ward. Ειδικα το dog attack ηταν το αποκορυφωμα της ασχετοσυνης. Μαλλον την ειχε καταλαβει η activision την κατηφορα της σειρας και μαλλον στο φετινο θα επιστρεψουν πολλοι απογοητευμενοι ακολουθοι της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...